Mamici casnice (5)

Mamici casnice (5) | Autor: impreuna

Link direct la acest mesaj

Mamicile noastre casnice

Impreuna (Flavia - 28.08.1979) mami de Sara (25.11.2004)
candy24
diadaniela (Dana) mami de Alexandra (27.11.2002)
irina.c mami de Ilinca (26.04.2004)
mirela alina mamica (07.10.1977) lui Matei (11.09.2003)
baby-boom mami (Florina) de Elise
andora (Andreea - 14.02.1977) mami de Raluca-Maria (Gogo) (10.10.2004)
Porumbel30
Mona_B mami de Vlad Andrei (5.12.2004)
Anculina mami (30.06.1977) de Maria Carolina (26.05.2004)
vladhana (Hana) mami de Vlad Cristian (1.03.2004)
andradanatalia (Andrina), mami de Andrada Natalia, 3 luni
mihaela amalia mami (13.06.1982) de Amalia (14.10.2004)
alinutza13
Gargaritza (Cristina - 6.10.1977) mami de Irina (6.02.2005)
alexa si mami (Alina - 24.01.1979) mami de Alexa (23.10.2004)
neliana mami de Oana
gegea mami (04.04.1980) de Daria (03.04.05)
symaco mami (28.12.1982) de Vanessa Sybille (15.12.2002)
ange mami (Cami - 10.03.1972) de Maia (17.11.1998) si Robert (13.5.2003)
pinguleasa mami (Nicoleta - 18.10.82) de Alexandra Celine (20.12.2004)
adana25 mami de Andreea Alexandra
Tina_Welsh Tina (14.02.1984) si (5.04.2006)
ioana2004 mami (Mariana 22.01.1976) de Ioana (23.20.2004)
CRISMIR mami Mirela (1.03.1976) de Robert Cristian (19.10.2004)


Continuam aici fetelor si asteptam oricand mamici sa ni se alature

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66094" target="_blank">partea a patra

______________________________________________________
Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Salut fetelor, haideti ca eu sunt pe fuga intre Gogo si treaba, si-mi cer mii de scuze ca am citt p[e sarite.... urez bun venit lui Cami si pup pe toata lumea, mai ales pe Alexa sa n-o mai chinuie maseluta (si noi am simtit ieri un coltisor! de la ultima masea) si raman muta de admiratie in fata celor cu doi copii sau cu sotiori mai mult plecati...
Socrella mea e oarecum bine, o doare, normal, dar cica era un chist nou, nu cel de anul trecut, in fine, ideea e ca dupa amiezele pana seara tarziu le stau la spital si-n rest Gogo... o trece ea si perioada asta... Pup si pe Tina si urez tuturor burticilor.... sarcina usoara in continuare si bebei miscareti
Hai ca termin... dupa mesajul asta haotic sper ca ma veti ierta... Aaa, Alina sarumana ca ai citit despre nunta, hihihi, mie mi-a placut la nebunie, nu cred c-o vor uita nuntasii prea repede
O zi super!!!!! fugggggg

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogo site (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Neatza fetele!Ce faceti?Eu bineinteles,ca nu pot dormi ca al meu cupil a inceput sa imi traga suturi..nu conteza ca mami doarme..asa ca o sa ma apuc de treaba..!Voi ce planuri aveti pentru astazi?
Andora !O zi superba si tie!

Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila si cu mine gravidutza
Eu si Mark
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

tina si eu m-am trezit mai de dimineata decat de obicei,a trebuit sa vizitez wc-ul si apoi mi se facu o foooame si navali pe frigider,numa bine veni si pisica la papica si uite asa facuram micul dejun.
bineinteles ca intre timp imi sari si somnul,asa ca hoinaresc pe DC de vreo 2 ore deja!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Symaco,draga mea id-ul meu de Yahoo Messenger este tina_welsh2005 asa ca daca vrei stam la o tacla pe yahoo!

Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila si cu mine gravidutza
Eu si Mark
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:


Raportez o , mofturoasa, alintata, nemancacioasa,dar mai ales din cand in cand cate un pic de febra....--->Amalia
Offffff caninul ala o face sa fie asa de nervoasaaaaaaaa...dupa ce ca au iesit tei canini unul dupa altul in vre-o 2 zile si eu nici macar nu am stiut, iata ca ultimul face ravagii si pentru ceilalti 3
Nu mai suport nici eu.... vreau sa iasa odata



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55265" target="_blank">O poveste minunata...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Of copiii cu dinti si maselute, va . Si noi suntem la fel, sper sa trecem cu bine si cat mai repede de perioada asta.

Si mamicile cu burtica, cand va citesc pe voi ma apuca nostalgia, ce mandra eram cand aveam si eu burtica:) In afara de chicotelile babelor de pe strada sau autobus, care ma vedeau asa mai pustoaica (na ca ma laud:) si se tot uitau la mana mea sa vada daca am verigheta:)))
Si stiu ca ma enervat o baba la un magazin (de fapt nu era chiar baba) cand am vrut sa imi cumpar niste pantaloni mai largi, inca nu mi se vedea burta doar putin, si i-am zis vanzatoarei ca imi trebuie ceva mai largi decat cei pe care ii probasem pentru ca peste vre-o 2 saptamani no sa mai imi fie buni ca imi creste burta. Si imi zice "asa-i cu voi, tineretu in ziua de azi, daca nu sunteti cuminti sa va vedeti de treaba". Am zis ca o impusc, i-am zis cateva (printre care si "babo, tu n-ai ce comenta, vezi ca-s maritata":) si nu mai vedeam pe unde-i usa sa ies afara, de nervi.



Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Amalia mii de pe caninul pacatos!!! Facem galerie sa scoata capusorul mai repede
Fetele burticile, faceti conferinta pe Mess fara noi, daaa?

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogo site (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Flavia si eu eram taaaare mandra de sarcina, si muream de ras cand, cu burta la gura, lumea mi se mai adresa cu "domnisoara".... sau prin luna a cincea cand ma strigau niste muncitori pe strada "hei grasunico ce draguta esti" .. mi se parea ca sunt atat de frumoasa.... acum mi-a trecut

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogo site (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

quote:
Originally posted by impreuna

Of copiii cu dinti si maselute, va . Si noi suntem la fel, sper sa trecem cu bine si cat mai repede de perioada asta.

Si mamicile cu burtica, cand va citesc pe voi ma apuca nostalgia, ce mandra eram cand aveam si eu burtica:) In afara de chicotelile babelor de pe strada sau autobus, care ma vedeau asa mai pustoaica (na ca ma laud:) si se tot uitau la mana mea sa vada daca am verigheta:)))
Si stiu ca ma enervat o baba la un magazin (de fapt nu era chiar baba) cand am vrut sa imi cumpar niste pantaloni mai largi, inca nu mi se vedea burta doar putin, si i-am zis vanzatoarei ca imi trebuie ceva mai largi decat cei pe care ii probasem pentru ca peste vre-o 2 saptamani no sa mai imi fie buni ca imi creste burta. Si imi zice "asa-i cu voi, tineretu in ziua de azi, daca nu sunteti cuminti sa va vedeti de treaba". Am zis ca o impusc, i-am zis cateva (printre care si "babo, tu n-ai ce comenta, vezi ca-s maritata":) si nu mai vedeam pe unde-i usa sa ies afara, de nervi.



Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"






Flavia exact ca tine am patit si eu...cu o mica mare diferenta, eram cu mama la cumparaturi si nu stia (vanzatoarea) exact de ce nu-mi va mai veni "in curand", si cand eram gata gata sa sar cu gura pe ea mama a vazut repede si m-a tuflit in cabina de proba si a lamurit-o ea cum sta treaba(ca-s femeie cu barbat acasa si...tot tacamul....).EEE dupa aia a schimbat babaciunea foaia.Offffffffff babele astea nu mai au ce barfi
Multumim de ...va dam si voua inzecit



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55265" target="_blank">O poveste minunata...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

Andreea,merci.incantata de cunostinta.Asa ma bucur ca am dat peste voi
Flavia,nu sunt o mama eroina.Sunt o mama robotFiecare minutel il am programat.
Spre exemplu: acum am 5 min. sa va scriu si sa-mi beau cafeaua,apoi am 10 min. pt. toaleta de dimineata,apoi merg sa trezesc copii si ne incepem ziua.O alta zi aproape identica ca cea de ieri.La mine zilele parca sunt trase la indigo.rar,dar foarte rar cand se schimba ceva in program.

Alina,si eu am fost disperata nu speriata de astmul bronsic.Acum sunt ceva mai relaxata insa furioasa la culme ca ni se intampla noua.
Nici nu stiu ce sa-ti spun!Robert a inceput exact acum un an de zile.Iarna trecuta la momentul asta avea 5 bronsite si 2 pneumonii la activPe vremea aceea lucram amandoi(si eu si Robert) Eu sunt educatoare si deci el mergea la aceeasi gradi cu mine.Aveam clase diferite insa ne separa un mic colidor dar usile erau deschise si ne dadeam "pupici zburatori" toata ziua.
Iarna asta de cand am decis sa stam acasa nu mi-a facut nici macar un rosu in gat.Singura problema care ramane este pacatosul asta de astm.
Tratament nu stiu.Nu ne-au dat nimic in afara de "clasicele" pompe.Am facut un curs de astm si acum stiu cand are de gand sa faca criza si "puff" cu pompa pe el,nu-l las sa se chinuie.dar e greu.Jur ca mi-am pierdut 10 ani din viata cu treaba asta
Crizele am observat ca le face la schimbari bruste de temperatura.De ex. sapt. trecuta am avut 10 grade si apoi in 24 de ore a scazut la -24 de grade.In noaptea aia s-a declansat criza...
In fine.sanatate maxima va doresc si nici in "gluma" sa nu aveti de a face cu asa ceva.
Alina si maselutele ies repejor.Eu le dadeam puiutilor mei cu un gel calmant si rodeau toata ziulica la jucarioare reci9dealea care le tii la frigider).

fetili,vreau si eu pe messengerrr
sunt on line cam tot timpul.doar noaptea-i dau pauza.Nu prea am timp de butonat dar pt. o conferinta cu voi o sa-mi fac.
vreau si eu id-urile voastre.
al meu este: ange_maiarobi@yahoo.fr

sanatate maxima.

ange,mamica de 2 ori

http://community.webshots.com/user/kamilia123

Mergi la inceput