Constanta la apel!! (65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mav spune:

jo, dar ce prajitura este asta si cum ai preparat-o? cred ca am manca si noi....

tatiana, esti draguta. ce sa mai zic? vom recupera noi tot!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

am facut si noi azi vaccinul de 4 luni.am fost la dna dr voinescu.avem 7500kg,68 cm.
noroc ca am ajuns mai devreme,ca daca mai intarziam putin statem la coada.erau vreo 8 pers dupa noi.
ege nu m-a facut de ras.i-a ras in hohote pana la vaccin.dupa aia a plans putin si pana la masina a si adormit.
acum e putin maraita.o sa-i pun supozitor cu paracetamol.
va pup mamici si bb

ege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

momentan sunt doar ornamentele ptr tort.
o sa incerc sa fac si un tort mai altfel decat ce facem noi de obicei (a se citi mama ca eu nu il fac de cat pe ala cu gelatina )

jo si alexandra

***************
"soarele va rasari si maine dimineata!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Buna seara fetelor! N-am avut si eu net 2 zile si vad ca ati si trecut la un capitol nou.Iar am avut de citit 4 pagini.Tatiana, si eu m-am bucurat mult ca ne-am intilnit,noroc cu fetitele, ca ni le-am recunoscut din poze.Si nu-ti mai face griji, ca si a mea a avut o perioada de-asta de tipa intr-una, dar o sa-i treaca, si oricum e atit de scumpa, chiar si cind tipa.Poate zilele astea am timp sa pun pozele de la mica noastra intilneala din Mall.Sa stii ca seara cind am ajuns acasa, Ayli se juca de-a vorbitul la telefon, cu Bia bineinteles :"Bia? Alo? Acasa? Nani-nani?Bine!Pupi! pa!". Si de luni, ma intreaba in fiecare dimineata de Bia.
Sanzi, felicitari! Dar pleci asa de repede? Si eu sint pro party pentru Sanzi!
Ege, felicitari ptr dintisor! Si mobila din camera lui Ayli am coceput-o eu si am dat pe urma comanda la o firma din Constanta.Daca te intereseaza, scrie-mi pe PM si iti dau mai multe date si un nr de telefon.
Nu mai stiu daca mai vroiam sa scriu si altceva, ca e asa o nebunie in capul meu.Cred ca ar trebui sa ma duc la somnic, ca s-a facut cam tirziu.
Pupici tuturor!
Ghiulten si Ayla(15.01.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Neata.
Adriana unde esti, ca vad ca eu postez prima astazi.
Cornelia, cum e la servici??
Tania, acum inteleg de ce ai fost ocupata. Succes la cresa lui Bibi si tie cu jobul.

Sa aveti o zi frumoasa toate.
Pupici,

Oana si Paul (3 iulie 2002)
oana5874@yahoo.com
poze
Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

buna dimineata.ieri nu am avut net deci motivati absenta.
oana, aici sunt, dar mi-a fost lene azi sa deschid calculatorul desi razvan s-a trezit la 6.30 dupa ce a a dormit tocmai la 23.00.mai stau un pic si plec sa-mi iau sange sa-mi fac analizele.
va pup pe toate si revin mai tarziu.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Tania, da, m-au sunat, am dus in aceeasi zi adeverinta, dar sincer, nu am intrebat cand vin banii...
Acum am treaba, revin later.

de la Mada si minunea Sofia Maria, 12.08.2004
POZELE NOASTRE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza!
Tania succes cu job-ul si mai ales succes Bibitei la gradi!
Jone frumoase ornamente! vad ca ti-au iesti foarte bine, te poti avanta acum si la tortul propriu-zis!
Ege e tare bine dezvoltata pitica voastra, sa va traiasca!
va pup si o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Ghiulten te rog scuze ca ma bag in discutie, dar sunt tocmai la faza de proiectare mobila si cautat firma de dat comanda. Noi in dec. am facut mobila de bucatarie la o firma din cta dar nu am fost multumiti si acum cautam prin alte parti, ptr cea de sufragerie. Te deranjeaza f. tare daca imi dai si mie un pm cu datele firmei unde ai facut tu mobila, poate ma ajuta si pe mine, ca sunt cam debusolata. Multumesc mult si pupici tie si printesei tale.

Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

Prima aniversare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

‘Neata, duduci.
Eu sunt cam tuflita, dimineata am lasat-o pe fii-mea umflata de plins. Ieri a fost prima zi la gradinita cea noua. Cind am luat-o dupa-amiaza, mi-a zis ca a fost OK, chiar mi-a povestit cu detasare citeva episoade de peste zi, dar aseara, inainte de a adormi, mi-a soptit ca nu mai vrea niciodata la gradi. Dimineata a urmat bineinteles show-ul de rigoare, cu proteste zgomotoase si plins nervos. A trebuit s-o iau cu japca, mi-a suspinat tot drumul, iar acolo n-a vrut sa se atinga de mincare. Nu stiu ce sa mai cred. Ar trebui sa fiu obisnuita, am mai trecut prin asta, dar era mai mica si nu-si putea verbaliza atit de dramatic refuzul (« te rooog, mami, asculta-ma, nu vreau sa ma duci acolo, nu vreau, de ce nu intelegi ? parca spuneai ca ma iubesti ? »). Cred ca trebuie sa fiu consecventa si ma tin tare (azi dimineata am plecat plingind de la gradi). Pe de alta parte, era asa de comod cu bona… Parca-parca imi vine sa renunt la ambitia de a-mi colectiviza copilul. Of, greu e sa fii mama !
Sinzi, cetateanul nostru planetar ! David ce zice ? I-ai povestit cum o sa devina el american? Ce tare mi-as dori si eu usurinta de a lua decizii de genul asta asa, una-doua. Chicago e impresionant, sotul meu a fost acolo asta toamna, pentru o conferinta. Acum in februarie o sa prindeti “Chicago Winter Delights”, un soi de festival al iernii, cu multe evenimente pentru toata familia (majoritatea sunt in weekend-uri si unele dintre ele sunt free charge).
Va pupam si va dorim o zi usoara.


Mergi la inceput