Constanta la apel (64)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jone spune:

roxana - alex face in curand un an, ce vaccinuri trebuie sa ii mai fac de acum?

am dat cautare...si valeu mama dar mi-a returnat la paginii ca am simtit ca e prea mult.
deja am citit zeci de pagini despre geamuri,usi, la centrale deja am cedat nervos.
multumesc mult
pupici si multa caldura


jo si alexandra

***************
"soarele va rasari si maine dimineata!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Jone, daca ati facut pana acum schema gratuita mai faceti la un an dtp si polio, ROR daca nu ati facut si gata pana la 30 de luni. daca ati facut alte vaccinuri trebuie sa imi spui care sunt si poate te descurc.
Sanzi bine ati ajuns, succes mult!
o seara frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza neatza.....azi e Siberia intreaga...cu tot cu viscol.
Tatiana cred ca toti se plictisesc in casa....nu stiu ce sa iti zic. noi desenam, ne uitam la desene animate, la cantecele pentru copii, citim, cantam, dansam, tzopaim....mancat, dormit, baie....si se cam duce ziua. si Patrick e plictisit in casa...dar ii gasim noi ocupatie.
o zi buna va doresc si stati in casa.....nu e de iesit afara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

2 luni AP+DTP+AMB (TRITARIX)
4 LUNI AP+DTP
6 LUNI AP+DTP + AMB (TRITARIX)
10 LUNI VVR
cam asha e lista cu vaccinuri

o zi calduroasa!macar in casa.
pupici

jo si alexandra

***************
"soarele va rasari si maine dimineata!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

buna dimineata.noi am avut program de joaca azi noapte de la 3-5 drept urmare razvan a dormit pana la 9.30 dimineata.aseara a cazut frant la 20.30 pentru ca pe zi nu prea dormise.astazi tot in casa.nu e zi de iesit.si noi ne-am saturat in casa, dar ne gasim diverse activitati ca sa nu ne plictisim.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

atunci e cum am zis mai sus, ai facut schema de gratuite si mai face la 1 an dtp si polio.
Adriana intr-adevar e de stat acasa....o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

Ce frumos ninge cu soare! Eu vorbesc din interior, nu doresc nimanui sa fie nevoit sa infrunte viscolul si cele -10 grade!
Si noi ne straduim sa umplem timpul petrecut doar in casa. La gradinita o sa mergem abia de luna viitoare.
Ce mai facem anti-plictiseala? Dansam (avem citeva melodii preferate, super ritmate, cu care mergem la sigur), ascultam povesti, coloram, inventam situatii si jocuri, construim, imbinam, decupam si lipim, facem teatru de papusi, pictam, ne jucam cu plastilina sau cu aluatul cind bucatarim, facem bai prelungite in spuma cu multimea de jucarii, avem citeva jocuri si filme preferate pe calculator (in top e Aristocats) si, bineinteles, desenele de pe Minimax (Milo, Blinky Bill, Noddy, Bufnita inteleapta, Arthur, Autobuzul magic, Clifford si inca vreo citeva). Cartoon Network i l-am scos, desenele erau mult prea galagioase si violente.
Abia asteptam primavara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

quote:
Originally posted by roxanaz

atunci e cum am zis mai sus, ai facut schema de gratuite si mai face la 1 an dtp si polio.
Adriana intr-adevar e de stat acasa....o zi buna!



mai exista si altceva dar nu este gratuit.
devin sacaietoare.
dar vreau ptr alexandra tot ce este mai bun.

jo si alexandra

***************
"soarele va rasari si maine dimineata!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

nu esti sacaiitoare dar nu inteleg ce vrei sa zici. incearca sa imi explici ce vrei: sa iti spun ce vaccinuri se mai pot face? ptr ca ti-am raspuns strict ca pana acum ai facut de vaccinuri gratuite - nu cele combinate si pe bani, ok?
ce mai poti face in plus este varil-rix-ul, vaccinul anti-varicela. se face dupa un an.
daca vroiai si altele, de exemplu anti haemophilus (antimeningita) trebuia facut de la inceput, de la 2 luni. sau il poti face de la 1 an cu schema diferita de administrare.
daca mai vrei lamuriri spune-mi si explic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

am inteles acum.
nu pusesem semnul de intrebare (mai exista si altceva dar nu este gratuit?)cam asha trebuia sa arate.
scriu la 3 maini (doua ale mele si una mica a alexandrei, care tot apare pe tastatura mea cand mi-e lumea mai draga)
multumesc mult roxana



jo si alexandra

***************
"soarele va rasari si maine dimineata!"

Mergi la inceput