Din Republica Moldova cine mai e? (14)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gazea spune:

Fetelor nu mai vorbiti de lucruri sfinte pe aici ,eu dupa ce am nascut m-am prostit la cap ca nu imi mai trebue nik!
Voi pina la cat bantuiti pe aici? eu de obicei dupa 11 seara mai mult timp am,bine ca Amedeo doarme toata noapte si e liniste.
Si dimineata dormim pina la 9 asa ca eu stau linistita pe aici...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gazea spune:

Natalia mie chiar imi place nik-ul tau e dragut,tu ce asociere faci ca nici nu m-asi fi gandit la asa ceva...Draga de tine ce suferinta ai din cauza nik-ului,daca ai sti al meu de la ce vine..ai rade cu hohote(de la gazaniea(adica purcelus,scrofita))ai mei asa ma stiga pana si Amedeo imi zice (gazea)(a=i, se citi cu (i) de la inghetata).

Karina Te cred ca abia astepti acele clipe sa fiti iar impreuna,am avut si eu o experienta sa plec pe 1.5 luni in Italia la lucru,ca stii cum e cand trebue sa pleci ai nevoi de bani mai multi si eu m-am sacrificat si am fost la munca ce nu face omul sa fie mai bine si innebuneam fara ai mei, la maine mai grav ca eram si fara copil,e groazniczilnic ne sciiam cate 10 mesaje si eu plingeam intruna...of nu vreau sa-mi mai aduc aminte,credeam ca nu mai vine acea zi sa vin acasa,visam manutele lui Amedeo tot la gatul meu.
De venit venim la pe 15 aprilie cred cu CSA maine rezervam bilete. Am asa emotii.
Hai ca tot eu am dat azi stingerea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Salutare..
imi pare bine ca lumea scrie si cind vin la calculator am ce citi hehe
Lucia azi am facut prajiturile tale si intradevar se topesc in gura .am trecut si prin niste peripetii cu ele dar pina la sfirsit m-a incintat finalul .Nu le mai lipesc cu ciocolata pentru ca vreau sa ii dau si Deannei .Si sotiunea in primele 3 luni de la nastere o mai stergea in alta camera sa doarma ca nu putea dormi de la plinsetul fetei.

Crinia poate trebuie sa-i dai mai multa mancare lui Luci inainte de somn sa nu se trezeasca noaptea .Eu pe la 8 o indopam pe Deanna cu cereale si nu se mai trezea toata noaptea .Poate asa incepeti si voi sa dormiti noptile ..
Aliona si Alina eu nici nu vreau sa-mi imaginez ca vine si perioada pictatului pe pereti ...
Aliona unde-i poza cu produsul final ?sau nu l-ai mai terminat ?
Eu sint bucuroasa azi ca mi-au esit lalelele,acum trebuie sa le pazesc ca ochii din cap de manutele scumpe ale Deannei.

Lilia si Cornelia unde ati disparut ?
o zi buna


Alina si bebe Deanna 09.09.2004
poze
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Lucia scuze, dar gindindu-ma la numele fiicei tale te-am numit la fel.
Chiar credeam ca dormi si eu tot bintui singura pe aici, no ne tut to bilo.
Ce barbat de aur ai. Al meu nu ma asculta. Zice ca vrea sa doarma si eu tb sa tac. Dar in asa momente cind ma apuca vorba si el nu vrea macar sa zica "da-da" ma apuca un dooor de mama si de cei de acasa. Si mi se face ciuda pe sotul meu. Am impresia ca uneori comunicam foarte putin. Hai ca m-a apucat la ora asta....
Davina daca ai sti ca il hranesc la 18 si 22 cu carnita, legume si fructe si plus ca un biscuit sau doi. Dupa care papa laptel de se satura si apoi liulea. Si oricum se trezeste si maninca noaptea. Si nu se alinta la sin noaptea ci chiar papa bine.
Dar unde-s pozele cu creatiile tale chinuite de azi? Trebuie sa fie tare gustoase.
Aliona eu bintui pina tirziu de tot. Adica la voi poate sa fie chiar si ora 6 dimineata. Asa ca cine nu are somn va poftesc.
E bine sa rezervati biletele cit de curind posibil. Sa declarati bani cit de putin posibil aici la intrare in tara.
Daaaa, greu ti-a fost, fara sot ca fara sot, ma rog, dar fara bebe si el fiind atit de micut...tare greu.
Nici nu vreau sa ma gindesc asa mult timp fara bb.

PS: ati observat ca mai am o steluta?

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)


Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

'neata
si pe mine ieri m-a tras sa fac "degetele" si nu intelegeam ce e cu mine, de ce vreau sa le fac... da iaka cauza: voi aici vorbeati atit de mult despre ele ca prin telepatie a ajuns si la mine cite ceva Doar le-am copt, azi cred ca cumpar smintina si le termin. Spre surprinderea mea mi-au iesit detsul de bine, eu eram tare suparata la fiece incorporare a ingredientului, credeam ca nu fac bine, insa mestecind mereu am reusit . Si cu punga m-am jucat multishor, ultimele degetele au iesit cam groase, cred ca sint a lui 'nenea, ca prime sint a lui 'tanti Si in we am facut si Brownies(portie dubla) si mi-e iesit super bine cu Mascarpone!
Corina, felicitari p/u steluta si p/u restul realizarilor!
Lucia, tare mi-au placut biscuitii si gogosile tale, am scris receta, abia astept sa le fac...
Alina, ma bucur ca ti-au iesit lalelele... iaka eu nu m-am gindit sa-mi pun in lalele vazon . Daca nu te superi la anul preiau ideia
Alinka, intra mai des, cind vii tu pe aici se incepe animarea!
Aliona, tare frumoase au iesit si degetelele tale, pune poza cu prajitura finala. Io inca ma gindesc in ce vas s-o fac ca n-am nici unul asa mare, caci mi-au iesit patru tavi cu degetele!
Nati, nick-ul e tare frumos, la mine nu stiu de ce se asociaza cu bulbul de lalea, iar mie tare imi plac lalelele! Asa ca fii pe pace si nu te gindi la prostii!
Acum gata cu scriusul, la munca!

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much.
William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Iaka ne-am adunat, o portie de degete sunt deja in cuptor!

CHIAR CA, SA INTRU MAI DES SA VA ZADAR LA SCRIS!!!!!



Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Buna

Nu stiu ce se intimpla insa de citeva zile am o insomnie groaznica. Nu pot adormi vreo doua ore si daca adorm nu pe mult timp. Acuma la noi e 4 dimineata si crezind (ca e ora 6-7 dimineata)ca am dormit un pic spre mirarea mea era doar ora 3 si jumate. Nu stiu cu ce sa mai ocup timpul si am venit sa va mai citesc.
Dar activitatea e cam prostuta.
Cred ca Lucia e ocupata cu Lauras, Natalia o ajuta la facut degetele pe Alina, dar restul nici nu mai stiu.

Oricum va astept, poate mai apare cineva si pe aici.

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)


Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Cornelia multumesc.
Cred ca azi finisind prajitura ne vei pune si pozele, dar miine ne vei spune si gustul ei.
Spor la munca

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)


Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Iata-ma sunt la apel

si varog liniste ca-mi doarme fata, s-a trezit la 8, am stat la taifas cam o ora si deatunci inca doarme. nu-s ce fel de puseu ar fi cesta, da imi place

Alina - imi pare bine ca ti-au placut biscuitii. sa stii ca nici eu nu am i-am lipit ci doar asa le-am stropit cu cioco.
asteptam pozele lalelelor, si speram sa se tina strengherita Deanna mai departe de ele.

Aliona - felicitari. sa fie untr-un ces bun toate pregatirile.

Cornelia - vrem poza browinesului. cit cosa in Chisinau mascarponele? cum iti merge scirbiciu.

Lilia, Rodica - unde ati disparut?


Natalia/Alina - da ce matenale sunteti

-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Mey, fetilor mey. sa stiti ca nu ma las eu de caruta. iaka tot amu ma holbacesc prin recete si mestersc si eu ceva, na' sa nu credeti ca doar voi sunteti cele mai cele

-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput