7 kg in 7 zile

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by lgireada
dar ma gandesc ca vine acus nunta mea ... in feb. Oare reusesc sa tin asa strictete?




Si eu am nunta pe 3 iunie... si dupa Pasti, vreau sa-l tin... doar n-o sa rumeg verzituri cand e drobul pe masa.
Da, e cura de vitamine, se curata organismul de toxine... dar important e sa rezisti. De-asta am si spus ca e mai mult de primavara-vara, ca atunci, pe caldurile alea mari, parca nu iti mai vine sa mananci mancaruri grele, grasimi, etc.

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun ! ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Ma gandesc sa incerc si eu cura asta soc.Eu am dat tot asa mult deodata cu Scarsdale.6 kg in 2 saptamani.
Insa acum vreau musai sa dau jos ,pentru ca plec la Viena pe 12 februarie la un forum international si o sa fie o Serata Vieneza oferita de Primaria din Viena..si as vrea sa arat si eu mai bine!!!
Asa ca am sa o tin si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Una e sa nu mananci ca v..., vorba cuiva de aici, si alta e sa te infometezi. Organismul nu este facut pt asemenea socuri. NU ESTE NORMAL SA FACI ASTA, ASA CUM NU ESTE NORMAL SA FACI ATKINS sau ceva de genul asta! Iti bati joc de tine!

lina, cu Alina (12.11.02) si Ana (9.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana2004 spune:

Korinna,ce fel e acest regim Scarsdale...????
vreau sa-l incep si eu dar mai vreau variante de legume su fructe ptr sezonul asta...ca e teroare...nu gasesti...nimic???
oare compoturile nu-s bune???/

IOANA 2006(1an si 2 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by carolinah

Una e sa nu mananci ca v..., vorba cuiva de aici, si alta e sa te infometezi. Organismul nu este facut pt asemenea socuri. NU ESTE NORMAL SA FACI ASTA, ASA CUM NU ESTE NORMAL SA FACI ATKINS sau ceva de genul asta! Iti bati joc de tine!




Eu nu sunt de acord cu diete gen 15 kg in 10 zile, atunci da, e foarte-foarte mult. Eu regimul acesta l-am tinut si stiu ce poate. Vi l-am dat. Cine vrea sa-l incerce, bine, cine nu... la fel.
Mult noroc cui incearca !

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun ! ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonai spune:

Pai regimul asta seamana uimitor de bine cu ala cu supa de varza, supa care e buna ca mai umple un pic stomacul si mai alunga o vreme senzatia de foame.
Dar totusi cura cu supa de varza avea si ceva proteine mai spre sfarsitul saptamanii, parca in ultimele doua zile se mananca 200gr carne de vita pe zi. Nu ma pricep eu foarte bine, dar regimul asta cred ca e extrem de sarac (doar legume si fructe si un iaurt in 7 zile ) si pot aparea probleme cam nasoale. Raza de soare, eu te-as sfatui sa te gandesti bine inainte sa mai tii un regim ca asta, efectele ar putea fi destul de grave.
Editez ca sa mai spun ca am citit ca in urma regimurilor de scurta durata, foarte sarace, care fac minuni in timp foarte scurt, neinsotite de miscare, nu reusesti decat sa pierzi masa musculara si eventual si niste apa, nu grasime.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by ramonai
Nu ma pricep eu foarte bine, dar regimul asta cred ca e extrem de sarac (doar legume si fructe si un iaurt in 7 zile )


Vineri: 3 x 1 iaurturi degresate + fructe... si eu n-am
patit niciodata nimic rau, dimpotriva..

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun ! ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

quote:
Originally posted by Raza de soare

quote:
Originally posted by ramonai
Nu ma pricep eu foarte bine, dar regimul asta cred ca e extrem de sarac (doar legume si fructe si un iaurt in 7 zile )


Vineri: 3 x 1 iaurturi degresate + fructe... si eu n-am
patit niciodata nimic rau, dimpotriva..

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun ! ...

Am inteles ca e vorba de 3 iaurturi dar de care,ca sunt ambalate in fel si chip,in ambalaj mare sau mic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

nu te supara dar mie mi se pare f periculoasa pt organism dieta asta

Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput