Din Republica Moldova cine mai e? (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gazea spune:

Karina ai dreptate reteta e de aici de pe forum,dar sa stii ca desi are asa mult unt nu e gretos deloc e f. multa nuca de cocos si cred absoarbe,practic nu se simte dupa ce o pui la frigider,atat ca e prea dulce daca si laptele praf e cu zahar.
Tortul din poza e o combinatie diplomat dar are si jeleuri,tot de la retetele Balbinei m-am inspirat.

Acum va dau bomba zilei!!!!
Lucia acum pot sa zici ca uite ce harnica am fost azi.

Vede-ti aici
Ica nu-i gata nu mi-a ajuns smantana,frisca dar ii voi pune maine"cireasa" in varf
Doamne de m-ar tine tot asa ce s-ar bucura sotiunea mea,deja era gata sa o haleasca,dar pina maine nu are voie,poate viseaza urat la noapte...
Asta tot numai datorita voua si binentelesBalbinei
E tarziu merg la.Ne mai auzim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Salutare
Lucia m-am uitat la ingredientele biscuitilor tai si sint exact aceleasi pe care le-am facut si eu numai ca am mai pus si ciocolata topita in aluat .si intradevar sunt superbe la gust,numaidecat incerc si receta asta in citeva zile .
Mersi de raspunsuri Alina & Aliona .Asa mi se pare si mie, daca-i lasi mai independenti pe copii invata mai multe .Deanna maninca singura cu mana de la un an dar ii dau si furculita si nu a invatat inca sa manice .Ma gindeam cit mai dureaza procesul asta ca tare murdar face totul in jur .
Crinia o sa casc mai bine ochii poate gasesc si eu piscoturi .Cum e timpul la voi acum ?
Deanna in 2 zile mi-a spart 1 cana 1 farfurie (pe astea le-a tras de pe masa ) si 3 ghivece de lut eu o certam sa le puna jos si ea le-a dat drumul ...)acum nu mai las nimic pe masa ca e dezastru ..
we placut si sa ne auzim numai de bine.


Alina si bebe Deanna 09.09.2004
poze
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Buna

Aliona eu tot deschid sa vad "Proizvedenie iscustva". Unde-i poza cu degitelele sau le-ati mincat?
Davina ieri a plouat toata ziua, dar azi e un vint puternic si viscoleste. Cred ca azi nu vom iesi afara.

Sa vezi ce bucurie, Lucian merge tot mai bine si mai bine , insa in acelasi timp e foarte atent. Cind are de ce sa se tina se straduie sa se tina.

Fetelor unde ati disparut? Nu numai pe messanger, mai intrati si pe aicea.

Pupici si o zi buna

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)


Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna seara moldovencele mele!
Ce faceti, de ati declarat cu toate greva????
Noi suntem bine, s-a abatut iarasi asupra noastra frigul si e urat!Brrrrrr!
Maine ne intalnim cu Natalia sa facem o prajiturica, adica sa ma invete pe mine, ca eu-s mai derevianaya in legatura cu prajturi!
Astept acum sa scot o placinta cu branza din cuptor.

Va astept si pe voi sa mai povestim una alta! Chiar ca pe mess sunt prezente toate fetele!
Pupici!!!!

Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

buna

da chiar e liniste mare pe'ici

Aliona - frumoase si apetisante par degetelile tale, sunt sigura ca compozitia finala a dezamagit asteptarile, dar oricum asteptam parerea ta.
Merci pentru receta de Rafaelo, mi-am notat-o, cu proxima ocazie am sa-i fac.

Alina, Natalia - sunt sigura ca o sa va placa acesti biscuiti, atit cu cioco pe cit si fara. Pe mine ma vrajit ca nu necesitamulta truda si ingridiente.

Corina - felicitari inca odata pentru reusitele lui Luci, e foarte bravo daca e asa atent.
Voiam sa te intreb, cum tu faci Browines-ul la comanda cu Lucian, ai timp si posibilitate, nu ti-ar fi mai usor sa dai receta, sau o faci contraplata?

O sera placuta si o saptamana usoara.


-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Ehehe Lucia, ba nu scrie nimeni, ba scriem in acelasi timp!


Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

ha, Alina am scris concomitent

si ce prajitura anume vreti sa faceti? daca nu e secret

-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

mda, harnicute rau. uite ca iarasi am scris odata

-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Am vrut sa scriu care, si am uitat! E lady's fingers, care mie nu mi-a iesit!




Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

din cite imi dau seama, bintuie fingersmania .
ma provocati si pe mine sa o fac, da nu ma dau batuta, am alte planuri

-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput