Ajutor - Remedii pt metastaze

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Buna fetelor,

Crinutz imi pare tare rau de ce aud de la tine ! In AS-ul de saptamana trecuta a fost un articol cu o doamna doctor care a tratat cu succes cazuri de cancer.
eu am venit abia ieri din Germania, slujba pentru tata a fost la capela cimitirului joi la ora 14, pe urma l-au dus la crematoriu (rudele nu au voie sa participe), mamei i s-a facut rau de cateva ori...uff ce sa mai zic, am lasat-o cu inima grea acolo, acum alearga dupa acte... urna va fi trimisa la Bucuresti, asa cum si-a dorit tata.
el a constientizat pana in ultima lcipa ca moare.. inca in saptamana dinainte a stabilit cu mama cum sa-l imbrace. Era foarte slabit si a murit in somn, se pare ca i s-a blocat rinichiul.
Cerasela, nu stiu ce sa-ti raspund, oricum este foarte foarte greu si toate lucrurile ne amintesc de el.
Lui i-a spus medicul din aprilie ca are metastaze la ficat, dar el nu ne-a spus noua nimic (nici mama nu stia, mai mult banuia), oricum mi-a spus ca de atunci parca a cazut intr-o prapastie, nu mai iesea din casa, era abatut si trist. Probabil nu o sa stim nicioadata ce i-a spus medicul de familie... oricum a trecut la alt medic dar abia in iunie.. La urmatorul examen RMN din iunie s-a vazut ca tumorile invadasera tot abdomenul (atunci am aflat eu ceva-ceva si am trimis Nicolit, dar era prea tarziu)... a mai durat o luna...
Nu stiu cand o sa-mi revin, este cumplit pentru mine, eu il stiam cum l-am vazut ultima data, in septembrie anul trecut
va doresc multa putere si curaj si mai ales sanatate !

Crinutz, sa stii ca nici medicii din Germania nu sant mai "breji" decat cei de aici... cand s-a externat tata ultima data din spital (pe 12 iulie) ei vorbeau in usa (si tata i-a auzit) ca ar mai avea 2 saptamani de trait...saracu, a murit pe 31 iulie...

Ingrid

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

Of, Crinutz imi pare tare rau ca vestile nu sunt bune, am plans cand am citit mesajul tau,imi dau seama ce greu trebuie sa-ti fie si mai ales sa nu stii unde sa mai mergi si ce sa faci.
La noi e bine deocamdata, dar parca imi e si frica sa ma bucur, citesc aici tot felul de experiente triste si nu stiu la ce sa ma astept, stiu doar ca imi e foarte, foarte frica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Ingrid iti spun inca o data ca imi pare rau pt pierderea ta si sper sa iti revii si tu si restul familiei. E bine totusi ca ti-l amintesti pe tatal tau cum era inainte de boala sau cel putin cand era bine si ca nu ai imaginea cu dumnealui bolnav si trist.
Christel stai linistita ca nu trebuie sa se intample si la tine la fel ca la noi. Poate boala va fi mai blanda cu voi si va fi bine.

Am citit si eu rezultatul tomografiei. Scrie multe si nu inteleg mare lucru doar ca se pare ca mai sunt alte 2 tumori pe ficat. Citostaticele pe care le-a facut practic nu au stopat nimik. mai scrie multe pe acolo dar sunt termeni medicali si nu stiu sa le interpretz. Dr de aici din oras e in concediu si nu pot sa vb cu ea si tot asa. Mama se simte rau, o doare stomaculm s ficatul, ii e rau si de la cito (ca a facut iar), e si speriata si suparata si probabil d-aia nici nu mananca. Au zis ca ii schimba tratam ca taxoterul nu a dat rezultate si ii face ceva care e totusi mai slab.

Cred ca o sa incercam totusi nicolitul. O sa o pun pe sor-mea sa mearga personal la Dr niculesu si sa vb cu el pe indelete.

Astept vesti bune de la voi. Sanatate!




"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Crinutz, mama ta a facut tomografie sau rezonanta magnetica ?
Intreb pentru ca tata a facut RMN cu substanta de contrast si s-a vazut totul foarte clar (RMN-ul este mai precis...). Nici eu nu prea sant familiarizata cu termeni medicali, dar cand mi-a citit mama saptamana trecuta interpretarea am inteles ca era deja foarte foarte grav..

Nu va pierdeti curajul, incercati cu Nicolit (se poate administra si in paralel cu citostatice) sau cu alte tratamente alternative (mie mi-a facut impresie buna articolul din AS-ul de saptamana trecuta, voi cauta pe acasa, sper ca nu am aruncat ziarul)

Nuami ganduri bune la toti !

Ingrid si Cristi 3 ani si 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Ingrid mama a facut numai tomografii pana acum. eu zic ca se vede clar ce e acolo dar ori nu vor sa spuna ori nu stiu sa interpreteze. Am o groaza scris de dr acolo si bineinteles ca pare grav cand citesti termenii aia. Dar poate nu e chiar asa.
A zis sor-mea ca se duce sa vb cu dr niculescu direct dar ei ii e frica sa nu ii facem mai rau. Dar din cate ziceti si voi nu s-a intamplat nimik rau cand au luat acest nicolit. Nu?

Tu zici de articolul dnei Haimovich (cred ca asa se scrie)? Am citit mai demult de ea si i-am trimis si un mail la care nu mi-a raspuns nici in ziua de azi. e vorba de un tratam numit tumor-less nu? Se gaseste in farmacii dar nu stiu ce sa zic. saptamana trecuta cand era la spital, mama a vb cu persoane de pe acolo si cineva i-a spus ca ar fi cam "escroaca", ca ii dai bani si apoi nu primesti nimik. Nu stiu daca e adevarat. E ceea ce a auzit si mama de la altii.

De cancerul de oase stiti ceva? Cam cum "arata"?

sanatate!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bnalaura spune:

Un salut calduros pt toata lumea!
Ma numesc si am intrat recent pe acest site, din pura intamplare, nu stiu cum l-am ratat pana acum. Poate din cauza titlului. Oricum am aflat informatii pretioase de la voi. Auzisem despre medicamentul acela chinezesc si am aflat adresa de la voi. Sper sa va pot fi de folos si eu. In urma cu aproape 3 ani tatalui meu i s-a descoperit o tumoare imensa la cap, din pacate inoperabila. Medicii nu i-au mai dat multe zile si au spus sa ne pregatim pentru ce este mai rau. Nu au recomandat nici chimioterapie din mai multe motive, unul era ca tata suferea si cu inima si spuneau ei ca riscul este mare sa nu reziste. Prin urmare am recurs la tratamente naturiste.De atunci si pana acum nu are sens sa va spun cate tratamente am incercat, cred ca nici eu nu le mai stiu. La un moment dat erau atatea pastile, tincturi si ceaiuri ca si scrise pe hartie nu eram in stare sa le tin socoteala. Desi medicii nu i-au dat multe zile totusi au trecut 3 ani si tata se simte mult mai bine decat inainte, spre exemplu este in stare sa mearga singur fara ajutor, ceea ce este un progres fantastic. In toata aceasta perioada tumoarea nu a crescut deloc, darnici nu a scazut. Nu stiu daca este semn de vindecare sau pur si simplu se simte mai bine, dar sunt convinsa ca se datoreaza tratamentului cu aloe vera. Doar asta am folosit in ultimele 18 luni.
Am fost uimita cand am citit pe acest forum ca cineva(imi pare rau ca nu am retinut id-ul)nu avea incredere in tratamentele naturiste si facea referire la gelul de aloe vera si la un cost al tratamentului de 7 milioane pe luna. As fi curioasa sa stiu cum i s-a spus sa ia tratamentul, ce pastile si cu ce frecventa. Eu nici pe departe nu am cheltuit atata cu acest tratament. Poate ca nu am folosit eu cantitatile necesare. Totusi pot sa spun ca am vazut progrese. Am sute de pagini, despre aloe vera. Pe net puteti gasi enorm de multe informatii. Foarte pe scurt, ceea ce este important in tratamentul cu gel de aloe vera:
1. nu are contraindicatii, ajuta la eliminarea efectelor secundare negative ale altor tratamente. daca se face chimio sau radioterapie se recomanda regim naturist, cura cu sucuri de plante cruditati, eliminarea completa a carnii, eliminarea zaharului, alcoolului, tutunului si cafelei, si a tututror alimentelor cu aditivi chimici de sinteza ( coloranti, conservanti, emulgatori).
2. se poate realiza indiferent de alte tratamente indicate si trebuie sa dureze minim 6 luni.
Cercetatori japonezi au identificat 3 agenti antitumorali: emodina,manosa si lectina, ajungand la concluzia ca "aloe previne carcinogeneza pulmonara umana (cancerul pulmonar) si in plus are "un puternic efect de prevenire si inhibare a dezvoltarii altor tipuri de cancer" - din Japanese Journal of Cancer Research. Polipeptidele impreuna cu agentii antitumorali aloe-emodina si aloe-lectina duc la incetinirea considerabila a inmultirii celulelor canceroase. Toate componentele de mai sus se gasesc in stare naturala in aloe, ceea ce face ca asimilarea lor in organism sa se faca natural si usor fara efecte secundare si cu rezultate extraordinare. Intr-un articol din revista "Immunology and Immunotherapy" se arata ca: "lectina injectata direct intr-o tumoare are drept efect stimularea sistemului imunitar impotriva proliferarii celulelor canceroase. Astfel sistemul imunitar produce mai multe celule T-killer (responsabile de distrugerea celulelor straine din organism) care incep sa atace celulele canceroase injectate cu lectina. Tot cercetatorii afirma ca Aloe vera stimuleaza dezvoltarea celulelor sanatoase in detrimentul celor canceroase".
Eu nu ma astept la minuni, dar sincer am vazut ca tatalui meu ii este mai bine. Nu refuz sa mai incerc si altceva, alte tratamente dar cu siguranta tratamentul cu aloe va continua si cred ca ii cresc si doza (cam un litru de gel de aloe pe saptamana).Daca sunteti interesati de tratamentul cu aloe va stau la dispozitie. Credeti-ma ca m-am informat bine asupra acestui subiect. Ah! si ca sa nu uit produsele se pot comanda cu 40% mai ieftin direct de la depozit. Va stau la dispozitie pentru informatii suplimentare. Pana atunci... multa sanatate voua si familiilor voastre.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

[quote]Originally posted by bnalaura

Un salut calduros pt toata lumea!
Ma numesc Laura si am intrat recent pe acest site, din pura intamplare, nu stiu cum l-am ratat pana acum. Poate din cauza titlului. Oricum am aflat informatii pretioase de la voi. Auzisem despre medicamentul acela chinezesc si am aflat adresa de la voi. Sper sa va pot fi de folos si eu. In urma cu aproape 3 ani tatalui meu i s-a descoperit o tumoare imensa la cap, din pacate inoperabila. Medicii nu i-au mai dat multe zile si au spus sa ne pregatim pentru ce este mai rau. Nu au recomandat nici chimioterapie din mai multe motive, unul era ca tata suferea si cu inima si spuneau ei ca riscul este mare sa nu reziste. Prin urmare am recurs la tratamente naturiste.De atunci si pana acum nu are sens sa va spun cate tratamente am incercat, cred ca nici eu nu le mai stiu. La un moment dat erau atatea pastile, tincturi si ceaiuri ca si scrise pe hartie nu eram in stare sa le tin socoteala. Desi medicii nu i-au dat multe zile totusi au trecut 3 ani si tata se simte mult mai bine decat inainte, spre exemplu este in stare sa mearga singur fara ajutor, ceea ce este un progres fantastic. In toata aceasta perioada tumoarea nu a crescut deloc, darnici nu a scazut. Nu stiu daca este semn de vindecare sau pur si simplu se simte mai bine, dar sunt convinsa ca se datoreaza tratamentului cu aloe vera. Doar asta am folosit in ultimele 18 luni.
Am fost uimita cand am citit pe acest forum ca cineva(imi pare rau ca nu am retinut id-ul)nu avea incredere in tratamentele naturiste si facea referire la gelul de aloe vera si la un cost al tratamentului de 7 milioane pe luna. As fi curioasa sa stiu cum i s-a spus sa ia tratamentul, ce pastile si cu ce frecventa. Eu nici pe departe nu am cheltuit atata cu acest tratament. Poate ca nu am folosit eu cantitatile necesare. Totusi pot sa spun ca am vazut progrese. Am sute de pagini, despre aloe vera. Pe net puteti gasi enorm de multe informatii. Foarte pe scurt, ceea ce este important in tratamentul cu gel de aloe vera:
1. nu are contraindicatii, ajuta la eliminarea efectelor secundare negative ale altor tratamente. daca se face chimio sau radioterapie se recomanda regim naturist, cura cu sucuri de plante cruditati, eliminarea completa a carnii, eliminarea zaharului, alcoolului, tutunului si cafelei, si a tututror alimentelor cu aditivi chimici de sinteza ( coloranti, conservanti, emulgatori).
2. se poate realiza indiferent de alte tratamente indicate si trebuie sa dureze minim 6 luni.
Cercetatori japonezi au identificat 3 agenti antitumorali: emodina,manosa si lectina, ajungand la concluzia ca "aloe previne carcinogeneza pulmonara umana (cancerul pulmonar) si in plus are "un puternic efect de prevenire si inhibare a dezvoltarii altor tipuri de cancer" - din Japanese Journal of Cancer Research. Polipeptidele impreuna cu agentii antitumorali aloe-emodina si aloe-lectina duc la incetinirea considerabila a inmultirii celulelor canceroase. Toate componentele de mai sus se gasesc in stare naturala in aloe, ceea ce face ca asimilarea lor in organism sa se faca natural si usor fara efecte secundare si cu rezultate extraordinare. Intr-un articol din revista "Immunology and Immunotherapy" se arata ca: "lectina injectata direct intr-o tumoare are drept efect stimularea sistemului imunitar impotriva proliferarii celulelor canceroase. Astfel sistemul imunitar produce mai multe celule T-killer (responsabile de distrugerea celulelor straine din organism) care incep sa atace celulele canceroase injectate cu lectina. Tot cercetatorii afirma ca Aloe vera stimuleaza dezvoltarea celulelor sanatoase in detrimentul celor canceroase".
Eu nu ma astept la minuni, dar sincer am vazut ca tatalui meu ii este mai bine. Nu refuz sa mai incerc si altceva, alte tratamente dar cu siguranta tratamentul cu aloe va continua si cred ca ii cresc si doza (cam un litru de gel de aloe pe saptamana).Daca sunteti interesati de tratamentul cu aloe va stau la dispozitie. Credeti-ma ca m-am informat bine asupra acestui subiect. Ah! si ca sa nu uit produsele se pot comanda cu 40% mai ieftin direct de la depozit. Va stau la dispozitie pentru informatii suplimentare. Pana atunci... multa sanatate voua si familiilor voastre.



Laura bine ai venit pe www.desprecopii.com
Te rog ca toate remediile pe care le cunosti sa le postezi pe forum si nu pe PM sau mail, astfel incat toti membri DC sa aiba acces la informatie....pana la urma asta e rostul forumului...experiente impartasite ...
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

bnalaura eu iti multumesc pt interventia ta si sa stii ca orice informatie e binevenita. Apoi mai cresc si sperantele noastre cand auzim ca alte persoane se simt bine desi au aceasta boala cumplita.

Spune-mi te rog mai multe despre modul de administrare a acestui gel de aloe. Si pe mine m-a speriat pretul (desi banii n-ar trebui sa stea in calea sanatatii) dar m-am gandit sa nu arunc banii pe geam si nici sa nu fac nimik. Daca stii tu un loc de unde se poate lua mai ieftin. Poate cel de 7 milioane era de la o anumita firma si continea altceva in plus. Mai spune-mi (daca stii) daca intra in contradictie cu alte tratamente. Cine ne poate spune cum se ia corect acest gel?

Spuneai mai sus de medicamentulm chinezesc...despre care e vorba? Cel la care am dat eu un lmink (tian xian)? Daca stii mai multe despre el te rog sa ne spui.

Si o ultima rugaminte...daca ai ceva linkuri despre acest gel te rog sa le postezi ca sa citim si noi mai multe.

Scuza-ma ca iti pun atatea intrebari dar sunt intr-o situatie disperata, parca fara iesire.

Multumesc!

edit: am uitat sa iti spun bun venit pe forum.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Uitati ce am mai gasit despre tratamente, diete si altele:

http://www.evenimentul.ro/articol/programul-favisan-de-vindecare.html

Asta mi s-a parut interesant si ma gandesc sa incercam si un astfel de tratament. Voi ati auzit ceva de Virginia Faur? Ati incercat produsele astea de la Favisan?

edit: si inca niste adrese unde gasiti nr de telefon ale unor persoane care au vindecat diverse:
http://www.formula-as.ro/articol.php?nrrev=511&&culoarebgr=407c58&&numecapp=S%C4%83n%C4%83tate&&codcapp=55

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bnalaura spune:

Salut din nou pe toata lumea!
In primul rand sa va raspund repede la intrebari:
1. referitor la modul de administrare al gelului, difera de la caz la caz (de boala si de gravitatea bolii). Eu nu sunt expert, dar cunosc oameni care se pricep. Voi reveni la acest subiect mai jos.
2. Contraindicatii nu are nici un produs, tocmai pt ca sunt 100% naturale. In cel mai rau caz daca ia o cantitate mai mare (sa presupunem ca sunt confundate cu bomboane) face diaree. Toate sunt aprobate de Ministerul Sanatatii, peste tot in lume, inclusiv in Romania. Produsele nu sunt considerate medicamente.
Listele de pret si date despre produse puteti citi si downloada de pe situl firmei FLP: www.foreverliving.ro . Daca nu va descurcati cu navigarea pe site sa-mi spuneti.
3. referitor la medicamentul chinezesc: vineri voi sti mai multe.
4. Cum se ia corect gelul? Toate produsele se pot lua si de oameni sanatosi si de oameni bolnavi. In primul rand, in functie de afectiune gelul se ia insotit de alte produse: minerale, vitamine, antioxidanti etc. In reteaua firmei exista si medici care se pricep mai bine decat mine. Eu nu sunt medic si nici nu ma consider expert in aloe dar m-am interesat pt tata si am facut rost de o carte (nu o am la mine, dar acestea le am notate in agenda) in care la capitolul "cancer,boli tumorale, chisturi, noduli, fibrom" sunt recomandate urmatoarele produse:
- Aloe vera gel: 100 ml/zi de 2 sau 3 ori pe zi pe stomacul gol, cu 30 minute inainte de mancare. Se bea cu inghitituri mici pt a facilita absorbtia la nivelul mucoasei bucale.
- Abeta-carE de 3 ori / zi 2 capsule in timpul meselor
- Forever Lycium Plus 3 ori/ zi 2 tablete, sublingual cu 30 minute inainte de masa, dupa gel
- Forever Kids - 3x 2 tablete / zi se mesteca inainte de masa cu 30 minute
- Absorbent C - 3x2 tablete / zi, sublingual cu 30 min inainte de masa
- Gin chia - 1-2 tablete/zi
- Forever Royal Jelly - 3 tablete/ zi sublingual inainte de masa, dupa gel
- Nature Min - 3 x 1 tablete pe zi
- Fields of greens - 3 tablete / zi sublingual inainte de masa
- Aloe Blossom Herbal Tea- macerat la rece, 1 pliculet la 1 litru de apa plata, se bea zilnic
- Forever Lite - 3 pahare zilnic, dupa mese.
EU NU LE-AM DAT PE TOATE cele de mai sus tatalui meu, SI NU LE-AM DAT CHIAR DUPA MODELUL DE MAI SUS, am avut cu cineva o discutie care mi-a spus sa-i dau aproape toate produsele de mai sus, dar am hotarat sa i le dau cum am crezut eu. Daca am facut bine sau nu asta nu mai stiu. Tata oricum se simte mai bine.
I-am dat gelul, ceaiul, lycium-ul, gin-chia. Gelul si lycium i l-am dat in doze crescatoare am inceput cu 2 linguri de gel de 3 ori pe zi in prima saptamana, 3 linguri de 3 ori pe zi in a doua saptamana si tot asa. Acuma folosim cam 1 litru de gel pe saptamana. Ah! era sa uit de Pomesteen, un produs nou, un fel de suc foarte concentrat 100% natural, antioxidant puternic, din rodii, mangostan, pere, zmeura,mure,afine si extract din seminte de struguri. O sticla are aproape jumatate de litru, eu i-am dat 1-2 linguri amestecate cu gelul. E super la gust. Totalul lor ca si cost ( incluzind 4 geluri pe luna, adica 4 litri) e aprox 150 euro. Luand in considerare ca primesc si comisioane de la firma (vezi mai jos), costul asta nici nu mai are sens sa-l calculez.Trebuie sa va spun ca tot ce ii dadeam tatalui meu, l-a inceput am luat si eu si mama, ca sa ne convingem ca nu ii face rau si sa putem urmari mai bine reactiile.

RECLAMA
P.S. Este foarte important sa fiti optimiste si sa le transmiteti asta celor dragi. E greu, dar nu imposibil.
O seara placuta!



[, conform regulamentului acestui forum pe care se pare ca tu nu l-ai citit....ESTE INTERZISA RECLAMA PE FORUM...si invitatia la email...pt mai multe detalii despre MLM....
Rugamintea mea este sa scrii la subiect(daca doresti), fara invitatie la e-mail...in caz contrar imi rezerv dreptul de a ti-i le sterge.

Multumesc de intelegere

Mergi la inceput