Ajutor - Remedii pt metastaze

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

danyalo Cumnatul tau va putea sta acasa cu concediu medical maxim 6 luni si dupa aceea trebuie sa se pensioneze de boala. Ii doresc sa-si revina repede si in ceea ce priveste greutatea.
Eu am un unchi care are anus contra naturii (tot din cauza unui cancer) de cel putin 6-7 ani. Are 65 de ani si se descurca foarte bine. E adevarat ca la serviciu e mai greu dar daca in rest nu e alta problema cred ca Dumnezeu il va ajuta sa-si desfasoare viata normal.


Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Tata ieri a avut o zi foarte grea. S-a suparat pe mama cand i-a dat sa manance si i-a spus ca incepand din acel moment nu mai mananca nimic. Nici perfuzia n-a mai vrut sa i-o pun. Doar Nicolit, Isorel si proteine a luat. Am dus munca de lamurire cu el. Sper sa-si revizuiasca atitudinea fata de mancare. Zice ca pur si simplu nu poate sa manance desi ii dam mancare pasata, care se inghite usor. Azi vine pe la noi bunica mea (mama mamei) si poate il ajuta si pe el prezenta ei. Cand il vad ca e piele si os.... Mama a intrat intr-o gandire pesimista dar sper sa-si revina. Eu incerc sa-i incurajez pe amandoi dar mamei i-am spus ca ne putem astepta la orice si e firea ei mai prapastioasa iar in situatia asta se gandeste ca va ramane singura daca tata nu-si revine.... E greu.

Va doresc sanatate tuturor. Si putere.

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

marrina asa a fost si mama pana sa ia nicolit si isorel. Dupa cum ti-am mai spus ea a inceput sa manance dupa vreo 2 luni de nicolit si mai ales dupa ce a facut 10 zile perfuzii cu glucoza, aspatofort, vit b1 si b6, vitamina c fiole (foarte buna pt detoxifierea ficatului). Dupa cura asta a inceput sa aiba pofta de mancare si acum mananca bine. Si ea a slabit f mult in conditiile in care a fost toata viata ei plinuta chiar grasuta, e si micca de statura. Acum e si micuta si slabuta. Dar important e ca nu mai are dureri si ca are pofta de mancare. Ai sa vezi ca o sa isi mai revina si tatal tau. Trebuie sa aiba si dansul rabdare.

Danyalo ma bucur ca e mai bine cumnatul tau. Parca mai revin un pic sperantele, ce sa zic?

Sa auzim nmai de bine!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

crinutz Multumesc mult pentru incurajari. Aveam nevoie de ele. Tatei ii fac de aproape doua luni aproape zilnic perfuzii cu vitamine dar de cand a inceput Nicolitul nu-i mai pot face vit. B si deci nici Aspatofort, iar vit. C fiole nu se mai gaseste.
Tocmai am sunat acasa si mi-a spus mama ca ii pregatea ceva de mancare. Ma rog sa il ajute Dumnezeu.

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Marrina, Sa stii ca noi i-am facut perfuzia cu vit b dar am intrebat mai intai la cei cu nicolitul si au zis ca daca sunt doar 10 prfuzii si nu e nici vit b12 e ok. Cred ca u dat din nou drumul la fabricarea vit c fiole. Trebuie sa mai cautam prin farmacii. Oricum si isorelul are unele din functiile vit C.

Sanatate multa!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

crinutz De unde ai aflat de vitamina C fiole ca s-ar fabrica din nou?
Mie dr. Corneliu Niculescu mi-a spus ca a avut un pacient care dupa 3 fiole de vit. B1 s-a simtit foarte rau asa ca n-am curaj sa incerc mai ales la cat de rau se simte tata.

Sanatate va doresc!

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Pai mi-a zis si o asistenta de la care am imprumutat fiolele si sora mea a intrebat la un depozit si i-au zis ca reincep fabricarea in octombrie. Eu tot uit sa intreb la farmacie ca le am de dat inapoi dnei de la un cab. stomatologic.
In rest ns tiu ce sa zic de vit b. Mai bine nu ii dai.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Multumesc crinutz. O sa incep cautarile pentru vitamina C fiole.

Sa auzim de bine!

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabm79 spune:

Buna fetelor,
in aceasta zi de sarbatoare sa spunem o rugaciune pt persoanele dragi care sunt langa noi, sau din pacate le-am pierdut din cauza acestei boli groaznice si care sper ca sunt acolo sus fericite si linistite, fara nici o durere si suparare....
va doresc sanatate si putere in lupta cu boala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Ieri nu am reusit sa intru pe forum dar m-am gandit la voi. Tot ieri a fost ziua onomastica a mamei mele si arata asa de bine ieri! Era vesela, a mancat bine, era bine dispusa. M-am gandit ca poate Dzeu va face o minune.

Pt cei plecati de langa voi le doresc sa se odihneasca in pace acolo unde sunt iar voua sa aveti puterea sa treceti peste lipsa lor.

Va sarut pe toate!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput