Din Republica Moldova cine mai e? (14)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Ce, m-ati crezut pe cuvint ca va las, sa fie

Va intrebati de ce nu dorm la ora asta (la mine e 12: )?
Atunci sa va spun: de citeva zile Laura adoarme pe la 9, se trezeste la 10:30 si ma tine la taifas pina la 12-1. Azi princesa a adormit pe la 9:20, tati e obosit sa se culce asa tirziu si la 6 sa se trezeasca, asa ca am hotarit pe la 10:30 sa se duca sa doarma singur in dormitorul celalalt. Da eu nu ma culc, ca sa nu cumva sa se scoale fata si eu sa nu pot sa-i tin companie de tare o sa-mi fie somn, asa ca astept sa se scoale. Nu stiu daca merita sa mai astept , da parca simt ca de indata ce eu adorm ea o sa se trezeasca.
Na ca bine si-a schimbat regimul, sau ii place sa glumeasca .
Deci va zic miine ce noapte am avut.

Noapte buna.

Da eu mai stau oliak

-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Lucia daca mai stai eu iti tin companie ca la miene e abia 4 ziua.
Poate intradevar Laura si-a schimbat regimul pe azi ca sa mai glumeasca cu mama.

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)


Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Corina sa stii ca daca as avea timp, de placere as sta si eu la bucatarie facind prajituri. Browinesul pe care l-am facut a 2-a data, l-am facut mai mult de placerea gatitului decit de pofta. Imi pare bine ca Lucian te lasa, eu cu Laura nu prea pot face nik.

Cu Natalia nu avem joc de cuvinte la propriu, a fost o expresie. Ea stie la ce ma refer, si sper ca nu e zapacita, ca azi prea am .

-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Corina sper si eu sa isi schimbe orele de somn. Ar fi super daca ar dormi ca la carte, de la 9 seara pena pe la 9, ba mai bine 11 dimeneata si inca fara nici o trezire noaptea.

Vrabia malai viseaza .

-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Lucia si eu as vrea ca Lucian sa doarma toata noaptea si sa nu mai ceara laptel. Insa el se culca cam pe la 10 jumate-11 si se trezeste pe la 9 si jumate dimineata. Insa noaptea se trezeste de 2 ori sa pape laptel.
Intr-o noapte nu stiu ce a avut ca nu s-a trezit, pai eu nu am putut sa dorm bine ca tot asteptam inconstient sa se trezeasca. Imi face si el mie fieste de astea cu trezitul...

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)


Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

tsiiiiisssssssst, adic puza. s-o trezit fata si o mufez lata pe orizontala, si iaka si mai scriu
vedeti la ce aduce tehnica din ziua de azi

-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

A adormit? Sau stati la sfat?


Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)


Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Gata, doarme. A minca pe bijbiite si doarme.

Mie asa imi vine sa ma duc la tati si sa-l apuc de si sa-l tirai incoace, ca prea stam, singure, rashkirate de'acurmezisul patului. da mi-i jale de el, daca vine - nu-l mai las sa doarma, din diferite motive , mai ales ca mai am si chef de vorba pe de'asupra

gata, pina aici, tre sa ma culc, miine pomusoara mea nu o sa ma lase se dorm cit vreau.

Noapte/zi buna (dupa caz)

-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Laura ce de bine ca poti sa te duci pina in camera vecina si sa-l tirii pe tati de si sa nu-l mai lasi sa doarma, din diferite motive ...
Vreaiu si eu, dar ...

Al meu cind e obosit se supara cind ma apuca vorba ...

Dar cred ca atunci cind ne vom vedea primele zile va fi altfel

V-am pupat si noapte buna la aceeia care dorm

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)


Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

ce, credeati ca dorm
Corina cred ca ai vrut sa zici "Lucia"
sa stii ca am noroc cu tati, ma asculta oricind cind ma apuca liorbaiala. s-a invatat sa doarma si sa fie super atent la "ma auzi" si k pionieru imi spune "da-da" si eu fericita ca nu vorbesc cu paretii, dai si dai la bodoganit mai departe.
dar mai are si clipe in care ma intreaba "mami, tu nu vreai sa dormi" si eu da deam te-ai saturat sa ma asculti, si el "nu, da ma gindeam ca poate nu-ti strica sa si mai dormi" eeeehhh mincaral mama, chiar imi vine sa ma duc si sa nu-l apuk da sa-l inshfac de ce-i mai drag , da nu o mai fac, il ert.
ma culc ca-mi cad ochii in gura.

vsio pe azi, adic pentru inceput ca mai incole, mai sprea amiaza apar iara

-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput