Muziceni DC ! (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

angy...cum a fost??? nu zici nimik?

monica
http://community.webshots.com/album/526201867odZHaD
http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Monica,a fost foarte bine,dar am ajuns acasa varza la ora 20,dupa ce ascultasem 15 concerte integrale,10 piese romanesti si vreo 7 romantice,am stat in sala de concerte cu geaca pe mine,dar de atunci mi-e frig intru-una.
Ai mei ce sa zic au dat recital,mai ales fata din a X,a fost super.
Azi mai avem de ascultat o vioara si un violoncel,apoi definitivam lista.Pe la voi ce mai e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Monica,unde esti,nu mai spui nimic?

Sabina,tot la busteni?

Ira,ce mai faci?

Eu lucrez cu cei mici de gimnaziu,pt. olimpiada,astia sunt mai jale,nu stiu sa studieze,poti sa le explici,sa le scri,am facut si sedinta cu parintii,tot aia,nu-i scoti de la joaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna dimineatza,
angy, nasol cu frigul din salile astea mari...si la noi era la fel, hai acum ca profesor mai e cum mai e...ca stai imbracat...dar elevul care-ti canta saracul trebuie sa fie imbracat de "gala" si la pian daca ai mainile reci nu-ti iese nimik...imi aduc aminte ca stateam cu manusile in maini pana intram cand eram eleva
sper ca nu ai racit dupa ziua aceea de stat in frig...deci sa inteleg ca aveti deja rezultatele?
mai eu m-amde bucurei(glumesc desigur) cand am trecut vineri prin liceu sa mai las ultima adeverintza secretara scria chiar in cartea mea de muca....nu-mi venea sa-mi cred ochilor...am intrat si eu in randul lumii dupa apoape 8 ani de zile...
se desfasura si la noi olimpiada, toata lumea era agitata ca de obicei...
eu am avut o zi de alergaturi vineri...parca a ajuns sa fie cea mai aglomerata zi din saptamana...ieri ii promisesem lui alex ca-l duc la patinoar(care este in aer liber) si la ce caldura a fost afara cand am ajuns acolo gheatza plutea sub 2-3 cm de apa...piscina pe ghezaza...abia l-am convins pe alex sa plecam de-acolo cu promisiunea sa-l duc azi pe un patinoar klumea....asa ca azi..."m-am scos" dupa patriarhie iau iar patinele in spate si plecam sa patinam.
va pup si va urez o duminica placuta

monica
http://community.webshots.com/album/526201867odZHaD
http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Azi la 11 a sosit sotul meu din Germania cu pianul,e o bijuterie.L-am montat imediat,uitand de gratarelele ce se prajeau,de tortul inceput,etc.
fazele cele mai faine au fost,postura sotului meu in turneu cu Contrastele+Radu Popa,a fost undeliciu,va pove in amanunt,dar nu mai pot de somn.
Sabina astept sa vi si tu!Neaparat trebuie sa citesti la cald.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

bravo!!! felicitari, sa-l stapaniti sanatosi

monica
http://community.webshots.com/album/526201867odZHaD
http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

E tare liniste pe-aici,eu nu am mai apucat sa postez zilele astea.
Monica ce mai faci?
Sabina tot la Busteni?Cum e Sofia?
Ira,pe unde esti?Ce face micuta?
Lona cred ca a-ti scapat,saptamana asta ca a fost pe la noi prin zona.
Eu lucrez zi lumina aproape,tot tarziu ajung acasa.
Si evident franta,iar capul imi sta doar la repertorii,saracu Dany,vin acasa si imi impun sa mai am rabdare si pentru el.
Mi-au reusit la selectie si cei mici(4),asa ca m-am pricopsit cu sase repertorii de lucrat,asa ca sa nu ma plictisesc.
Azi am venit mai repede acasa sa mai fac ceva ordine,ca vine profa lui Dany sa vada pianul,asa ca am luat aspiratorul in brate.
Va pup,ne mai auzim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Helloooo!
Mai e cineva pe-aici?
Unde sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Buna seara, artistelor.

Ce pian ai cumparat, angy ? Eu am aici un pian electric bunicel, pianul meu de acasa l-am vandut si taaaare ma doare sufletul...asa sunt eu, ma atasez f tare de lucruri. In Montreal inca nu am vizitat magazine specializate, insa am vazut niste piane electrice cu coada in magazine...fff bune, si nu costau mult, vreo 2500 $, si au un sunet divin.

Noi suntem bine, mi-am gasit catedra pe vioara aici - intre timp mi-am cumparat si vioara, la o scoala de muzica, dar nu stiu inca f clar despre ce e vorba, va povestesc miercuri dupa ore, am de la 3 jumatate pana seara la 9 jumatate cu 2 pauze mici, cred ca este o scoala unde sunt si adulti, un fel de "scoala de arta" de la noi, ca altfel nu-mi explic orele tarzii.

Am vorbit cu directoarea si cred ca o sa incep mai usor, cu cateva ore, cel putin pana termin facultatea, ca nu rezist in ritmul asta. Eu sunt studenta pana in mai cel mai devreme, si aici studentia e...studentie, se invata mult de tot.

Sofia mea e bine, vorbeste non stop, canta, nu-i tace gurita...o clipa ! Este f adorata, iubita, alintata, si terorizata in pupici.

Mai am un proiect muzical, saptamana asta sunt la studiu cu vioara non stop, ca am semaine de relache de la fac., mi-am "antifonat" o camera cu paturi si perne peste parchet - ca sa nu ma arunce astia cu politia afara din bloc -....plus ca studiez cu surdina....daca-mi iese proiectul va anunt si pe voi ce-am facut!

Mi-e dor de caldura...
aici iarna mai tine, pana pe la sfarsitul lui martie...
astazi m-am plimbat cu sotul meu de mana prin zapada si soare, era un soare orbitor care se reflecta si in zapada, oricum era si f frig, pana la facultate ne inghetasera nasurile si obrajii...dar am fost fericita ca am mai mers si pe jos, ca aici nu e timp si numai in masina stai : casa-masina-scoala-masina-casa : ceva de genul.

Va pup si mai astept vesti de la voi,
la ce licee predati - ca n-am fost pe faza...?

sa va spun din colegii mei ?

Xenti Runceanu - no comment - Romania
Class - toata trupa - USA, Germania, Romania
Ioana Calomfirescu - Germania
Claudia Bistriceanu - Elvetia
Dana Pungoci - Romania
Adi Buciu - Romania
Cristi Lolea - Romania
Mihaela Zahariuc - USA
Patricia Ardeleanu - USA
Ionut Plapamaru - USA
Sibin Mangov - sotul meu - Canada
Calin Geambasu - scoala vedetelor - Romania
Titi - scoala vedetelor - Romania
Daniel Jinga - Romania
Madalina Pechiu - Japonia, Egipt, acum s-a intors in Ro
Sabina Ulubeanu - la tara la Busteni
Horatiu Dragan - Luxemburg
Magda Androne - USA - fosta miss Conservator


...cam atat, cand imi aduc aminte mai

Pupici, Irina

Sofie :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagoiu spune:

Buna, fetele

Desi nu-s nici pe departe muzici...ana, ma bag si eu un pic pe subiectul vostru sa va intreb ceva. Baietelul meu a inceput sa ia la gradinita lectii de pian. In mare (la necunostintele mele) sunt multumita de ce ii invata. Dar mi se pare curios faptul ca - intrucat in gradinita nu exista decat un singur pian - copiii exerseaza mai mult la orga. E normal? Nu isi strica urecehea?
Ce sfaturi imi dati?
multumesc


Mergi la inceput