Ajutor - Remedii pt metastaze

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

Buna fetelor,
La multi ani de Sf.Marie, daca sunteti pe aici purtatori ai acestui nume sfant.
Sa va spun si de noi, tata se simte bine, am vorbit ieri cu el la tel si spune in continuare ca nu-l doare nimic; a inceput un tratament naturist al dr. Angela Hagan Haimovich de la Secret Herbs(au aparut niste articole in formula As nr.709 si 728 le-ati citit? A mai urmat cineva acest tratament? Sunt niste solutii hidroalcolice pe baza de plante, i le-a recomandat si un medic ca ar fi bune, sa vedem acum rezultatele trebuie sa urmeze cam 6 luni.

Sanatate multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

La multi ani(Oana)Maria si celor cu acest nume!

Vad ca azi sunt numai vesti bune. Sa o tinem tot asa.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Dragele mele,

Am achizitionat in sfarsit nicolitul!!!! Il dam, gata, nu mai e cale de intors. Sa imi tineti pumnii sa ii mearga bine cu el.

Azi a sosit si tratamentul dnei Faur de la favisan. E o cutie plina cu ceaiuri, argile, prafuri, niste pastilute. Cand o vedea mama cate are de luat intr-o singura zi cred ca i se face rau, dar trebuie sa o conving sa il ia si pe ata ca rau nu poate sa ii faca. Ma uitam pe ele si regleaza f bine intreg organismul. Chiar daca nu o va vindeca de ce are ea macar poate va ajuta organismul sa fie mai puternic, sa iasa toxinele, poate ii mai creste imunitatea.
Sotul meu cand a vazut cutia a zis ca numai uitandu-te la ea si la felul in care sunt ambalate te gandesti ca intr-adevar e bine pus la punct. Daca vreti va dau pe PM (ca sa nu facem reclama aici sau sa se supere cineva) ce contine si va puteti duce la un sediu Favisan sa procurati.

Astept vesti si de la voi!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabm79 spune:

Crinutz, Doamne ajuta sa aiba efect atat Nicolit cat si celalat tratament, sa ne tii te rog la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Buna fetelor! Ce noutati mai aveti? Eu am fost in concediu si de-asta nu am mai scris. Nu credeam ca o sa ma simt bine inj vacanta stiind ca mama e acasa bolnava insa nu a fost asa. Chiar am reusit sa ies o saptamana din starea aceea de neputinta si de ingrijorare si sa ma simt bine. Nu credeam ca am sa reusesc. Mi-a prins bine un moment de detasare insa acum am revenit si ma izbesc din nou de realitate.

Cum va souneam mama a renuntat la cito deocamdata si ia nicolit. Tratam de la favisan merge cam greu, a renuntat la o parte din el pt ca sunt f multe de luat si zice ca ii piere pofta de mancare de la atatea ceaiuri. Problema e ca acum are dureri mai tot timpul, ba de coloana, ba in zona ficatului, ba in stanga. Cand nu mai suporta ia Fortral dar nu e bine sa se obisnuiasca cu el. Mereu ne intreaba de ce doare asa si noi nu stim ce sa ii spunem. Ne-am gandit ca poate o fi de la Nicolit, ca isi face efectul sau e o prostie ceea ce spun?
Spuneti-mi cei din familiile voastre care iau nicolit au avut asemenea reactie la inceput?

Astept vesti bune de la voi.

pa pa

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Buna seara...fetele
Eu nush ce sa zic vis a vis de cito'! Face in continuare... mai are o runda...cea mai rea dintre ele...si apoi tomografie. Dupa aceasta se decide ce se face mai departe!Dar deja am o fricaaaaaaaaaa de mor!
De la Nicolit cumnatul meu nu a avut nimic! Nicio durere!
Chiar mi s-a spus ca va avea niste reactii gen: transpiratii urat mirositoare, scaun mai ciudat...dar nu...a fost ok.Cu cito' avem noi maari probleme! pe acelea nu le suporta organismul si din cauza lor are mult de suferit!
Va doresc sanatate si celor dragi voua!
DD sa va aibe in paza si sa auzim numai de bine!
Va mai tin la curent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabm79 spune:

buna fetelor
ieri tatal a facut markerii tumorali dupa o tura de cito si o pauza de 2 saptamani...si au iesit 5000!!!:((( asa ca nu vad nici un efect bun caar fi stopat ceva...si pe langa cito toate tampeniile pe care le-am cumparat si am sperat in ele:(
mai urmeaza acums a facem rmn-ul...da nu imi fac prea mari sperante
va doresc la toate numai bine si sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Oana, nu dispera! Am aflat si noi de la medicii din fundeni ca markerii tumorali nu ar fi relevanti, adica nu indica exact ceea ce ar trebui. Mamei i-au zis sa nu mai faca analiza asta ca nu e relevanta. Nu stiu daca au mintit in sensul ca nu mai are rost sa o faca sau asa este. "Tampeniile" pe care spui ca le-ai cumparat si ai crezut in ele poate au avut un rol pe care tu nu il vezi. Poate i-au facut pofta de mancare, i-au dat energie etc. asa ca nu mai fi asa de suparata. Si eu am innebunit cand am vazut ca dupa 6 luni de cito nici macar nu au stopat boala ci a avansat. Si atunci de ce sa ii mai chinui cu acest tratament inuman, cand sunt de fapt degeaba?

De asta noi si ea mai ales nu am mai vrut sa continue cu cito pt ca se simtea f rau de la ele, asa ca am inceput nicolitul. Doar ca ea are acum durerei nasoale rau de tot si nu stim ce sa ma facem. Ia fortral insa nici ala nu isi mai face efectul. Ar trebui probabil sa trecem pe morfina insa ea e terminata daca aude asta. Sttit care e mentalitatea: iei morfina = esti pe moarte. Chiar ne-a zis asta intr-o zi.

Ea vrea ca dupa o luna de nicolit sa faca deja o eco sau niste markeri ca sa vada daca se rezolva ceva, insa mie mi-e frica de rezultat.

Oana incearca sa te linistesti si sa speri in continuare caci altceva nu prea ai de facut.
va sarut pe toate si astept vesti.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceraseluta spune:

Buna fetelor,nevazand miscare pe forum,la acest subiect,nici eu nu am mai intrat de mult.Daca Crina a fost in concediu si s-a simtit bine(bravo Crina) eu am muncit putin la psihicul meu si cam intr-o luna am scos o "frumoasa" resemnare.Privessc mai senina tot ce se intampla,am inteles "mesajul Domnului".Pentru cei ce i-au nicolit,reamintesc ca tata este pe cura de 9 luni de zile.Si tatal meu a avut dureri la inceput de cura,respiratie foarte grea,uneori nici nu putea sa respire de durere.Durerile au incetat cam dupa 2 saptamani.Intre timp incepuse si cura de citostatice,si doamne ce bine i-a mai mers cateva luni...luase in greutate,totul era ok si asta pana a inceput ultima sedinta de citostatice.A terminat-o acum 2 luni si de atunci refuza sa mai manance.Dureri nu exista,cu toate ca eu il surprind deseori cu o grimasa pe fata,sa nu-mi spuna oare ca-l doare? de ce ar ascunde???.Tocmai vroiam sa intreb cum oare reactioneaza organismul dupa ultima sedinta de cito din primul program de 6 sedinte? sa te infometezi 2 luni de zile nu cred ca este normal.A slabit ingrozitor de mult,de 2 luni febra de 38 de grade nu-i scade nici macar o zi...am umblat pe la toate sectiile sperand ca este de natura infectioasa...dar nu am gasit nici un focar...se pare ca este de la cancer cu toate ca majoritatea sustin ca boala nu da febra...febra+inapetenta l-au scos din circuit...nu mai are chef de viata...nu stiu cam ce as putea face sa-i intorc pofta de mancare...Am discutat cu oncologul si sustine ca e INCA ok...si nu o sa-l treaca pe perfuzii,si nici pe vre-un stimulator.Tata tuseste ingrozitor,fara sputa,mai ca se ineaca...nu are nimic la plamani sau orl...deci totul este de la cancer...pe intai octombrie este asteptat la o noua runda de citostatice dupa o pauza de 2 luni jumate...Medicul curant de nicolit spune ca daca nu va incepe sa manance normal,il vom pierde...edificati-ma si pe mine va rog cu privire la febra si inapetenta...
VREAU SA AUD NUMAI DE BINE

cela(31)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Buna Cerasela! Ce bine imi pare ca ai revenit! Pacat ca nu ai vesti bune. Dupa cum ai vazut nici la mine nu sunt bune. Mama ne innebuneste cu durerile. Nu mai stim ce sa mai facem. O doare ba in stomac si are arsuri, ba la ficat, ba in stg si coloana si picioarele. ea are si la oase si e mai rau. Trebuie sa o conving sa inceapa iar cito pt oase mai ales ca tratam asta nu are prea multe efecte sec. Mi-e frica sa nu avanseze pe oase.

Nici mama nu mananca f bine dar mai mult din cauza durerii, altfel ea ar avea ceva pofta.

Cerasela, tatal tau a fost exemplul pt mama. I-am tot povestiti cat de mult i-a prelungit viata nicolitul si un regim bun de viata. Asa am incurajat-o. De-asta acum ma tot intreaba daca am mai vb cu tine si vrea sa te intreb daca tatal tau are dureri, ca poate or fi de la nicolit. Mi-ai raspuns deja. Eu nu cred ca sunt de la nicolit. Dar o s-o las pe ea sa creada asa ca e mai bine decat sa se gandeasca ca are altceva. Eu iti multumesc ca ai intrat aici pe forum si am putut sa aflu povestea ta pt ca asta ne-a facut sa luam decizii. Sper ca si bune.

Eu una nu te pot edifica cu privire la lipsa de pofta de mancare insa ma gandesc sa nu aiba o anemie provocata de curele de cito. Stii ca dau asa ceva. Eu ti-am mai scris ca exista un medicament adica niste injectii speciale care se fac pt asa ceva. Mama s-a simtit mult mai bine de la ele. Eu zic sa intrebi oncologul de ele ca ei nu iti dau. Se numeste neorecormon si trebuie sa iti dea reteta gratuita ca e ffff scump. Apoi sa bea mult suc din morcovi, telina si sfecla rosie. Asta inlocuieste destul de bine mancarea. Poate reuseste sa il bea. Are multe vitamine si tot ce ii trebuie corpului.

cam atat despre mine.
va sarut
pa pa

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput