Ajutor - Remedii pt metastaze

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami21 spune:

Condoleante Oana, sa ai putere sa treci peste durerea asta, ca nu e deloc usor.Mama a murit in iunie si tot nu m-am obisnuit cu gandul.
Noua nu ne-a dat inca alt medicament, marti ne internam in spital, incearca sa-l opereze, probabil ca atunci schimba si medicamentatia, sa-i dea ceva mai tare, ca asa nu se mai poate, durerile sunt groaznice,oricum asta cam stiti toate, este foarte greu sa-ti auzi copilul spunand ca-i vine sa-si taie piciorul.
Si cu operatia este o mare probl.ca nu prea vor sa se bage, cu toate ca asta ar fi ultima sansa.
Sper in mai bine si pentru baiatul meu si pentru voi toate, nimeni nu merita sa treaca prin asa ceva.Nu pot intelege de ce trebuie sa fie atata durere si atata neputinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Ce veste trista ne-ai dat! Imi pare rau...ce pot sa mai zic, decat ca ma apuca frica si mai tare cand aud astfel de vesti. Sper sa poti trece peste asta impreuna cu ceilalti din familia ta. Sa fii puternica! Dzeu sa-l odihneasca in pace!
Si eu sunt furioasa dar nu pot fi pe Dzeu pt ca nu pot sa cred ca Dzeu ne ucide, ca El ne ia parintii doar asa ca vrea. Asa este firea lucrurilor si numai Dzeu stie de ce se intampla unele lucruri si altele nu. Si eu m-am intrebat de ce criminalii nu mor de cancer, de ce oamenii care fac rau frecvent celor din jur traiesc pana la adanci batraneti si cei ca mama, ca tatii vostri, care poate nu au fost painea lui Dzeu dar nici rau n-au facut, au parte de asemenea chinuri. Eu m-am rugat ca macar sa nu se chinuie, atat, daca altceva nu se mai poate. Stiu ca nu am dreptul sa judec "deciziile" lui Dzeu pt ca si eu am pacate multe dar ma intreb totusi de ce mama mea, de ce noi, de ce tata, sa suferim atat?
Cerasela, cred ca sintagma "Dzeu sa il ierte" nu are legatura cu faptul ca un om a facut doar bine si ca nu are de ce sa fie iertat. Cred ca e vorba de pacatul primordial, de micile greseli facute de-alungul vietii, caci numai "Dzeu e fara de pacat". Fiecare facem greseli dar El ne iarta cu siguranta cu atat mai mult in ultimele clipe. Sunt convinsa ca tatal tau e un om tare bun, asa cum te simt si pe tine ca esti. Hai nu mai fi atat de trista!!! Te rog! De-abia am reusit zilele astea sa mai smulg cate un zambet si sa vorbesc cu colegii. Cateva zile n-am reusit.
Doamne mi-e atat de frica de ceea ce va urma!


"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami21 spune:

Fetelor,ce stiti despre micogenil, un fel de petrol cu grad de distilare 100 - 120, ce trateaza anumite boli considerate incurabile. Cineva dintre voi l-a folosit?Am citit despre el pe forum, si sper sa pot face si eu rost de el. Cautand pe internet am mai gasit cate ceva. Deci daca ati auzit ceva, spuneti-mi si mie
Toate bune in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

cami21
Este cineva pe forum de la Ploiesti Aniast72 care stie cate ceva de acest produs- despre procurarea lui.Insa de ceva vreme ea nu a mai intrat pe forum -adica nu am mai vazut postari de -ale ei!Da o cautare dupa numele ei la membri si trimite-i un mail...caci vad ca nu ai PM-ul activat! Sper din tot sufletul sa te ajute! este o fata foarte draguta... care te va ajuta cu siguranta!
Multa sanatate va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Cami uite aici o gasesti pe Aniast72:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70824



"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami21 spune:

Multumesc Crinutz, am luat legatura cu ea, imi da luni un raspuns, intre timp a mai vorbit sa faca rost la cineva de pe forum. Eu am mai rugat o colega care are rude in Germania, sa vedem daca gaseste acolo in farmacie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Dragele mele,

va citesc aproape zilnic si ... cat de bine va inteleg..... tata ne-a parasit pe 31 iulie, metastazele la ficat, care s-au extins si in abdomen, l-au rapus. Nu a avut dureri, el saracul s-a stins putin cate putin in fiecare zi. Este ingrozitor si uneori nici acum nu-mi vine sa cred ca el nu mai este ! De multe ori plang...este foarte foarte greu

Va scriu insa ca sa va spun altceva, sa va incurajez putin : la noi , la evanghelici (parintii mei fiind sashi din Ardeal) se obisnuieste ca la casatorie sa se aleaga un verset din Biblie, tinand cont de acesta se face si slujba de nunta si acest verset se scrie si pe certificatul de casatorie de la biserica. Ei, dupa ce a murit tata, preotul a venit acasa (asta se intampla in Germania) si a stat mult de vorba cu noi ca sa afle cum a fost tata, care a fost relatia noastra cu el, ca sa poata sa-is pregateasca slujba de inmormantare tinand cont de toate acestea. Printre altele a intrebat-o pe mama, ce verset au avut la casatorie ? Si mama i-a raspuns ca ei doi, inainte sa se casatoreasca, si-au ales singuri acel text, au deschis Biblia la intamplare si au « pus degetul » cum se zice.... textul ales suna cam in modul urmator : « Dumnezeu ne da o povara, dar ne si ajuta sa o purtam « .
Dragele mele, oricat de greu este, Dumnezeu va intareste si va da putere sa mergeti mai departe

Va doresc curaj si putere !

Cu drag

Ingrid si Cristi 3 ani si 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami21 spune:

Noi azi ne internamin spital, sper ca sa revenim cu bine si operatia sa reuseasca.
Tineti-ne pumnii.
Sanatate la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Sanatate Cami, sa dea Dzeu sa fie bine! Ma rog pentru voi sa reuseasca operatia. Sa ne tii la curent cu ce se intampla si daca te pot ajuta cu ceva nu ezita.
Tin pumnii stransi!!!


"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Cami multa sanatate va doresc! pumnii mei sunt strasi ! Sa dea DD sa fie bine si sa reveniti voiosi si mai optimisti!

dany

Mergi la inceput