Mastodynon - Vitex Agnus Castus - (3)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaela36 spune:

Buna, v-as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati spune cum pot procura Mastodynon. Am un Plafar si ma intreaba multa lume de el. Le-am scris celor de la Bionorica acum o luna si mi-au spus atunci ca nu aveau distribuitori in Romania. Imi puteti spune dvs. de unde l-ati procurat? Multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Mihaela36, si mie mi s-a prescris Mastodynon si mi-a zis medicul ca in Romania nu se mai gaseste, doar in Ungaria. De acolo l-am luat. Nici acolo nu este in orice farmacie, am colindat vreo 10 farmacii si abia am gasit 3 sticlute, cate una intr-o farmacie... Nu poti merge in Ungaria? (nu stiu din ce parte a tarii esti, daca esti din vest...) Pe mine m-a ajutat foarte mult, il iau de o luna si ciclul s-a scurtat de la 12 -13 zile cat il aveam de cand am nascut anul trecut, la 8 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Am citit la un alt subiect despre Mastodynon ca ar avea efecte adverse. Stie cineva care ar fi alea? Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

quote:
Originally posted by Chantal

Am citit la un alt subiect despre Mastodynon ca ar avea efecte adverse. Stie cineva care ar fi alea? Va multumesc.



Eu din cate stiu nu ar avea efecte adverse, este un produs homeopat. Eu m-am simtit super bine de la el, apropo stie cineva, a aparut prin farmacii din nou?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Multumesc Alexia de raspuns. La un alt subiect a zis cineva ca ar avea efecte adverse si ca de aia ar fi fost retras de pe piata dar nu a mai argumentat. Eram si eu curioasa... In cazul in care ramai insarcinata si pana in ziua in care intarzie CM si apuci faci testul, e vreo problema daca iei Mastodynon?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Eu am discutat si cu dr homeopat la care merg despre Mastodynon si a zis ca daca ma simt bine de la el e ok, pot sa-l iau pana aflu ca am ramas. Acum mai mult nu stiu sa-ti spun, eu l-am luat incontinuu cred ca mai bine de jumate de an. Eu intelesesem ca nu se gasesc distribuitori pe piata romaneasca pt acest produs nu ca a fost retras pt efectele adverse...oare care o fi adevarul?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Mersi Alexia. Despre motivul real pentru care Mastodynon lipseste de pe piata habar nu am, ceea ce am scris in mesajul anterior citisem si eu pe forum dar, din moment ce in Ungaria inca se vinde, inclin sa cred ca varianta ta e mai plauzibila, ca doar nu or comercializa ungurii un medicament rau in timp ce romanii l-au oprit din acelasi motiv. Probabil producatorii nu au mai dat spaga la Minister sa le dea aprobarile necesare pentru continuarea comercializarii, le-o fi expirat contractul si... Daca nu dai, nu ai. Zic sie eu, nu stiu care-i adevarul dar nu m-ar mira sa fie asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

buna fetelor, va scriu si eu pentru prima oara, am fost diagnosticata acum 4 luni cu endometrioza, grad 3 si cu sindromul ovarelor polichistice (in urma unei laparo. am tot cautat pe net tratamente naturiste ai am citit ca vitex-ul ar fi bun atat pentru chisturi cat si pentru endo. am cautat pana acum vitex la mai multe plafare, dar nu am gasit. aveti idee de unde l-as putea cumpara?

va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy33 spune:

Buna fetelor, va scriu si eu problema mea deoarece am vazut ca aveti experienta cu produsul Vitex. Am mastoza chistica de 20 de ani, uter fibromatos si exces de estrogeni. De 2-3 luni ma tot umflu, am luat multe kg in plus, sanii se umfla de la o zi la alta stau sa bubuie. Am descoperit o multime de fructe si legume cu continut mare de etrogeni. Am luat si Evening Primrose care cica si el contine estrogeni, sunt disperata. Tot citind pe acest forum despre vitex m am hotarat sa iau Donavital. Ce spune ti fetelor, este bun pt. reglarea acestor estrogeni? Simt ca pleznesc. Va rog mult sa mi spune ti daca este bun sa l incep sau nu. Mercic si pupic:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy33 spune:

Buna fetelor, revin cu intrebarea despre Vitex. Endocrinologul mi a dat Utrogestan 10 zile pe luna. Am citit la Vitex fruit de la Nature's Way ca este bun pt. reglare hormonala si as vrea sa stiu daca l pot lua avand in vedere ca iau si acest Utrogestan intravaginal. Va rog din suflet, naturistele cu experienta, sa ma sfatuiti si pe mine ce sa fac. PUP

Mergi la inceput