Din Republica Moldova cine mai e? (14)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Lilia - foarte apetisant arata fringersul tau, imi vine sa intind mina si sa o maninc .
ma bucur pentru voi ca in sfirsit ati scapat de gips. sper ca Amelusha o sa se acomodeze foarte repede.
sabloanele sa le mai citesti, nu de alta dar tot tie o sa-ti prinda bine .

Cornelia - sa stii ca si aici e peste 30 lei 300gr de Philadelphia, reese ca in MD e mai ieftin.
da harnicuta ai fost in we, atitea copturi, bravo

Natalia - de era Valeriu cu noi in odaie, nu mai scriam eu pina la jumate la 2 noaptea .

Alina - ei' si cum, te-ai invatat, te descurci data viitoare singura?

-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

mey, fetelor nu ma faceti sa ma duc sa cumpar tot stocul de Mascarpone

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much.
William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Cornelia - da ce mama vreai sa faci cu atita mascarpone. deschizi o cofetarie de Cheesecake-uri?

Prajitura mea e gata, e delicioasa. cind am scos-o m-am speriat ca prea se faramitsa, dar dupa ce s-a racit e taman cum trebuie, ba chiar mai bine. sunt modesta, nu?
cind copii pezele pe pc, va arat neaparat

-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

mie imi place sa am rezerve in casa
da ce prajitura ai facut Lucia?

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much.
William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

vezi www.good-cook.ru/forum/index.php?showtopic=2063&st=270#entry215895" target="_blank">Cranberry Slices

numai ca eu am facut cu gem de visine si capsune.

-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Lucia, vrei sa ne intreci? Nu-ti merge, ca suntem doua!
Vreau sa vad mai repede pozele, ca m-ai facut curioasa!!!!!

Mi-am luat baiatul de la "cheshe", si ma pun pe niste "fingerse"! Cine mai doreste?

Mda, Lilia, degetelele tale arata super!
Si ce bine ca nu mai are Amelia ghips, lasa ca se va obisnui rapid cu noua schimbare!!!!


Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

da eu stiu prajitura asta, mamica si cu bunica faceau des, mai ales in copilaria mea . E f buna!
Dupa atita colindat pe site-ul cu poze si recete, s-apoi si voi m-ati mai atitat, mi s-a facut o foame de lup...

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much.
William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Scriu rapid, ca deja e culmea de cind nu am scris. De fapt zilele astea am tot scris, dar uitam sa trimit si le inchidea Paula in veselie.
Absentele imi sint motivate, avem de luat niste decizii si stam pe net toata ziua sa ne documentam.
Noi laptop am avut dintotdeauna (de la casatorie) din cauza de lipsa acuta de spatiu si le schimbam ca sa marim memoria.
V-am admirat operele culinare, sinteti fantastice toate!!!
Lilia, sa dea Domnul sa fie bine cit de curind si sa scape de tot de ghips tiza lu'Paula!!!
Cornelia, sa nu cumperi tot ca poate fac si io!

Va pup!




Rodica si PAULA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Aha, sigur ca am uitat ceva important!!!
Karina, multe felicitari pt pasii lui Luci!!! Stiu cit de mindra esti, ca, de, am trecut si noi prin asta Si sa vezi ca abia incepe, in fiecare zi va face ceva care te va mira sau te va face sa fii mindra de el.
Cunosc chestia cu problemele de comunicare, la noi e invers, eu sint cea cu probleme. Dar incet-incet lucrez asupra mea, important e sa-l faci sa inteleaga ca ti-e greu in asa situatie, dar sa nu forezi ca aveti parte de multe schimbari in viata. Sorry, daca atins ceva neplacut

Mai revin




Rodica si PAULA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Buna la toti

Hai ca am atipit si eu oleac.

Rodica intradevar Lucian face in fiecare zi ceva nou ce tot mai mult si mai mult ma face sa fiu mindra de el.
Ai dreptate, a influentat si un pic schimbarea brusca de ambianta plus ca aici trebuie permanent sa inveti si sa te afirmi si el permanent invatind se mai oboseste sau vrea sa fie fresh pentru noua zi.
Multumesc de sfat
Cornelia nu m-am uitat cit face aici Mascarpone insa Philadelphia de 250 gr. costa 35 de lei, insa cum aici permanent se fac reduceri costa 25 de lei.
Principalul ca iti place la servici, ca ritmul se va ameliora cu timpul.
Lilia ma bucur pentru Amelia. Se va obisnui ea fara ghips, ca deh fara ghips e mai mobila, asa ca asteapta de la dinsa la miscari noi, copiii sint tare inventivi.
Lucia pina la urma ai facut ceva dulce si gustos. Mey da maladeata esti, ce ti-ai pus in gind ai si facut. Asteptam pozele.
Natalia/Alina hai ca voi facind degetelele si vazind eu poza cum faceti deacuma nu puteam adormi ca ma gindeam sa fac si eu, dar pina la urma m-am culcat. Dar am zis ca azi numaidecit fac.
Davina ce de bine ca poti sadi Lalele aicea eu cred ca mi-ar muri saracele flori si ele sunt asa de gingase. Pune si poze cu floricele.

Pupici si o zi buna in continuare

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)


Oare cit avem?

Mergi la inceput