Bacilul Doderlein

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melutzica spune:

Uf,mi-a mai venit inima la loc.Totusi vezi ca nu e de jucat cu Escerichia Coli.Doderlein ca Doderlein,dar cu E.Coli nu e de glumit!Sa urmezi tratamentele prescrise,si ti-as sugera daca imi este permis sa consulti si un medic homeopat(te-ar putea ajuta sa scapi de aceste nesuferite infectii).Multa multa sanatate si sa auzim numai de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Drept sa-ti spun m-am gandit pt. o fractiune de secunda ca poate nu ai inteles tu bine, dar imi ziceam ca poate ma insel.
Oricum, ai grija de tine, fa tratamentul, flora bogata inseamna ca e o "aglomerare" de bacili, coci etc....probabil ca daca faceai cultura din secretia vaginala iti detalia concret ce tip de infectie ai.

Pana una alta...inghite pastilele ca sa te faci bine si eu cred ca ar trebui sa faci ceva si cu imunitatea ta (ca sa o mai intaresti) sa nu cumva sa te transformi intr-un magnet de atras microbii.

Pupici si ai grija de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Mai Iepu, mareatza figura mai esti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenus spune:

Desi s-a cam incheiat subiectul, constatand ca sunt atatea fete care se pricep pe aici, va intreb si eu cum poate fi interpretat acest rezultat:

"frecvente epitelii superficiale, frecvente PMN, frecventi bacili Doderlein, frecvente levuri si pseudofilamente miceliene, absent Trichomonas vaginalis".

Nu pot sa ajung la doctor pana saptamana viitoare, poate ma luminati voi pana atunci.

Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Fetelor, imi pare rau ca v-am pus pe jar...dar tot raul spre bine: sunt si eu un pic mai desteapta si macar nu mai traiesc cu frica in san ca cine stie ce am.
Cat despre E.Coli....stiu ca e pacatoasa....si cred ca intr-adevar trebuie sa imi intaresc imunitatea cumva, pentru ca anul asta am facut tot felul de "traznai" fond imunitar scazut..care mai de care mai nasoale. Dar zau daca stiu ce sa fac pentru asta, ca am facut oricum destule incercari...fara prea mari rezultate. Astept recomandari...
VA PUP!!!!!!!!!!!!!!!!!


Iepumic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melutzica spune:

Iepumic,am invata cand am studiat sistemul imunitar,ca exista o modalitate de ati creste sistemul imunitar printr-un tratament care se face cam asa:medicul iti recolteaza sange,il combina cu o subsanta,si apoi ti-l injecteza rapid inapoi.Aceste injectii se fac 1 pe saptamana timp de o luna iar apoi o data pe luna timp de 2-3 luni.La acestea se mai aduca un tratament medicamentos special cu Luivac care se ia 28 de zile o pastiluta pe zi apoi 28 zile pauza si iar 28 de zile se ia din nou.Mai multe poti afla de al orice medic generalist sau medicul tau de familie.te pup dulce si sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari-lu spune:

Buuuna faza!Tragicomedie am ras cu lacrimi!
un singur comentariu:daca esti cumva constipata fa sa nu mai fii, constipatia fiind un factor favorizant al infectiei cu coli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

[size=2]
mai, mari-lutu faci misto de mine?
multumesc fetelor da sfaturi.


Iepumic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Ceau!
Imi poate spune cineva unde gasesc capsule cu bacili Doderlein?
Una din problemele mele este candida. Tot fac o data la 3 luni...cand de la antibiotice, sau sistem imunitar slab. Medicul mi-a spus ca nu o sa scap niciodata de ea pt ca flora mea vaginala este cam distrusa...dar ca pe undeva prin vest exista capsule cu bacili ....astfel se poate repopula flora si se termina chinul meu....
Ati auzit de asa ceva?

Maria Rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


maria_rubi,
daca ai prieteni sau rude prin strainatate poti sa ii rogi sa iti caute. Daca nu..incearca pe ebay.com...da anunt ca vrei sa cumperi asa ceva. Acolo vand unii pana si varza de Bruxelles, nu vad de ce nu ai gasi niste pilule....nasa mea a cumparat insulina de pe ebay...asa ca...incearca-ti norocul. Bafta si sanatate.


Iepumic

Mergi la inceput