Din Republica Moldova cine mai e? (14)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Hop si eu pe aici.
Dupa cum a scris deja Alina, miine fac master-class pe lady's fingers. Daca mai sint doritori, din pacate, inscrierile pentru miine s-au incheiat .

Karina, felicitari pentru mersul tot mai sigur al lui Lucian, ati intrat intr-o noua etapa. Ai poze recente cu puiul tau?

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gazea spune:

Saluti a tuti!
ieri tot am venit sa vad ce mai faceti,dar ati fost toate ocupate nu prea povesti...
Da.. tortul meu a iesit bun,dar data viitoare va vi super..,am facut poza,dar numai maine o pun mi s-au descarcat acumulatorii la aparat si trebue sa se incarce 5 ore,asa ca maine.
Karinada un clic pe acel bucatar cu tava si vei vedea "opera",finalul va aparea peste o zi.
Voi ce mai faceti pe cand plecarea?Santem in acceas situatie te inteleg perfect...ce rau e cand trebue sa te tot muti.
Balbinavoi ce puneti intre "degetele"eu am pus smantana si zahar dar nici nu se vede parca a mancat-o "degetele"...
Alina te inteleg ca nu-ti iese prajitura,pacat ca sant asa departe ca asi veni si eu sa vad cum o faceti voi impreuna sa-mi spuneti si mie detalii.Ce mai face Alex? Amedeo mi-a pictat jumate dintr-un perete intr-o secunda,cu creioanele,nu l-am certat am spalat cu clor si e ca nou peretele,dar s-a prins si tot mai picteaza,nu-i place ca dispare opera .
Lucia penru inceput nu am fost chiar asa dezamagita,chiar daca nu mia iesit ca la Balbina,dar eu nu ma compar cu ea ,ea e profesionista, eu incepatoare,vad ca si tu stai bine cu culinaria.Cum Dumnezeu de la reusiti pe toate ca eu abia apuc sa mainvart ca si trece ziua si iar nu am facut nimic..Va invidiez ce harnicute santeti.
Lauras-bubulina ce mai face?Voi cat mai stai pe meleaguri straine?
Va pupacesc a venit si sotul de la servici merg sa-l cert ca a venit cam tarziu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Iaka asa, asta zic si io activitate, ia-te uita ce roade da o mustruiala .

Aliona - taci din gura cu "vad ca si tu stai bine cu culinaria", nu sunt mai experimentata ca tine. s-apoi rar cind ma apuca muza
trebuia sa faci niste poze capodoperei facute de Amadeo sau chiar sa te alaturi lui, daca se spala asa usor.

Noi o sa stam aici inca ... mult. totul depinde de proiect care se tot prelungeste de pe o luna pe alta. dar nu o sa asteptam acest eveniment, o sa ne facem un miniconcediu dupa paste.

Laura e bine, ii place sa rida in hohot doar cu tati, se vede ca nu ma pricem la maimutsoreala . in schimb cu mine vorbeste mai mult, de' ca intre fete .

-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Iaka asa purtare, nu ca s-s ascuns toata lumea!

Aliona, sa-i vezi pe copii astia ce pictori de pereti inascuti sunt!Eu am peretii desenati din nou, dupa ce au fost spalati de socrul meu, care a fost la noi de anul nou!Noi pe langa pereti desenati avem si canapele pictate, vroia si pe alea sa le spele, dar n-a reusit.
Mi-a iesit o placinta buna buna!


Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

ia uitativa la ea, rautatea. vine acum ca inainte de culcare sa-mi strice somnu facindu-mi pofta, da la's ca te prind io

-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gazea spune:

Vai Balbina si em care ma gandeam ca trag o fuga la Bucuresti la sedinta de culinarie...Astept poze sa nu uitati!
Lucia baietii sant mai dragastosi cu mamele...spune-i si tu Alina,Balbina,.. asa ca nu pierde timpul mai astepti un pic sa creasca Lauras si proiectezi si un Laurel(va fi Lauras a tatei si Laurel al mamei) ce mandra vei fi!
Eu din pacate cam tarziu m-am apucat de bebei si nu cred ca mai am timp pentru o Amedeuta,dar mi-ar placea f. mult

Da sa stiti ca am si poze cu "opera" lui Amedeo pe perete,dar maine o descarc.
Uite ca azi m-am descaltat si eu si jos am semnatura,m-am prins cam greu cum trebuia sa fac..deh batranetele
Alina i-am aratat lui Amedeo pozele cu Alex si acolo unde-i cu lingurita a zis ca "bea cioba"(adica papa ciorba a vrut sa zica,unde-i cu fetita "o singe"(o strange) Si ca OBSERVATIE: a zis uite ochi osii(rosii)eu nici nu vazusem ca au ochii rosii de la blit,Doamne ce le vad ei pe toate ma surprind.Acum Noapte buna Gospodinelor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Aliona,am o rugaminte la tine, daca se poate. Eu regret in fiecare zi ca mi-am ales un nick atit de stupid pentru forum (l-as schiba imediat cum s-ar ivi ocazia), ai putea sa mi te adresezi cu Natalia, please? Nu de alta, dar cind vad si aud Balbina, mi se asociaza cu ceva de genul Balbeska
Merci de intelegere



Ce nu stiati voi, fetelor e ca Alina are canapelele nu doar pictate, ci si stampilate.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Natalia - sorry pentru ca mi-am .... ochii in mesajul adresat Alionei, m-a intrigat ce scrii tu asa frumos de nu se vede nika, si cin'kole rid cu lacrimi, bun simt al umorului ai tu, ce asociatie ai gasit. E ca "jocul de cuvinte" pe care l-am avut pe mes. Fii serioasa .

Ha, stiu de ce canapelele Alinei sunt stampilate, o sa fie Alex un "zavhoz" si se antreneaza de pe acum

Gata va las, vad ca am logoree.

-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Buna

Ma bucura faptul ca a mai aparut lumea pe forum si mai scrie cite ceva.

Lucia multumesc frumos de complimente. Cu parere de rau nu am poze ci numai filmari.
Lucia eu fac Brownies la comanda unor prieteni, astora le-a placut foarte mult prajitura si ma roaga sa i-o fac. I le-am dat receta insa ei zic ca ar prefera sa o fac eu. (Nu pentru plata ci din placere). E cam greu cu Lucian insa eu il pun in fata la Baby Einstein in premergator si fugulita fac prajitura.
Aliona noi vom pleca pe la sfirsitul luinii, tata va veni dupa noi. Dar voi pe cind? Ar trebui sa va rezervati bilete si sa va cautati o companie care va fi mai convenabila pentru voi si mai ieftina.
Ce de bine ca se spala peretii asa baiatul isi poate arata maiestria fara frica.
Natalia multumesc mult pentru compliment, da se vede ca am intrat intr-o noua etapa. Nici nu-mi vine sa cred ca el deacuma merge, dar timpul isi ia a lui...
Alina ce fel de praji cu brinza ai facut?

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)


Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Ahaaa, de aceea nu va vad la forum , practicati "jocuri de cuvinte".
Ian si pe aici povestiti despre jocul dat poate si aici printre mesaje ne vom juca.


Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)


Oare cit avem?

Mergi la inceput