Din Republica Moldova cine mai e? (14)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Alina, n-ai nevoie de cont. Deschizi pagina, apesi butonul de Browse, alegi poza din calculatorul tau, apoi bifezi setarile dorite (sa-ti micsoreze poza, daca da, pina la citi pixeli, sa ti-o intoarca, daca da, la cite grade, sa-i puna o inscriptie, etc., vezi tu acolo, e o lista cu optiuni). Apoi apesi butonul "Zagruziti". Imediat o sa se deschida o pagina cu mai multe linkuri ale aceleiasi poze, pretabile la diferite tipuri de forum. Tu apasa pur si simplu pe "Otkriti", se va deschide poza in pagina separata, are link care se termina cu .jpg, ei bine, asta e poza, poti sa dai linkul oricui, o so vada toata lumea.
Sper ca am fost explicita.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Uite, chiar acum am incarcat 2 poze cu tortikul meu din kiseli :
http://b.foto.radikal.ru/0602/a0e29db49b96.jpg
http://b.foto.radikal.ru/0602/cdb7fe453801.jpg


------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Cornelia cartea se numeste "new baking book" si are vreo 600 recete si cu explicatii bune.E cadou de la sot de acum 2 saptamani .Are si citeva torturi la care ai pus pozele.
Nu am aparat de spritat biscuiti dar imi doresc enorm ,poate va fi cadoul de 8 Martie .

Alina si bebe Deanna 09.09.2004
poze
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Salut fetelor!

Am cam lipsit de pe meleagurile noastre, am fost la cules de Meteorit si Zefir v shokolade!Am pus acum sa-mi fac un ceai negru cu lamaie!
Eu cumpar foetaj ptr placinta, ca nu ma duce bine talentul sa fac eu singura aluatul. Nici macar scalca nu am acasa, si cand o data la 6 luni ma apuca facutul pelmenilor, pai folosesc o sticla! Ieri sotul mi-a mai adus niste tvorog, dar l-a adus degeaba ca nu mai aveam foetaj. Asa ca azi a trebuit sa mai iau unul. Imi plac placintelele astea, merg foarte bine cu ceai de dimineata!
Vroiam sa mai fac Lady's, dar m-am gandit sa fac mai bine sambata/duminica.

Alex e ok! E la cresa. Avem inca o realizare, nu mai spune la masina BI BI, ci MASINA!!!!!!!!!!uraaaaaaaaaaa!
In rest suntem mereu cu cate ceva nou invatat. Ca altfel nu se poate, cu asa mamasha ca mine, nu avem ce face!




Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Buna la toti

Davina mersi de sfaturi. Dar vreau si eu sa vad poze pas cu pas. Asa ca punele in webshot.
Eu nu prea inteleg cind tu te culci? La voi ora e ca la Canada sau difera? Ca de altfel am impresia ca te culci la 4 dimineata.
Natalia interesant si tb sa fie si gustos tortul din chiseli.
Cornelia da aluatul dat poti sa-l dolosesti si la eclere.

Pupici si o zi buna

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)


Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

Nati, m-a amuzat cind am citit ca Vladut te urmeaza peste tot . Checul arata bine, da-ne receta sau link-ul.
Alina, scuze dar tot n-am priceput cu le-ai dat asa forme la biscuti. Poate azi capul meu e mai greu si nu reuseste sa-si imagineze ceea ce citeste... Interesanta carte...Si vad ca sotului tau in place sa stea pe la bucatarie si se si mai pricepe inca! Bravo lui!
Alinka, nu cumva a trecut autobusul Chisinau -Bucuresti si a aruncat niste cutii?
Corina, cum Lucian? e fericit ca a scapat pe picioarele lui?
Lucia, Aliona pe unde ati disparut? Sau ne pregatiti vreo surpriza cu poze. Eu aseara am fost tare cuminte: am facut doar hrisca si am savurat prajiturile cu cafea

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much.
William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Cornelia Lucian nu ca e fericit, dar incearca si sa fuga (nu prea i se primeste, insa....) Toata ziua merge in picoare dintr-o camera in alta, am impresie ca exerseaza mersul. Apoi se aseaza si se ridica fara sa se tina de nimica, cine stie poate va fi si sportiv . Cel mai mult merge cind nu il vad, insa cind ma vede ca il vad incepe sa rida si se bucura mult.
Iata asa, capatam independenta


Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)


Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Salutare

Ce ma bucur ca sunteti asa harnicute si la scris si la gatit.
Cred ca in curand va trebui sa deschidem subiect: moldovencele in bucatarie

Cornelia, e asa apetisanta pizza ta, mmm

La fel si dulciurile Alinei

Lucia, in poza cu lalele, tu care esti acolo? :)

Alina, dar unde s-au copt bomboanele Bucuria ca sunt bune de cules? Si eu as manca niste bomboane moldovenesti, of.

Eu ieri am facut o incercare la bliniile cu dovleac ( reteta Nataliei)
UItati ce mi-a iesit: aici
Au iesit foarte bune. Numai ca eu am facut cam putine ca nu eram sigura ca imi ies.





Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)



Il consider mai puternic pe cel ce se invinge pe el insusi, decat pe cel ce isi invinge dusmanul. Este mai greu sa te invingi pe tine decit pe vrajmas. Aristotel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gazea spune:

Salut Dragele mele basarabence!!!Asa dor mi s-a facut de voi,a trecut o zi si gata nu mai putem aseara am citit ceva,dar nu am avut prea mult timp la dispozitie ca se terminase desenele de la TV,si Amedeo a inceput sa strije ca vrea Tom aici la "toi"la calculator si stiti cum este binenteles am cedat
Vai da ce de-a harnicie e pe aici..voi ma inebuniti cu atate dulciuri.Gata maine fac si eu brownespoate nu-mi iese ca ma impusc la cate voi baga in ele.
Nu o sa scriu mult am inca ceva treaba,Binenteles cu Amedeo sa-l pregatesc de somn stiti voi...(spalat,pamprs,pijama)
Am rezervat bilete pentru aprilie,anul asta vom face Pastele la Canada,am deja niste emotii de nu sant buna de nimic,ma apuc de unasi o las fac alta si asa toata ziua..uff ce emotii.
Azi am lipit afise cu Vanzarile(una imi zice vreau,dar n-am bani...si eu o intreb si ce sa fac sa-ti dau de pomana masina de spalat pe care am dat 11.000.000) ma innebunesc astea,ar vrea ,dar... si eu multe vreau asa gratis. Va las ca am treaba,abia astept sa fac maine praji,daca gasesc la piata nuca,ca nu am.Pupici celor mucuti,iar voi fiti la fel de harnicesi nu in ultimul randca sotii si asta asteapta nu numai dulciuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna seara!
Uite ca am gustat si eu din prajitura din kiseli a Nataliei!Am intrat si eu in posesia unei bucate de kiseli, asa ca ramane doar sa trec la treaba!

Bomboane le-am cumparat dintr-un magazin din en-gros(langa Europa), este un magazin a unor moldoveni, care aduc bomboane Bucuria. Mereu luam de la ei, meteorit, pticie moloko, doremi, zefir, si altele.

Hi hi hi Aliona, dupa asa dulciuri sa vezi ce bine merge , asa ca totul e v polnom poryadke!
Cred si eu ca esti agitata cu plecarea. Aici te agiti cand pleci la 500km distanta, dar in cazul tau!Brrrrrr!Mult succes in continuare cu vanzarea a lucrurilor!

Lilia, eu chiar ma gandeam zilele astea sa fac niste oladushki, mi s-a facut dor. La mama mancam de 3 ori pe saptamana cu smantana, miere, varenie!Noroc ca mama e aici, si-mi face de cate ori vin la ea!

Gata, am plecat, ii ziceam si Natalie ca plec, dar m-am intors, zic hai ca scriu si pe aici de noapte buna, si uite cate am scris!


Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput