Mamici din Arad...???(42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia_maria spune:

Salutare fetelor

Avem si noi poze de la 1 anisor
Am vrut sa le pun si ieri,dar Ana-Maria a resetat calculatorul in timp ce le incarca

Claudia_Maria si bubulina Ana-MariaPoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Faine pozele Claudia!Mai ales primele 2 sunt superbe!....adica goanga din ele e superba!

Pupici!


Ioana(9+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare fetelor!
Claudia, am vazut si eu pozele cu printesa ta, e tare scumpica! L-am vazut si pe Alesio intr-o poza, e vorba de ceva incuscreala?

Magda, la mine nu exista ca nu mananca familionul, se mananca ce este de mancare, adica ce gatesc. La Dragos nu prea e valabila asta, dar la Calin nu se discuta.

Ioana, eu ma simt tare aiurea azi, azi e ziua cu greturi, ieri n-am avut nimic. Nu am mancat nimic de cand am ajuns acasa de la lucru, mor de foame, dar nici nu as manca nimic.

Cred ca merg sa-mi fac macaroane cu branza, parca asta as manca.

Nu cred ca v-am zis ca maine mergem la nunta, la un coleg si prieten de-a lui Calin cu care ne intelegem foarte bine. E o nunta mica, o masa doar la restaurant Paradis cu vreo 40-50 de persoane.
Habar nu am cu ce sa ma imbrac, ma gandesc ca in restaurant va fi cald, dar nu stiu ca n-am mai fost la nici o nunta iarna.


Alina (9+) & Dragos (11.04.2002)
pozici
serbarea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Alina asta da catanie, la mine comentarii pana in pod si invers.

Magda si Bianca 7 anisori

http://community.webshots.com/user/danut1965

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Ce bine ca a mai nins ca deseara iar mergem cu sania.Alaltaseara ne-am dus sa o tragem pe Biutza cu sania si am dus si cainii cu noi.Blaki nu mai fusese plecat niciodata , a fost in extaz.Ne-am dus prin spate pe langa calea ferata,nu era nici tipenie de om asa ca, cainii alergau in voie.

Magda si Bianca 7 anisori

http://community.webshots.com/user/danut1965

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Buna dimineata fetelor!
Magda, vad ca tu esti foarte matinala.
Eu merg la un curs la ora 9 si dupa masa mergem la nunta.
Am intrat doar sa va salut si sa va urez un week-end placut!

Alina (9+) & Dragos (11.04.2002)
pozici
serbarea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Alina distractie placuta!
Ce curs faci?

Magda si Bianca 7 anisori

http://community.webshots.com/user/danut1965

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Ceau fetele!

Alinush distractie placuta la nunta si sa te simti bine(fara greturi)!

Eu am fost acum dimineata si mi-am recoltat analizele la Labormed.Sper sa mi le dea marti....ca miercuri suntem la Cj!
Sunt tare necajita ca s-a lovit tare rau Alesio la obrajor de marginea de la lada pe care e tv-ul!
Am pus si niste poze noi in albumul de pe Yahoo!
Pupici!


Ioana(9+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

quote:
Originally posted by maggda

Alina distractie placuta!
Ce curs faci?

Magda si Bianca 7 anisori

http://community.webshots.com/user/danut1965




Magda, am fost la cursul despre gripa aviara, pentru credite, ne-a dat 12 credite.

Ioana, imi pare rau de Alesio, pupici sa-i treaca.

Am fost la coafor sa-mi intind parul si acum il astept pe Calin sa vedem cand plecam, nu mai mergem si la biserica si la primarie, doar la restaurant.
Dragos e la tusi pana diseara.
De luni il voi lasa sa doarma la gradi ca bona va avea grija de o fetita de 6 luni si e mai "rentabil" pentru ea. Nu-mi fac probleme ca Dragos vrea sa doarma la gradi, in vacanta va fi problema ca nu stiu cu cine il voi lasa, oricum pana in septembrie e mai nasol ca apoi voi fi eu acasa.



Alina (9+) & Dragos (11.04.2002)
pozici
serbarea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

Ceau fetelor,vad ca va chefuiti de zor.Si noi vom merge in 24 la ziua nepotelei care face 1 anisor.E tare greu sa ii iau ceva cadou.Mama-sa nu agreeaza papuselele.Tot o sa ii iau cind o mai creste si o sa ceara.acum poate o sa ii iau o tricicleta.
Azi am fost sa il iau pe Dragos acasa ca iar a ramas peste saptamina la soacra-mea.Incet incet incep sa ma obisnuiesc.E bine avind in vedere ca ei vor pleca la vara la Plescuta si vor vrea sa il duca si pe Dragos.atunci o sa mergem noi saptaminal acolo.
Eu mai am o saptamina de tratament cu oua de prepelita la Dragos da inca nu vad nici un efect.Tot ii mai apar bubite cind maninca banana(iarasi) sau iaurt de ananas.Ca altceva nu i-am dat ce sa ii stirneasca alergia.
Tot caut si citesc pe internet diverse chestii naturiste si toti repeta acelasi lucru:in principal sa il feresti de alimentele la care face alergie.Cind mergem in vizita plecam cu sucul,biscuitii sau iaurtul dupa noi ca de cele mai multe ori taman suc de care n-are voie dragos exista.Exceptie face Gabi care stie de Dragos si are din toate felurile.
Si se mai intimpa sa se mai repeada saracutul la cite o prajitura cu cacao sau ciocolata si eu repede i-o fur din mina si ii explic ca nu-i pentru copii.Mi-e mila de el de nu mai pot...
Diana am o intrebare creca te-am mai intrebat sau nu.pivalatul de fluometazon folosit indelung ii face rau sau nu?Eu am citit in prospect ca poate afecta muschiul acolo unde ungi.Eu tot il dau pe dragos ca numai cce ii trece si peste o saptamina iar ii apar ,apoi iar il dau o saptamina(cam in 7 zile ii trec bubitele).Zyrtec am renuntat sa ii mai dau ca tot asa patesc;si acolo scrie ca poate afecta ficatul.L-am intrebat pe Geanta si mi-a spus ca adaca respect cantitatile din prospect n-are nimic.da le respect numai mi se pare ca ii dau prea des.Ii trece 1 saptamina apoi iar ii apar de la alt aliment.M-a luat valul .Da nu mai stiu pe cine sa intreb si nu l-as mai indopa cu tot felul de picaturi si unguente.stiu ca nu e specizarea ta, da tu ce ai face ca mamica, nu ca medic?

Va pup burticilor si sa aveti grija de voi si puiuti!

Alina si bebe Dragos
http://www.inarad.ro/dragos

Mergi la inceput