Varsatorii la apel! (4)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adrianaa spune:

Hildegard, stiu ca de lista cu data de nastere se ocupa Anina, cred ca trebuie sa-i trimiti un PM, sau probabil lui Irimell.

CrisaS ai vazut ce multe fete sunt pe 14 februarie?

Sper sa nu ne intalnim numai in sezonul alb.




istorioare cu talc (pentru copii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza1980 spune:

Buna seara....

N-am mai intrat pe forumul asta de tare mult timp, mi-e si rusine dar cand m-am vazut pe lista...hai mai fetelor, ce va iubesc!!!!

Si eu sunt tare mandra de zodia mea, desi imi aduce numai probleme cu barbatii.

Stati sa citesc din urma si revin....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

quote:
Originally posted by Adrianaa

Hildegard, stiu ca de lista cu data de nastere se ocupa Anina, cred ca trebuie sa-i trimiti un PM, sau probabil lui Irimell.
CrisaS ai vazut ce multe fete sunt pe 14 februarie?


Da, am vazut si trebuie sa spun ca am fost surprinsa.Eu pina acum nu am intilnit pe nimeni nascut/a pe 14 februarie.Sincer!Eu zic , ca este o zodie destul de buna si pentru barbati si pentru femei.Parerea mea.
Sa ma treceti si pe mine pe lista.
Numai bine,
Crisa

Cind nu ai ceea ce-ti place trebuie sa-ti placa ceea ce ai!!!
http://tt.lilypie.com/7nGZm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza1980 spune:

Eu sunt pe 14 febr, nimic deosebit pt mine, pare chiar o zi trista, ca niciodata nu mi-o pot sarbatori, prietenii prefera sa fie cu...perechea.
Este o zodie ok, suntem calmi si prietenosi dar si visatori si cica mai putin interesati de...sex.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianaa spune:

Hm, trageam cu ochiul la Minunatele scorpiute (44), sunt la capitolul 44, da>r ce vorbarete sunt..., asa le stiu si in viata reala, da. De noi ce sa mai zic... stiti voi, cu vorbele, eu una sunt f. zgarcita. Imi place insa sa ascult, sunt si am fost dintotdeauna o foarte buna ascultatoare. In sfarsit, reciteam caracterizarea femeii varsator si m-a distrat aceasta:

quote:
Nu se da inapoi de la munci barbatesti. Ii plac meserii ca mecanic auto sau constructor.
Apoi, chiar ca nu ma vad in astfel de meserii .



istorioare cu talc (pentru copii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza1980 spune:

Buna,

Pai asa ne este zodia, Adriana, mai putin vorbarete!
Ptiu...eu si munca de barbat, abia sunt in stare sa dau cu aspiratorul...nuuu, fraza aia nu mi se potriveste deloc.

Mie imi place asta (despre femeia varsator): "Ea are vise cu totul altfel decīt restul lumii, aude o muzica ademenitoare īn departari si merge dupa o stea pe care majoritatea dintre noi n-au vazut-o niciodata.
Aceasta femeie apartine tuturor si nimanui. Iubirea ei poate fi tandra si pasionala, dar va avea īntotdeauna ceva nedefinit, care-ti va scapa printre degete, ca un cīntec pe care nu reusesti sa ti-l amintesti pe deplin."
Va recunoasteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Eu am citit o groaza de zodiace.Mi s-au potrivit mai mult sau mai putin.Dar..stiu ca am gasit o carte de interpretarea a viselor, e foarte veche abia se mai vede ce scrie...si acolo in afara de interpretarea viselor si chestii de genul ce inseamna cind ti se zbate ochiul sprinceana mina piciorul ..mai are si un fel de zodiac..insa e putin diferit.Eu pentru prima data am vazut asa ceva.E diferit in sensul ca acolo e un zodiac pe luni ...adica ianuarie e varsator fabruarie e peste martie e berbec..nu stiu nu am auzit dar in acest zodiac eu sint peste.Vreau sa va spun ca mi se potriveste exact.O sa-l pun cinva pe forum sa vedem daca va regasiti.Am dat mai multor persoane sa citeasca si..au fost incintati.Bine am citit si la varsator chiar daca e atribuit lunii ianuarie si ..neah..asa si asa.
Numai bine,
Crisa

Cind nu ai ceea ce-ti place trebuie sa-ti placa ceea ce ai!!!
http://tt.lilypie.com/7nGZm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianaa spune:

quote:
Originally posted by alinutza1980


Aceasta femeie apartine tuturor si nimanui. ... dar va avea īntotdeauna ceva nedefinit, care-ti va scapa printre degete, ca un cīntec pe care nu reusesti sa ti-l amintesti pe deplin."
Va recunoasteti?



Da, ma regasesc in citatul tau, iar in citatul de mai sus - nu este vorba decat despre spiritul nostru independent.



istorioare cu talc (pentru copii)[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza1980 spune:

Da, la spirit ma gandeam si eu, ca altfel...cred ca suntem foarte fidele si devotate si iubarete! Dar avem noi momente cand parca nimeni nu intelege cine suntem si ce vrem...cel putin mie asa mi se intampla, kiar si cu oamenii cei mai dragi mie.

Sotii vostri ce zodii sunt? Stiu ca asta ar trebui sa fie ultima problema pe care ti-o pui, cand cunosti un om insa mi s-a intamplat sa am trei fosti prieteni capricorni si semanau atat de mult, incat acum da, ma tem sa mai cunosc vreun barbat care este capricorn.

Sa fie doar o trista coincidenta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Buna dimineata
Si eu sunt o varsatoare, 1 februarie este ziua mea, iar 16 a fiicei mele care are aproape 6 luni acum. Va salut si sper sa fiti mai vorbarete!

Criss, mi-ar placea sa vad ce spune zodiacul acela pe luni, bunica mea imi povestea ca si ea stia ca luna mai (cind s-a nascut) apartinea berbecului, si nu taurului. Sunt foarte curioasa! Daca ai rabdare sa postezi, te astept!

Viitorul meu sotz este Taur. In ceea ce ma priveste, ne potrivim. Voi ce spuneti?

Ella de www.youtube.com/watch?v=deHt6udGM6k" target="_blank">Iulia Maya 16 februarie 2007
Un altfel de ticker cu Maya

Mergi la inceput