Topul restaurantelor din Bucuresti (2)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihav spune:

quote:
Originally posted by nicolici26

Buna!

Am si eu o intrebare! Ce stiti de restaurantul Tezal? Cum e, cat e tacamul ... tot ce stiti mi-e de folos.

mersi frumos,
Nicoleta.



Bine v-am gasit! sau mai bine zis bine ca v-am gasit. sunt interesata si eu de Tezaal, am vazut si pagina lor pe net si sunt un pic dezamagita.Invitatii nostri sunt in jur de 120 (+sau-10), iar pt restaurantul Panoramic cum il numesc ei capacitatea este de 160 - 200 persoane. . Ce pot face in aceasta situatie? se poate negocia si un nr mai mic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns superkat spune:

Dar de Restaurantul Capitol din Bucuresti nu stie nimeni, nimik?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns superkat spune:

Chiar nu stie nimeni nimik sau nu ami scrie nimeni la topicul asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cordelia spune:

Ba da, a facut nunta sora mea acolo si a fost f frumos, doar ca era spatiu mic(aprox50 pers), in orice caz cand am vrut anul trecut sa ne interesam si ptr noi, am aflat ca nu se mai fac nunti acolo; nu se mai tine nici un fel de eveniment, au renovat in stil de "sala de sedinte" cumva....asa ca reorienteaza-te.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinalumi spune:

sunt o miresica in impas!!! asa ca va cer ajutorul
eu am nunta anul viitor si m-am trecut de acum pe o lista provizorie (pana in septembrie) pentru restaurantul Parco dei Principi. mai exista cineva pe aici care a avut nunta acolo in ultimele luni? va sunt recunoscatoare pentru orice informatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

quote:
Originally posted by superkat

Dar de Restaurantul Capitol din Bucuresti nu stie nimeni, nimik?



Eu tocmai am facaut nunta pe 22iulie la Restaurantul Hotelului Capitol!!! A fost superb!! Sala este foarte eleganta , personalul s-a comportat foarte frumos !!! Singurul incovenient este numarul redus de persoane care incap!!! Noua ne-a zis ca au avut nunta si cu 60 de persoane in sala respectiva. Nunta noastra a avut 55 de persoane si ne-am simtit cu totii bine. Seful de sala, Ion ( daca dai de dansul, fiindca am inteles ca mai este inca unul , de care nu stiu ce sa iti zic ) este o persoana de treaba. Mancarea a fost proaspata, iar cu bauturile va lasa pe voi sa veniti, de la apa pana la palinca... Servirea a fost ireprosabila si ne-au dat inapoi tot ce ne-a ramas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

quote:
Originally posted by Cordelia

Ba da, a facut nunta sora mea acolo si a fost f frumos, doar ca era spatiu mic(aprox50 pers), in orice caz cand am vrut anul trecut sa ne interesam si ptr noi, am aflat ca nu se mai fac nunti acolo; nu se mai tine nici un fel de eveniment, au renovat in stil de "sala de sedinte" cumva....asa ca reorienteaza-te.



Cordelia , cred ca ai dat peste un chelner enervant si cam nesimtit care ti-a spus aceste lucruri. Si noi am patit acelasi lucru in martie cand ne-am duc la ei sa intrebam, dar , norocul nostru a fost ca inainte sa intram in restaurant sa intrebam daca organizeaza mese festive am intrebat la receptie si de seful de sala. Asa ca am trecut peste spusele chelnerului si am ajuns direct la seful de sala cu care am si aranjat, d-nul Ion, un tip super de treaba!!!
Si pe 8 iulie a avut loc o alta nunta la ei.
Dar trebuie sa fie seful de sala , tipul asta Ion, ca am inteles ca celalalt sef de sala nu ar fi asa cumsecade.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns superkat spune:

Multumesc mult pentru incurajari. Daca nu sunt indiscreta, poti sa imi spui la cat te-a dus meniul la Capitol si ce a intrat in pret?.
Chiar ma intereseaza. merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

quote:
Originally posted by superkat

Multumesc mult pentru incurajari. Daca nu sunt indiscreta, poti sa imi spui la cat te-a dus meniul la Capitol si ce a intrat in pret?.
Chiar ma intereseaza. merci



Initial ne-a zis de 1milion jumate, apoi acum 2 saptamani cand am fost sa stabilim meniu ne-a iesit la 830de mii de persoana meniul ( aperitiv destul de incarcat, sarmalute, salau cu garnitura, friptura de porc si piept de pui cu cartofi prajiti si salata si bineinteles tortul diplomat de 8 kilograme, cate 3 chifle de persoana si 2 cafele de persoana).
Dar am adus noi fructe, apa minerala si apa plata , sucuri, snacks-uri, bauturi alcoolice si aranjamentele florale, nu foarte mari fiindca sala deja e foarte incarcata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns superkat spune:

Draga Cristina, nici nu iti inchipui cat ma ajuti. Chiar nu am gasit nicaieri aceste detalii. Multumesc mult.
Sala o aranjeaza ei sau o faci cum vrei tu? Cum adika e incarcata? Ce are?
Ce nu ti-a placut? Ce ti-a placut cel mai mult.
Pupici

Mergi la inceput