Ajutor - Remedii pt metastaze

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Am citit in Formula As despre niste tablete din drojdie de bere care ar fi bun si in cancerul ficatului. Niste cercetatori de la un institut oncologic bavarez (parca) au facut niste studii pe bolnavi si s-a constatat chiar remisia tumorilor ficatului. Problema e ca drojdia de bere contine si ceva din Vit B despre care se tot zice ca nu e bine de consumat. Se gasesc la plafar aceste tablete. Mai multe informatii gasiti in formula as ultimul nr. sau pe google.

pa pa


"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina_Elena spune:

Daca imi permiteti as adauga cateva info:
Uleiul de in cel mai bun este cel presat la rece si tinut tot la rece, in sectiune frigorifica.
Sunt recomandate si semintele de in, date prin rasnita si consumate in maxim 15 minute de la macinare, altfel oxideaza si isi pierd proprietatile. Nerasnite nu pot fi digerate de stomac si practic se mananca degeaba.
Un antioxodant f bun si care ajuta pe cei bolnavi este hrisca, bogat in Fe si care da energie.

Multa sanatate si putere!

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Cela, da-mi te rog pe PM numarul de telefon al d-lui Niculescu !

Tata a avut azi programare la RMN pentru ficat, inca nu stiu rezultatele dar tare mi-e ca nu-s de bine...

Multumesc mult

Ingrid

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Crinutz, Cerasela,

in dupa amiaza asta ma duc la dl.dr. Nicolescu pentru Nicolit. Tata are 2 tumori pe fica,t neoperabile si medicul spune ca nu are ce sa-i faca ... eu nu inteleg treaba asta, nici macar citostatice ??? Si asta in Germania...
Nu il doare nimic, saracul, dar are abdomenul umflat (apa), picioarele la fel, nu prea are pofta de mancare si oboseste repede.
Sper sa pot sa-i trimit cat mai repede Nicolitul si sper sa aiba rezultate...
Cela, spuneai ca tatal tau ia si gel (de Aloe Vera parca)?? Te rog da-mi mai multe detalii

Mjltumesc mult si sanatate la toti

Ingrid si Cristi 3 ani si 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Ingridnen sa ai succes si la dr si sa mearga si nicolitul. Eu sunt tare speriata de ce va urma. Ma gandesc cu groaza ca va termina si a 6 a sedinta de cito si apoi merge din nou la tomograf. Sunt convinsa ca tumora va exista in continuare si daca e asa va trebui sa continue tratamentul. Cand va auzi ca trebuie sa faca iara si iara acele nenorocite de cito cred ca o sa o ia razna. De-abia a vrut sa le faca pe astea. Mi-e tare frica de ceea ce va urma si nu stiu incotro sa o apuc. Probabil ca vom incerca si noi nicolitul sau celulactul.

Cerasela ce mai face tatal tau? ia in continuare nicolit?

Ingridnen chiar nu i-au dat nici un cito pt ficat? Mi se pare cam ciudat dar poate au ei alte metode.

astept vesti bune de la voi.
va sarut

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Crinutz, nu i-au dat nici un cito, nu stiu ce sa cred.
insa tatal sefei mele a fost operat acum 1 an la clinica de hepatologie de la Cluj, avea o tumoare canceroasa pe ficat. nu au putu sa o extirpe toata, pentru ca anestezista a spus sa termine operatia mai repede ca nu rezista inima. ei, nu i-au dat citostatice, au zis ca la ficat nu se fac citostatice (!!!) pentru ca ficatul e ca un filtru pentru organism si l-ar otravi de tot... Acum cred ca depinde si unde e localizat si cat e de extins cancerul. oricum, tatal sefei mele nu stie ce are, i s-a mai scos de vreo 2 ori apa, ia un tratament naturist (ceva japonez parca) si nu a mai facut apa, e pe picioare, cum se spune...

va tin la curent

Ingrid

Ah, nu prea stiu cum sa trimit Nicolit-ul in Germania, cred ca prin DHL sau curier rapid nu accepta medicamente, mai avem o cunostinta sofer la Eurolines, poate reusim prin el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceraseluta spune:

Buna ziua la toata lumea.
incep prin a spune--"cate bordee atatea obicee".Diagnosticul complet al tatalui meu este:Tromboza completa de vene porte,carcinom hepatic de 6 cm(tumora pe 75% din suprafata ficatului,lobul drept acoperit complet si jumatate din cel stang),mici formatiuni tumorale ,sateliti ai tumorei mama pe lobul stang si invazie in hilul hepatic.La Fundeni insusi prof.Irinel Popescu,dupa 4 zile de analize mi l-a dat acasa.carcinom neoperabil.Tata nu a avut si nu are alte complicatii ,gen varice esofagiene sau ascita(ciroza umeda).Am fost trimisi la oncologie mai mult pentru linistea mea,oncologul i-a prescris un tratament cu citostatice.La oncologie mi s-a reprosat ca vreau sa-l distrug si ca sunt o egoista si ca ma gandesc mai mult la cantitate decat la calitatea vietii,si de asemenea ca este un chin inutil pentru ca din cauza venelor porte trombozate medicamentul nu ar ajunge la ficat.Dar ca nu ar administra citostatice pentru ca ar fi contra indicat in special pentru ficat??? asta nu am mai auzit.
Inca o data repet,in ciuda tuturor impotrivirilor,oncologi(ca nu mai au rost nicoi cito),chirurgi(ca tocmai dieta o sa-l omoare si ca e inuman sa nu-i dam omului sa manance ce-i place)---noi am mers inainte si nici nu m-am gandit de 2 ori daca sa-i facem sau nu cito,daca sa-i dam sau nu nicolit,sau alte retete naturiste.Am pompat in el saracu tot ce am auzit si noi.Mama arunca cu bani in stanga si in dreapta si erau tot timpul discutii ca mai bine am aranja locurile de la cimitir si ne-am pregati pentru sfarsit.Din ianuarie a inceput concomitent si ciclul de cito si tratamentul cu nicolit.In martie lupta ar fi trebuit sa se termine .Maine suntem in 1 iulie si noi tot pe baricade suntem.Ciclul de cito (6 luni s-a incheiat) nicolitul si-l administreaza in continuare.Zilele astea trebuie sa mearga la tomograf din nou.Analiza sangelui este bunicica.leucocite usor marite,vsh asemenea(dar e si normal omul are cancer)dar nu ceva alarmant.Transaminazele --ca toata lumea era speriata,pe forum ma refer,ca nicolitul le-ar creste valorile---ei bine,sunt mai bune ca ale mele.tgo,tgp=50.50??? pentru un om care are virus hepatic c???Dar va spun din nou eu nu ma agat niciodata de transaminaze pentru ca nu sunt relevante,spun asta doar ca sa va linistesc.Aman tomograful pentru ca pe 8 iulie este ziua lui si vreau sa-i fac o petrecere surpriza si nu vreau sa stam bosumflati ca cine stie ce s-o mai fi intamplat intre timp.Am decis cu mama ca-l va face dupa 8 iulie.Eu as vrea ca timpul sa stea in loc.Mai bine de atat numai in visele mele s-ar putea intampla( nu sunt pesimista dar vreau sa gandesc asa ca sa explodez de bucurie in cazul unei oarecare reusite).
Nu stiu ce l-a tinut pe picioare atata timp citostaticele sau nicolitul.Chiar nu stiu.
Legat de gelul de aloe vera,va rog mergeti pe site si edificativa www.foreverliving.ro ce as putea spune eu mai mult? e o "chestie" vascoasa in niste bidonase si consuma 30 ml pe zi in 3 reprize inainte de masa.Eu sincer m-as imbolnavi de hepatita doar consumand chestia aia.Eu nu cred in ierburi dar mama a insistat.Mai costa si o gramada de bani 250E pe luna .Nu a consumat frecvent,a facut o cura constanta de 3 luni si apoi sporadic.
Nu as vrea sa cred ca tatal meu este un idiot si nici acum nu a inteles ca are cancer,ori se preface si vrea sa ne protejeze ori chiar s-a lasat pe mana noastra si nu vrea sa inteleaga si sa descopere ce e cu el.Habar nu am daca stie sau nu despre boala.Ma gandesc ca daca ar sti ar fi mai agitat,mai posomorat si ingandurat,dar el debordeaza de otimism ,isi face planuri financiare de lunga durata.E drept ca si noi l-am impulsionat cat am putut.mereu ai cerem sfatul intr-o problema finaciara sau nu numai.il surprindem deseori zicand "pai lasa ca cu ce mai castig si eu putem sa mai facem una alta.Vrea sa traiasca si asta e cel mai important.Nu e doar o dorinta ca si cum ai vrea sa castigi la loto ,el chiar se lupta si suporta cu stoicism toate acele alea(de la perfuzii) si tot programul (sculat,meditat,medicamente,dieta).Trebuie sa credem in ceva.Poate ca dezamagirea va fi imensa,dar si el si noi ramanem impacati ca am facut ce a trebuit.Ma opresc aici,e prea dureros.
Stergeti lacrimile,si haideti sa ne intoarcem la lupta :)
va stau in continuare la dispozitie cu orice doriti sa mai aflati.Tot ce impartasesc azi aici e invatat din experienta numai.Poate veniti si voi cu idei PRACTICE,despre cum sa le facem viata mai frumoasa celor dragi.


cela(31)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Cerasela, de cate ori iti citesc mesajele parca intrevad o speranta pt noi si mama. E atat de grea lupta asta!!! si nu stiu ce finalitate va avea. Mi-e frica ca la final nu voi fi incercat tot ce era posibil datorita necredintei altora, a falselor informatii sau mai stiu eu ce. Cum ziceai si tu, si eu ma gandesc daca mama chiar realizeaza ce i se intampla si nu vrea sa se vada asta, daca chiar nu stie sau nu vrea. Nici nu pot sa o intreb direct ca sa nu o rascolesc si mai tare. Poate undeva in sufletul ei e o durere atat de mare incat pe mine asta ma distruge. Oare cum s-o simti stiind ca poate muri in viitorul apropiat? Oare cum rezista acestui stress ingrozitor? Oare cum o fi sa constientizezi ca se va sfarsi totul? Nu vreau sa aflu insa nu pot sa nu ma gandesc la toate astea. Din nefericire pt mine am o capacitate empatica extrem de dezvoltata astfel incat ma pot transpune f usor in situatia altuia si pot simti o parte din durerea lui.

Si mama trebuie sa faca tomograful insa si eu as vrea ca timpul sa se opreasca in loc si sa nu mai aflam nimik. M a sperie gandul ca s-a mai extins si in alte parti. Atunci ce voi face? nu na ramane deca sa e resemnam dar e prea greu.

Cela, sfaturi practice pt o viata mai buna nu mai am. Decat zambete cat putem de multe, evitat sa se vb despre boala caci e oricum inutila discutia, mici bucurii si palceri, sa nu simta lipsuri, poate niste animalute dragute in jur. Si in cazul meu (nu stiu daca si in al tau) poate ar prinde bine un nepotel sau nepotica.

Ma opresc aici pt ca asa cum spui si tu este prea dureros, insa e bine sa mai vb cu cineva care are aceleasi necazuri ca si tine.

multumesc pt intelegere!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klavia spune:

Acest EM-X nu se gaseste de cumparat si in Romania?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Buna fetelor,

Mi-a aratat mama in formula as un articol despre o dna care s-a tratat de cancer la san cu un medicament chinezesc numit Tiang Xiang. Este facut dintr-o ciuperca si este folosit de chinezi si japonezi in lupta cu cancerul. Dna aceasta avea un prognostic de 2 ani (de supravietuire), a inceput tratamentul in paralel cu citostaticele clasice si in urma analizelor i-au disparut toti nodulii cancerosi din organism. Au trecut mai mult de 2 ani de atunci si femeia e bine mersi.

Azi am intrat intr-un plafar si dna mi l-a recomandat fara sa intreb eu de el. Se gaseste si in Bucuresti la o anumita farmacie al carei nume l-am uitat dar ma interesez. Pe net n-am gasit prea multe dar mai caut.

voi ati auzit de asa ceva?
astept si alte vesti bune de la voi.
pa^pa

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput