sarcina vizibila

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen_ardelean spune:

Nici eu nu am avut burtica deloc la 3 luni nici cu prima, nici cu a doua sarcina, dar cum bine zicea ama, conteaza daca e abdomen lucrat sau nu, ori eu pana in urma cu 3 luni( inainte de a ramane insarcinata) faceam cate 600-700 de abdomene din 2 in 2 zile...iar la prima sarcina veneam dupa 8 ani de aerobic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

quote:
Originally posted by aida_o

poate ca n-o sa se cunoasca burta, dar e posibil sa nu suporti sa iti atinga vreo haina burta, daca ai greturi. eu asa am patit, chiar si cind nu se vedea deloc ca am burta! greturile ma faceau sa nu suport nimic care sa-mi atinga burta. stateam cu pantalonii descheiati la fermoar, si cu ceva larg si lung pe deasupra. cum ma mai lasau greturile, cum toleram mai usor hainele care-mi atingeau burta.

pina la urma, daca vei ramine insarcinata nu-ti va mai pasa tine de haine. iti zic eu: o sa fii atit de nerabdatoare sa ti se vada burta, incit o sa tot intrebi pe-aici pe forum: dar mie cind o sa mi se vada burtica?

uite burtica mea la 13 sapt si 2 zile, dar nu cred ca ajuta la ceva. la tine nu inseamna ca va fi chiar la fel.


30+3



In mod normal de abia as astepta se se vada, dar vreau sa fiu si eu draguta ca nasa ca e prima data cand nasesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

quote:
Originally posted by carmen_ardelean

Nici eu nu am avut burtica deloc la 3 luni nici cu prima, nici cu a doua sarcina, dar cum bine zicea ama, conteaza daca e abdomen lucrat sau nu, ori eu pana in urma cu 3 luni( inainte de a ramane insarcinata) faceam cate 600-700 de abdomene din 2 in 2 zile...iar la prima sarcina veneam dupa 8 ani de aerobic...





Eu intelesesem invers, ca daca ai burtica plata incepe sa se vada repede, daca esti mai grasuta se cunoaste mai tarziu. Daca ai bazinul ingust, la fel se cunoaste repede.
Ideea e ca pana la urma difera de la caz la caz, cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena_P spune:

La mine acum doua saptamani, cand aveam 18s depindea cu ce ma imbracam. Prin unele haine se vedea, prin altele nu. Acum la 20s se vede bine de tot indiferent de haine. Cel mai tare se vede cand imbrac pantaloni din aia pentru gravide.

Mergi la inceput