Ingineri, fosti, viitori..:) (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

ha ha, marire de salar????????
tre sa fiu multumita ca mi-au dat un amarat de premiu de 2 mil si ala impozitat.E prima data cand iau prima, iarna. Si maine m-au trimis si in deplasare, asa ca "bonus".

P.S.
la ora asta (2,00), cred ca numai eu sint pe forum, ca deh...oamenii normali dorm. Se pare ca incep sa dau semne de batranete, de nu mai pot dormi noptile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:



Acum am vazut topicul si hop si eu. Inginer calculatorist. Ca si linusa, tot la Cluj, tot Poli, Automatica si Calculatoare, sectia Calculatoare (ca de cand am intrat eu se separasera din start cele 2 sectii. Numai ca eu am ajuns in Bucuresti nu pe meleaguri straine :(.

Sper ca nu am venit la sparul targului .

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linusa spune:

Bine ai venit Irina.

quote:
Originally posted by b_irina_c
(ca de cand am intrat eu se separasera din start cele 2 sectii.



Cand ai terminat? Pana prin '92-'93 studentii A si C erau separati de la bun inceput (la admitere). Dupa '93, erai student la AC primii 2 ani si apoi in fct de note si optiune continuai la A sau C. Habar n-am cum e acuma, parca prin 2000 inca era sistemul impreuna 2 ani... Am auzit doar ca sunt ff multe locuri cu plata.. pe vremuri nu "se produceau" atati ingineri AC ca acum..

Acum am vazut ca ai 25 ani.. esti tanara Cati erati in an la C?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

linusa mersi de intampinare.
Eu am intrat la poli in '98 si erau separate. Am terminat in 2003 ca de fapt asta ai intrebat.

Eram 150 (vreo 20 de fete doar :(), a fost primul an in care s-au bagat locuri cu taxa, 50 la momnetul respectiv, in anii urmatori nu mai stiu....

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linusa spune:

Hmm.. in '98 A si C erau din nou separate.. bine de stiut.

Deci in '98 erau 150 in an la C, in '94 eram 75 si in '90 erau 50.. cu un procent de +/- 10% fete.. Acum vreo doi ani auzisem de de 150 cu plata si 100 fara, numai la C..

In 2005 China a produs 800.000 ingineri / an si statele 70.000. Aici intra toate categoriile de ingineri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Mamaaaa... ce multe locuri!!! O sa geama tara de ingineri .

Oare Romania cati ingineri produce?

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Ma tot gandesc unde tin cursurile si seminariile. Ca de pe vremea mea era o mare problema. Erau seminarii pe care le tineam la liceul Baritiu.

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

ce de Clujenece dom-le.......
bine ai venit ing. Irina si n-ai venit la spartul targului, ca de-abia incepem.
sint scurta azi, ca sint moarta de obosita si merg la culcare (deodata cu gainile).
vb. later

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

MG mersi ! Suna asa haios ing. Irina, btw sunt inginer diplomat, asa scrie pe diploma. Mie una mi se pare caraghioasa treaba, ma duce cu gandul la politica, nicidecum la politehnisti

Eu de fapt nu sunt clujeanca, acolo am fost la facultate. Eu m-am nascut prahoveanca, am crescut buzoianca, m-am maritat clujeanca, dar stau in Bucuresti .

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

irina,...........foarte complicat.
de fapt sint doar in trecere, ca mi-am adus de lucru si acasa....eu care ma plangeam in topicurile trecute ca n-am treaba, eh acu am de nu pot sa duc, asa ca intre 2 lucrari, mai intru si pe aici.

pupici de la mine si o duminica placuta.


Mergi la inceput