Muziceni DC ! (3)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Daaaa,eu sunt bine,sambata dimineata la 5 plec spre deva,copiii mei canta la 9.40,primul,am schimbat corepetitorul pt. concurs,o sa acompanieze fosta corepetitoare,care canta din voleu piesele astea si copiii se simt mult mai bine.
mai scriu cand pot si am dispozitie ca nu ma poooot de obosita,maine e ziua lui taica-miu si nu i-am luat cadou....sunt pe alta lume!!!
am uitat sa-l pun pe Danny sa citeasca tema la romana....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Bafta Alina! Sa ia toti premiu! si sa cante frumos, fara emotii!!!!



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

angy, daca nu mai vorbim pana atunci...drum bun sa ajungeti cu bine si sa 'dati ceatza' sa luati muuulte premii...bravo, ma bucur ca ai schimbat corepetitorul...si lasa ca danie baiat destept se descurca
sabinace mai face sofia, mai povesteste-ne de ea(stiu ca mai postezi pe undeva dar da si tu un copy si aici)
pupici

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Buna seara fetelo!
Am fost,am cantat,am sofat dus-intors,sunt varza,ma duc la culcare.
Rezultat:4 premii I si atat.Detalii maine dupa ce dorm un pic.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Am uitat ceva,de oboseala,ca azi e intai aprilie,nu va pacalesc,asa a fost!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

wow, felicitari, asteptam detaliile, noapte buna

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Bravooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!



Noi suntem bine, da ma kk pe mine de la referatu asta, nu stoiu de ce sunt asa complexata, lasa, ca a inceput sa-mi treaca;-)
pup la voi.



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Sabina,iti revii tu si turui(pe hartie),nu-mi fac probleme.

Monica,parca esti mai rar pe forum,sau mi se pare?

Acum sa va poveste,vineri o zi maraton,dimineata i-am mai ascultat odata tot programul solo,apoi am facut corepetitie.
Dupa corepetie am demontat tot,surubel cu surubel,am stres lustruit totul impreuna cu copilasii iar seara la 19 am incarcat masinile cu instrumente,trei masini,una din ele (a lui frate-miu)a ramas in curtea scolii peste noapte.
Am mers acasa m-am pregatit pe mine,baie,intains parul,manichiurace-am mai putut recuera,dupa ce am maevrat surubelnite,patent...si m-am culcat la 10 eram in pat.
Dimineata la 4 fara un sfert a sunat ceasul,am sarit din pat,rapid cafea,facut sandwich-uri pt drum(care le-am uitat acasa)
La scoala ne-am intalnit cu elevi parinti,cativa,colega mea si corepetitoarea.Ne-am instalat in masini si am plecat,o masina,a mea am condus-o eu,a lui frate-miu sotul,a 3a parintii elevului de-a 4.
Evident ca ne-am inteles sa mergem incolonati,mai ales ca eu eram la primul drum asa lung,aiurea la prima intersectie ne-am pierdut,ne-am regasit pe drum,dar mi-a fost foarte greu sa tin pasul cu ei,drumul era rau,plin de gropi,ploua mocaneste,am condus in stress maxim,iar cele care erau la mine in masina,corepetitoare si colega mea nu ma puteau ajuta cu nimic ca nu sofeaza.N-am oprit deloc pana la Deva,ma rugam doar sa ajung cu bine si elevii sa apuce sa doarma ceva pe masina.
Acolo am ajuns si ne-am apucat de descarcat,apoi eu m-am apucat la montat,la fel facea si colegul meu din Arad,la sfarsit aratam amandoi ca muncitorii de la intretinere,eu ca femeia de servici,plina de vaselina,praf,etc.
Concursul a inceput brusc,fara deschidere oficiala,a fost ceva pt juriu,dar putini s-au prins unde e si cand au descoperit era gata.
De cantat au cantat super,saracii cred ca erau pe alta lume,au facut chestii care m0au uimit si pe mine.
Apoi am luat-o de la capat,demontat,incarcat masini si la ora 17 eram in Timisoara.
Diferenta dintre ei si ceilalti a fost evidenta,in juriu au fost si un prof. de pian si unul de la suflatori si au observat si ei asta,chiar daca chipurile nu se pricepeau,cea mai faina faza a fost ca noi am cantat pe vibrafonul Aradului,iar piaistul din juriu a intrebat daca pedala de vibrafon nu se poate apasa mai silentios ca deranjeaza,i-am raspuns ca nu stiu ca e instrumentul lor,iar cand au cantat ai mei pe acelasi instrument,cu toate ca nu-l probasera inainte,respectivul s-a aplecat peste masa sa vada daca lucreaza cu pedala ca nu se auzea nimic,sigur ca lucraua intrebat,sigur e acelasi instrument?
Apoi au intrebat,la un alt oras,de ce nu se pot face nuante,de ce nu e mai multa expresivitate,chiar daca sunt instrumente de percutie?
Au inceput ai mei si s-a vazut si frazare si nuante si expresivitate...
Ce mai, cu toate ca a fost ideea lor sa ne impartim pe orase sa cantam ca sa nu ne incurcam instrumentele,noua ne-a fost benefica ideea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

copilashi destepti domle' artistu' cand e artist canta pe orice si-i ies minuni...dar profesoara sa traiasca angy
sabinaspor la treaba


monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Va pup!
Eu m-am apucat azi de lucru la greu,cu cei mari,vinerea viitoare plecam la Arad la Olimpiada,poimaine avem un Concert de binefacere,ne-a mai intrat o "cantare" pe 14 dar a trebuit s-o refuz ca in 14 incepe Olimp. mare.
Monica mai povesteste si tu ce-ai mai facut,ce-ti fac copilashii?
Sabina,cum stai cu scrisul? Te-ai apucat?
Ira,ce mai faci,cum merge studiul?

Mergi la inceput