Ajutor - Remedii pt metastaze

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanabm79 spune:

Multa sanatate cami si Dumnezeu sa va aiba in grija, o sa vezi ca o sa fie bine, el e copil si are o mult mai mare putere de regenerare.
Va pup si Doamne ajuta,
fetelor multumesc pentru incurajari, nu stiu cum de sunt atat de calma , dar eu cred inca ca e plecat undeva in delegatie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Oana draga ma bucur ca esti calma si ca rezisti. Asa sa faci in continuare pt ca daca clachezi nu rezolvi nimik, o superi si pe mama ta. Am si eu o cunostinta al carei cumnat a murit intr-un groaznic accident de masina si ea spune la fel, ca isi imagineaza ca a plecat cu trenul undeva departe, iar usile nu se mai deschid. Doar asa mai poate uita durerea, tinea tare mult la el. Deci, imagineaza-ti ca e plecat f departe si ca nu are cum sa se intoarca.

Fetelor, azi si ieri mama s-a simtit mai bine, adica nu a mai avut dureri decat in zona ficatului si nu asa de mari. Duminica a terminat perfuziile si continua cu citostaticele orale. Oare sa isi faca nicolitul in sfarsit efectul? Sau e doar linistea dinaintea furtunii? Ce sa mai cred? eu sunt super fericita ca nu o mai doare macar. Mananca dar cate putin si mai mult prafurile alea de la herbalife.
Doamne ajuta sa fie bine si la mine si la voi toate! Voi cum sunteti?

Cerasela ce mai e pe la tine?

Va sarut si curaj!


"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceraseluta spune:

A fost o data ca niciodata.Parca a fost un film anuntat la tv,un film cu o distributie si un subiect fascinant,un film care la sfarsit a ridicat audienta in picioare in ropote de aplauze.Asa a plecat tatal meu.Spectacolul vietii a luat sfarsit,si nu s-au mai auzit decat aplauzele.Duminica dupa o noapte de agonie,in care am stat langa el,in picioare,a murit in bratele familiei (ale mele,ale mamei,sorei mele si sorei lui) exact cand clopotele bateau inceputul slujbei de duminica.A primit impartasania,i-am aprins lumanarea si a plecat in murmurul rugaciunilor noastre.Eu nu mai am credinta ,m-am paganit,eu nu l-am rugat niciodata pe dumnezeu cu o mai mare ardoare decat am facut anul asta.o dorinta mare am avut si eu si aia a ramas fara ecou.Marele iubitor de oameni i-a luat rasuflarea si m-a lasat in cea mai neagra mocirla a existentei mele.Eu nu mai gasesc nici un sens,am o gramada de intrebari si nimeni nu poate sa-mi dea o explicatie logica.Ma uit la poze si e ca si cum nu ar fi existat.Si plang non stop de duminica incoace,si nimic pe lumea asta nu ma mai poate alina.Se vorbeste de suflet...dar nici macar asupra existentei acestui suflet NU AM O DOVADA...nu am nimic,ma simt ca o idioata,unde e sufletul lui ca eu nu=l vad,unde e el ca eu nu-l vad,nu-l visez...NU AM NIMIC...sunt deseori isterica si simt ca-mi pierd mintile.Parca nu ma doare atat de mult ca nu mai este cat ma doare ca nu gasesc raspuns la intrebarile mele.Am sa va citesc incontinuare ,poate am sa mai raspund,dar eu nu voi mai incuraja pe nimeni,pentru ca de un an incoace am tot minitit pe tata si i-am promis ca eu ca o invatata ce sunt stiu care e mersul bolii,i-am dat sperante fara finalitate.A agonizat intr-o semi inconstienta cam 7 ore,l-am mintit pana la sfarsit,si ma gandesc ca nu merita lucrurl asta,facea ochii mari de groaza,i-a fost frica sa nu moara pana a achis ochii,era ingrozit de teama,acei ochii nu-mi ies din minte si curand voi innebuni

cela(31)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Cerasela, cuvinte prea multe nu am. Nu pot sa cred!!!! Cu tine am avut vorbit cel mai mult despre parintii nostri si tragedia lor astfel ca am senzatia ca il cunosc deja pe tatal tau. Si este primul necunoscut pt care plang. De obicei simt tristete dar acum nu m-am putut stapani si am plans. Am senzatia ca daca dansul nu a rezistat nu va rezista nici mama. Doamne cat de greu trebuie sa fie! Te rog sa fii tare. Cum altfel as putea sa rezist eu la ce va urma daca tu nu esti puternica. Stii ca eu ma bazez pe voi toate sa imi dati putere sa rezist.
Tu nu l-ai mintit pe tatal tau, sa nu crezi asta...l-ai ajutat sa mai fie cu voi inca putin timp. Eu cred ca ai fost o fiica minunata, ai facut orice era posibil pe lumea asta.
Incearca sa-ti amintesti de tatal tau in momentele frumoase ale vietii voastre si asa poate nu vei mai vedea ultima imagine care te obsedeaza. Poate ai sa gasesti si raspuns la intrebari dar nu acum, e mult prea devreme.
Sa se odihneasca in pace!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:


Chiar daca acum nu vrei sa auzi de Dumnezeu eu tot zic "D-zeu sa-l ierte si sa-l aseze in lumea dreptilor alaturi de ingeri !"
Si tie iti spun doar atat: Multa multa putere sa mergi mai departe...
Greul si raul fizic si psihic va fi si din pacate nu va disparea curand... Dar timpul vindeca ranile!Descarca-te / plangi /urla dar pt. tatal tau trebuie sa fii aceeasi fetita vesela asa cum te-a stiut el!
Nu aveai ce sa faci: acesta este destinul ! Tu ca si fata a lui ai facut tot ceea ce ti-a stat in putere!
Cuvintele spuse de mine poate pot parea fara sens, goale...
offfffffffff... e tare tare greu ( eu mi-am pierdut tatal acum 2,5 ani fulgerator - nici nu am avut timp sa-mi dau seama ce s-a intamplat! Si acum astept sa ma sune sa ma intrebe: " ce faci dany?" )
Ma rog la DD sa-ti gasesti linistea - sa te impaci cu tine si cu DD !
Sunt alaturi de tine !
Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami21 spune:

Buna fetelor,azi am venit acasa pt.cateva ore. Andrei va fi operat de 2 ori, o data marti, pe chirurgie abdominala, dupa care joi, pe ortopedie, neuro si celelalte. Doctorii au spus ca este prea mult ca sa opereze o singura data. Cand a auzit de 2 operatii, i-a cam scazut moralul, dar sper sa nu fie prea multe probleme.Partea proasta este ca toti spun ca oricum se va regenera, dar operatia este singura solutie in momentul acesta.
Sa va spun si o intamplare "haioasa"? Ne trezim miercuri seara, pe la 22,30 cu doua infirmiere care ne anunta ca o sa-i faca clisma, sa nu-i mai dau apa, mancare, sucuri deoarece il opereaza joi. Bun... sunat acasa, alertat sot sa vina devreme la spital, plus restul neamului. Dimineata, vine barbatul meu, se duce direct la asistente....si ..stupoare, s-au gresit pacientii, el nu era pe lista de operatii.
Cred ca va dati seama cam cum a fost..
Va pup, sanatate si sa ne tineti pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Cami
Pumnii mei sunt stransi!!
Sa dea DD sa fie bine!
Numai bine si multa sanatate va doresc!

dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy062004 spune:

am fost foarte interesata de acest subiect la inceput,cautam si eu ca si voi niste raspunsuri niste pareri sau sfaturi,crinutza stie postarile mele,crinutzafata si mult noroc in continuare mamei tale,ceraseluta iubita mea stiu perfect prin ce treci tu acum, e o dutere nemarginita si neinteleasa de nimeni,am sa-ti dau un link http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73052 si ai sa vezi cat de mult am suferit dupa pierderea tatalui meu acum 6 luni,in cele din urma am reusit sa depasesc acest moment cumlpit din viata mea desi nu in totalitate,ajunsesem in pragul disperarii de durere si suferinta nimeni si nimic nu ma linistea numai gandul la tatal meu ma facea sa imi pierd mintile si mai mult,ma regasesc in totlitate in mesajul postat de tine,nu pot decat sa iti spun ca timpul le vindeca pe toate si poate nu ai sa crezi dar ai sa vezi ca asa va fi,durerea este mare te inteleg perfect,te rog sa te gandesti si la tine cu siguranta tatalui tau nu ia-r place sa te vada asa,trebuie sa lupti cu tine si pt viata asta.hai fruntea sus!

camy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Camy ce bine imi pare ca ai mai "venit" pe la noi. Chiar ma gandeam ce mai faci. Din cate spui ti-ai mai revenit un pic si esti mai impacata cu tine si cu Dzeu si asta nu poate decat sa ma bucure. Cand ai nevoie mai vino si ne mai povesteste.

Cami21 bafta multa la operatii si sa dea Dzeu sa fie bine! Te astept cu vesti bune.

Cerasela sper ca esti bine atat cat se poate. Sa nu tii in tine toata durerea; Vino aici si crie ce iti trece prin minte si prin suflet. Cred ca te vei mai elibera de durere scriind. Zic si eu! Tu stii mai bine insa eu ma rog sa iti fie bine.
pt toate fetele!


"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabm79 spune:

Buna fetelor
Cerasela imi pare nespus de rau pt tatal tau, dar gandeste-te ca acum numia sufera,e acolo sus si se odihneste...poate s-a intalnit cu parintii lui si e bine, eu asa gandesc si stiu ca tati e langa mine el e singurul care imi da putere sa zambesc si are grija de mine.
Cami mult succes
Va pup , sa auzim numai de bine

Mergi la inceput