Colega rea si mincinoasa

Colega rea si mincinoasa | Autor: NinaR

Link direct la acest mesaj

Sunt indignata pe o colega rea, prefacuta, ipocrita si foarte mincinoasa. Nu a predat la timp niste acte din aceasta cauza au fost neintelegeri la birou. Era treaba ei dar s-a dus peste tot si a spus ca eu am produs aceasta incurcatura. Nu am nimic nici in clin nici in maneca cu asta. Bineinteles ca pe unde m-a "tocat" mi s-a spus; oamenii stiu ca ea este singura vinovata, in plus are o reputatie foarte proasta, toti se feresc de ea, nimeni nu o suporta, este ridicola face rau in jurul ei, asta este hrana ei spirituala. Se duce la sefi cu fel si fel de barfe si minciuni despre toata lumea. Ce e de facut cu o astfel de persoana?



Nina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Domnii colegi ce spun despre ea? Arata bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

quote:
Originally posted by Guestus

Domnii colegi ce spun despre ea? Arata bine?



Din pacate nici macar nu arata bine, in bataie de joc unii spun ca ii sta bine in fusta, dupa ce pleaca de langa ea se cocoseaza de ras. Lumea nu o infrunta ca are functie de conducere, toata lumea stie ca isi depaseste atributiile dar nu o pune nimeni la punct. Cei care au cedat nervos din cauza ei o blestema non stop se pare ca are efect ca ii cam merge prost in familie.
Problema mea este ca nu o mai suport dar nici nu pot sa o infrunt ca este foarte razbunatoare.

Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

quote:
Initial creeata de NinaR

Sunt indignata pe o colega rea, prefacuta, ipocrita si foarte mincinoasa. Nu a predat la timp niste acte din aceasta cauza au fost neintelegeri la birou. Era treaba ei dar s-a dus peste tot si a spus ca eu am produs aceasta incurcatura. Nu am nimic nici in clin nici in maneca cu asta. Bineinteles ca pe unde m-a "tocat" mi s-a spus; oamenii stiu ca ea este singura vinovata, in plus are o reputatie foarte proasta, toti se feresc de ea, nimeni nu o suporta, este ridicola face rau in jurul ei, asta este hrana ei spirituala. Se duce la sefi cu fel si fel de barfe si minciuni despre toata lumea. Ce e de facut cu o astfel de persoana?



Nina




Aceeasi intrebare ti-o adresez si eu : arata bine??
Ca este des intilnit , ca sefuletii sa agreeze asemenea 'bucatele" si sa le cinte in struna doar pt ca arata bine si " place ochiului".

Parerea mea este , ca ignoranta , este singura modalitate de a trata o astfel de colega.

luminita:mami de 2 scorpiute;ADRIANA-STEFANIA[7 ani] si ALEXIA-MARIA [1 an]

" ASA CUM APA NU POATE RAMANE IN VARFUL MUNTELUI , NICI SUPARAREA NU POATE RAMANE INTR-UN SUFLET MARE"
LAO TZE

fotografii si DESENELE ADRIANEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

De patru ani o ignor. Asta este picatura chinezeasca. Vine la mine in birou se aseaza pe scaun, trancane verzi si uscate, noroc ca poarta monolog si nu trebuie sa raspund ca nici macar nu o aud, ma detasez cu gandul de la povestile ei mincinoase.
De cand s-a schimbat conducerea a vazut ca nu prea mai are spor, noul sef stie ca este mincinoasa, dar in prostia ei infinita tot ce stie ea face; adica lucruri rele.

Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

Nina, tre' sa stii un lucru, supravetuieste cel mai puternic, cu ambitie si care face compromisuri.
io eram sef sectie, "colega" mea era directoare, era exact cum o descrii tu pe-a ta.
a supravetuit ea, pt ca io n-am putut sa calc pt anumite principi, asa ca mi-am dat demisia.
am dat cu piciorul la 17 ani de munca, acum stat acasa si am grija de pisici, si culmea, nu regret.
si nici nu-i port pica, a fost mai puternica ca mine, meritul ei.

fetele de pe DC

Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

Daca nu a mers cu ignoranta , atunci ar trebui sa te ghidezi dupa o maxima pe care a spus-o L.BLAGA si anume " POTI ZAMBI SI IAR ZAMBI SI TOTUSI SA FII MISEL". Fa-o sa creada ca te aliezi cu ea si treci la atac.

luminita:mami de 2 scorpiute;ADRIANA-STEFANIA[7 ani] si ALEXIA-MARIA [1 an]

" ASA CUM APA NU POATE RAMANE IN VARFUL MUNTELUI , NICI SUPARAREA NU POATE RAMANE INTR-UN SUFLET MARE"
LAO TZE

fotografii si DESENELE ADRIANEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Nu stiu daca poti ignora o persoana care iti baga bete in roate. Daca nici ceilalti colegi nu o suporta si ar fi de acord, ai putea fi "purtator de cuvant" si sa vorbesti cu seful cel mare despre aceasta problema. Dar sa poti prezenta niste motive intemeiate despre ea, nu ca e urata sau rea ca astea nu tin.
Este buna in domeniul ei? Are rezultate?

Iar daca nu are nimeni curaj sa faca asta si tu te simti la serviciu foarte prost din cauza ei si nimeni nu o infrunta si nu ii spune in fata vreo doua, atunci mai bine incepi sa-ti cauti altceva decat sa-ti faci zile amare....adica ori ea, ori nervii tai.


Researchers have discovered that chocolate produces some of the same reactions in the brain as marijuana. The researchers also discovered other similarities between the two but can't remember what they are

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

Jocelin - Nu exceleaza in domeniul ei, este doar buna de gura. Nu face mai nimic, daca seful ei ii da de lucru imparte treaba la cei cu functii mici, mai are si neobrazarea sa spuna:"Un bun manager stie sa dea ordine" A venit de la patron la institutie de stat si incearca sa impuna aici reguli ca acolo. Cand s-a schimbat seful m-am dus singura la el si i-am spus ca nu este o persoana de incredere ca nu isi face treaba, chestii de genul asta. Replica lui a fost:"Imi confirmi ce banuiam eu"

Tomecica- exact asta a facut ea cu noi......



Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Nina, pai si atunci de ce nu o da afara? Daca si el are aceeasi parere? E pila altcuiva?- nu inteleg.


Researchers have discovered that chocolate produces some of the same reactions in the brain as marijuana. The researchers also discovered other similarities between the two but can't remember what they are

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

quote:
Originally posted by Jocelyn

Nina, pai si atunci de ce nu o da afara? Daca si el are aceeasi parere? E pila altcuiva?- nu inteleg.


Researchers have discovered that chocolate produces some of the same reactions in the brain as marijuana. The researchers also discovered other similarities between the two but can't remember what they are




Lucram la stat, aici se muzamalizeaza prostia, incompetenta, asta este

Nina

Mergi la inceput