Topul restaurantelor din Bucuresti (2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabi.i spune:

Atat sala de jos cat si cea de sus sunt in forma de "L" si incap lejer 80-90 de persoane.Noi am facut botezul sus dar doar intr-o latura a sali pt ca nu am avut decat 35 de persoane.Meniul a fost cam 25 euro dar fara sarmale iar tortul l-am facut separat la cofetaria "Alice".La noi servetele au pus de la ei ,sala este intradevar foarte frumos aranjata si scaunele sunt unele din lemn cu spatar innalt insa nu au huse asa ca daca vrei si huse eu zic sa vorbesti cu ei sau sa angajezi pe altcineva care sa se ocupe .
Avantajul major mie mi sa parut insa faptul ca platesti atatea meniuri cate consumi .
Daca mai ai ceva intrebari scrie caci in limita in care pot si stiu i-ti raspund.

Gabica mamica alaturi de Rebeca(11.12.2002) si Iustin(04.02.2005)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Aloha!
Stie careva ceva de restaurantul Anca 72 (e pe Blv. 1 Decembrie)? Stiu ca nu prea suna a denumire de restaurant , da' asta e! O prietena m-a anuntat ieri ca l-a arvunit pentru 9 septembrie, la sfarsitul lui ianuarie fiind cam singurul la care a mai gasit liber sambata. Amandoua suntem curioase sa aflam orice amanunt legat de locanta asta. Singurul lucru cert e meniul: 33 euro, all included .

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenIubi spune:

Exista cineva care a facut nunta la Casa Ardeleneasca? Opinii, poze etc . Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

quote:
Originally posted by CarmenIubi

Exista cineva care a facut nunta la Casa Ardeleneasca? Opinii, poze etc . Multumesc


Eu am facut nunta acolo...a fost super.Poze poti sa vezi in albumul meu...iar in capitolele din urma de la mirese 2005,cap 25, pag1, poti sa vezi si videoclipul meu.

Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenIubi spune:

Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Imi puteti recomanda cateva restaurante in zona Militari Drumul Taberei pentru o nunta? Niste prieteni vor sa faca nunta anul asta si vad ca deja totul e ocupat..dar cine stie?

Mersi mult

Nunta noastra
Nasi de cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryelle spune:

Buna fetelor
Ma puteti ajuta si pe mine cu mai multe info despre Restaurant Clasic Romanesc - Terasa TEquila

Multam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_turbat spune:

Bunaaaa,
nu ne-am mai auzit demult!

Scuze pentru mesajul ala lung, n-am habar ce naiba cauta aici! Sa fii fost chiar atat de indragostita incat sa-l fi postat aici si nu la Mirese???

Ok, cine intreba de LIDO??
noi facem nunta acolo, pe 20 august. Despre pret vb pe PM.
Ce sa zic? Este frumos, genul select-elegant, servire de fitze, chelneri amabili! Daca ai vorbit cu D-ra de la Marketing sa stii ca pare de cuvant! Dar, cum peste tot este la fel, va sfatuiesc sa verificati!

De pilda, eu am facut degustarea cand am semnat contractul si am dat avansul! Si mi-am notat pe meniu ce mi-a placut si ce ar trebui indreptat! iarasi, o alta chestie, de atunci am mancat acolo de 2 ori si de fiecare data mancarea a fost super misto!

Si unul dintre sefii de sala este SUPER! (adica presupun ca sunt 2)

Inca ceva: ia-ti pianistul pentru nunta! E rrom, da-i haios! Si canta bine (iti spune cneva care stie cu ce se mananca).

pentru detalii, intrebati!

pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ponei spune:

Buna fetele,

Am si eu o intrebare stiti ceva de Club A.ro?
Cum esti tratat acolo?
Cum este mancarea?
Cum este servirea?
Va rog, as vrea sa fac nunta acolo si nu stiu ce sa fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mercimac spune:

Buna seara fetelor,

Noi avem nunta pe 1 iulie 2006. Restaurantul l-am rezervat inca din august anul trecut. Nu e un restaurant de renume sau de fite, dar inca de pe atunci erau ocupate cateva sambete din acest an. Imi pare rau sa-i dezamagesc pe cei care mai cauta acum ceva liber, sambata pentru acest an. Sincera sa fiu nu cred ca mai exista. insa, va doresc mult noroc!
Dragi miresici de an 2006, spuneti-mi ati facut invitatiile? Cam cu cat timp inainte. Ma gandeam sa le fac in martie pentru iulie. Vi se pare devreme?

Cu drag
Cata

Mergi la inceput