ce marca de Lapte de vaca?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana80art spune:

Witchie, eu am alaptat-o pe fetita mea pana la 10 luni si jum.,iar apoi am incercat cu lapte praf si nu i-a placut deloc asa ca am inceput sa-i dau lapte din comert:LaDorna,apoiFulga,MILLI(bineinteles toate de 3,5 sau3,3% grasime).A tolerat foarte bine acest lapte indiferent de firma lui.Cate un pic incearca daca vrei,caci am auzit foarte multe mamici multumite.
Vasi va dorim sa cresteti mari si sanatosi si frumosi!!!




Roxana,mamica micutei Flavina(31.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Milli rosu - proaspat (3,5%) sau UHT (2,7%), depinde de care gasim. Este cel mai gustos (zic eu) si are avantajul ca se inchide cu dop (ca la sucurile la cutie).

Succes!

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Eu i-am dat lapte de vaca dupa 2 ani si ceva...nu il tolera ...doar praf sau de soia...
Am inceput cu Fulga, dar m-am lasat repede dupa ce am gasit intr-un bax, o cutie branzita si una in care laptele era compact ca o branza...si mai aveau vreo 6 luni pana sa expire!!!
Acum suntem pe Dorna rosu, si pana acum nu am avut "norocul" sa il gasesc surprize!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Eu i-am dat lapte de vaca dupa 2 ani si ceva...nu il tolera ...doar praf sau de soia...
Am inceput cu Fulga, dar m-am lasat repede dupa ce am gasit intr-un bax, o cutie branzita si una in care laptele era compact ca o branza...si mai aveau vreo 6 luni pana sa expire!!!
Acum suntem pe Dorna rosu, si pana acum nu am avut "norocul" sa il gasesc surprize!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Brenac sau Cedra.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

un pic dupa un an, am renuntat la millumil si am trecut pe dorna rosu. am facut trecerea treptat. n-am avut nici un fel de probleme.
de fiert, il fierbem oricum, chiar daca are UHT.
sanatate!

ALEXA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

multumim, ne-am hotarat la Milli...

Anda, mama Irinei
fotografiile Irinei
Taifunul Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Noi folosim Cedra de 3,5 si suntem f multumiti.


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

Noi folosim Dorna albastru. Dar nu il fierbem niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela alina spune:

Noi am trecut pe lapte de vaca la 2 ani si 1 luna .Pediatra mi-a spus sa incepem cu Dorna albastru si apoi rosu.Dar am omis sa o intreb cat dureaza perioada asta de tranzitie.Acum bem Dorna albastru de vre' 3 luni.Oare putem trece pe Dorna rosu?

mamica lui Mateut 11.09.2003

Mergi la inceput