Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

Gata, gata, ouf, ca am venit si eu!!
Am citit pe fuga, va zic cinstit ca la capitolul diversificare am cam fusherit ca nu e cazul inca, parca vad ca o sa va bat la cap peste o luna!!
Aii, tare-i nasol sa fii departe de cupil, nu's cum , dar zici ca toti vorbesc o alta limba si au alt ritm pe langa tine!
Noroc ca azi m-am preocupat de traduceri - c-a ramas restant mein Chef - si m-au lasat toti in pace - ma rog, vorba vine!
Acasa, toate bune si frumoase, am preluat copilul cu 2 kk la activ, normali din declaratiile lui tat-su. A mai facut unul si la mine, deci tot cam mult, dar destul de ok, mai legat ca ieri. Si ne-am tinut de urat unul altuia, asa am avut de pofta de stat cu el ca m-am insetat ca o camila si nici pp n-am facut. Dar nici ca l-a mai dezlipit cineva de mine pana dupa masa de noapte! (azi nu mi-a trimis sotzu' poza pe messenger ca sa rezist, c-a avut treaba).
Am inceput sa incap in haine din martie anul trecut, ehh, asa mai merge. Dar tot mai am fo 6 kile...
Si cica de la ora asta sa spal bibe, sa pun in masina, sa pregatesc pt maine dimi de gatit ceva.... Ina, unde esti, sa-ti plang pe umar!!

Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

KID2003 - merci mult pt informatii,chiar stiu magazinul acela de pe Titulescu de langa cofe ca am tot trecut pe acolo intr-un timp cand lucram la o firma de pe langa primarie.
RALUCA - sa stii ca si bebela mea a facut intr-un timp multi kk/zi,nu stiu sigur daca a fost de la varicela dar acum de cateva zile si-a revenit la 1 kk,2 kk/zi,dar am urmat tratament cu lapte fara lactoza,apoi cu 1/2 plic de Biotics in lapte la masa de dimineata cam 7 zile si 10zile Debridat pt ca prea se screme cand face kk,cand o vad cum se screme imi aduc aminte de mine atunci cand am nascut-o....

Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

In sfarsit am reusit sa adaug poze noi cu bebela....ca ma chinui de 1 ora....
S-a strecurat si o poza numai cu mine, sa nu va speriati!!!!!!!

Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

Buna dimineata,fetelor!

In legatura cu carnita pt supica (noi nu papam inca),eu stiu ca este indicata carnea de animal matur-gaina,vita.

BIUMIL ,eu ziceam de Moulinex odacio 3-sunt multumita de el ,are de toate-toaca,mixeaza,framanta,are razatori,storcator defructe, storcator de citrice,blender si in plus-o rasnita-ideala pt prepararea piureurilor pt bebelusi.

Pentru caderea parului am auzit ca sunt f bune si ieftine samponul si lotiunea cu petrol de la Gerovital.

Daca este interesat cineva,pot trimite dieta Weight Watchers adaptata pt Romania.

GABITZ ,si noi am pasat cartoful de la inceput,adica de la 5 luni.

Azi am ultimul examen!


Irina si Matei-Cristian (1.sept.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

CATUSH ,e scumpa foc fetita ta .Ce gurita si ce ochisori...Ai "maritat-o" aici pe forum? Daca nu,ne inscriem


Irina si Matei-Cristian (1.sept.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Cred ca nu se mai mira nimeni ca eu scriu la aceste ore, nu-i asa?

Deci noi azi ne-am sarbatorit, 4 luni batute pe muchie. I-am cumparat niste jucarele si hainutze la cupilash iar eu si co-autorul lui ne-am cinstit cu sampanie rozé si dulciuri. Nu va spun ce i-a urat sotzul lui Victor: sanatate, noroc, sex si bani...

Multumim de urari Alinam, Cristell, Romana, Miflore si Catush, multi si .
Ii felicitam si noi pe ceilalti bebelusi nascuti pe 8 adica:David Stefan, Ana Maria,Stefania, Monica si Casian, La Multi Ani si numai fericire.

La Multi Ani! si celor nascuti pe 9: Petra, Maya, Matei, Alexandru, Radu si Darius.

Azi e prima data cand imi notez ce vreau sa scriu asa ca incep.

Romana, din punctul meu de vedere esti un erou ca te descurci cu trei bebici asa de mici, eu cu unul singur si ma simt debordata. Cred ca pentru ei e super sa fie atat de apropiati de varsta, mi-ar fi placut si mie asa dar nu ma incumet nici la al doilea prea curand.

Nadina, m-ai facut curioasa, ce ai patit tu cu bona, spune-ne si noua daca nu e secret, please.

Mary, e foarte dragut Andrei, mai ales poza cu relaxarea m-a dat gata.

Gabiarama, eu iau aceleasi vitamine pe care le-am luat si in timpul sarcinii. In plus mai iau fier (cand nu uit, adica o zi din 3) si ieri am cumparat vitamine impotriva caderii parului dar inca nu le-am inceput.

Irina81, bafta la examen. M-ar interesa dieta WW, eventual trimite-o prin email pe adesa comuna, asa o poate consulta oricine din grup.

Fetelor, la indicatiile pediatrei eu incerc sa fac provizii de lapte la congelator pt cand incepem cresa. Dar e cam greu pt ca productia mea era destul de bine reglata pe 5 mese/zi ale lui bebe. M-am muls aseara pe la 1 noaptea (el mananca in jur de 22 si apoi pe la 6 dimineata deci e singurul interval in care as putea sa ma mulg fara sa-l privez de vreo masa) si greu am stors aprox 100ml.
In plus azi toata ziua am avut senzatia ca am avut mai putin lapte ca de obicei si ca piticul ar mai fi mancat daca ar fi avut ce, desi nu a plans de foame. Oare e posibil ca mulsul de peste noapte sa afecteze productia de peste zi?

Voi aveti vreo idee, cum as putea sa fac sa produc un biberon in plus pe zi fara sa las cupilasul nemancat?

Pupici, noapte buna,



Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata fetelor! La multi ani sarbatoritilor zilei, Petra, Maya, Matei, Alexandru, Radu si Darius! am copiat de la Anto lista, daca a gresit ea am gresit si eu.

irina81, bafta!!! Si eu vreau WW in romaneste, trimite-o te rog pe adresa comuna.
kid sau catush, daca aveti 5 minute, scrieti un pic mai detaliat unde e magazinul ala (mie imi trebuie inca 5 ani in Bucuresti sa invat si altceva decit drumul la servici, la mag. Unirii si la aeroport). Am vazut pe harta ca Titulescu e dupa piata Victoriei (acolo stiu sa ajung); magazinul asta e pe stinga sau pe dreapta cum vin din Victoriei? E dupa sau inainte de Irish pub? E vreo parcare prin zona? Multumesc mult.
nicole, Florina te-a suit pe masa minune la control dupa operatie? Ca azi am programare, dar nu sint "in the mood" sa ma urc pe masa, poate se rezolva si cu o eco (zic si eu).

Si mai am o rugaminte pentru cine cunoaste bucurestiul: pe harta de la pmb.ro nu apare strada "Trafic greu" (vreau la magazinul Iana). Aveti idee, si-a schimbat numele?

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Ioana, cand ai fost tu dupa mobila ai venit pe 13 Septembrie, nu? Intersectia de care este vorba in propozitie este cu 3 semafoare mai inapoi de cea cu stadionul. Adica vii pe 13 Septembrie dinspre Casa Poporului, treci de Marriot, prima intersectie este cu Panduri (unde e BCR, Monitorul Oficial Si Tiriac pe laterale, in rondul intersectiei), imdiat urmatoarea este cu Trafic Greu, unde ai un Tip Top in intersectie (pe stanga) si Circa Financiara a sect. 5 ( pe dreapta). Dar magazinul cu pricina nu stiu unde e, nu am auzit de el. Si am lucrat in zona aia 6 ani .

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

IRINA - Super Matei,pretendent pe cinste....lista este deschisa ....
IOANA - bd.Titulescu incepe cum iesi din pasajul Victoriei si pana la pasarela de la Basarab....
Magazinul este la vreo 300 m de semaforul de la iesirea din pasaj...
Cu parcarea e cam nashpa...sa vad cum o sa ma descurc si eu azi ...Este inainte de Irish pub si parca la un moment dat inainte de urmatorul semafor este un intrand cu o mica parcare de bloc...daca nu se face o strada la dreapta si poate pe acolo gasim parcare...
Miniblu este la al 2 lea semafor de la iesirea din pasaj....


Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Ioana, de fapt acum mi-am dat seama ca strazii respective nu ii zice Trafic Greu ci Progresului. Doar cei care stau prin zona ii zic asa, pentru ca asa era inainte. Incearca asta http://www.hartionline.ro/buc/harta/strazi5.html

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput