Topul restaurantelor din Bucuresti (2)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lid spune:

Madutza te referi la augustin nu stiu cum nu-i asa? Un tip chelios?

Noi ne-am tot gandit daca sa schimbam sau nu.....mai aveam optiunea cu Majestic unde este o singura sala si este si mancasrea super buna din cate am auzit. Este doar foarte putin mai scump.
Dar pana la urma ramanem la Cos, prima iubire. Imi place tare mult acolo totul,adica aspectul exterior cu curtea cu trandafiri si terasa din spate si inauntru e super. Cu ringul deam gandit asa. O sa chemam 3 perechi de dansatori care or sa aiba 4 intrari o sa danseze ei intre ei si dupa aia fiecare dansator o sa invite la dans pe cineva. Asta ca sa-i ridicam de pe scaune sa nu stea doar sa manance. si la intrare va fi un cvartet de fete care va primi incvitatii si eu cred ca o sa iasa totul foarte frumos. Doamne-ajuta!!!!!

http://www.alidaandadi.myevent.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lid spune:

Alina24 multumesc mult pt detalii, eu am urmarit forumul si am citit tot ce ai mai scris tu si mai de mult. Ai dreptate cu ringul asta era si problema mea dupa cum ai vazut, dar imi place tare mult restul si sper sa nu fie pana la urma un inconvenient foarte rau. In privinta amabilitatii, avem si noi un fel de liputza, si sper sa vedem ce se poate face ca sa ne trateze cum trebuie......

http://www.alidaandadi.myevent.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_1978 spune:

Da exact, augustin.... un tip chelios. A fost foarte dragut si rabdator. Duminica trebuie sa ma duc sa ii spun ce modificari vreau sa fac in meniu. Sa sti ca mancarea a fost foarte buna mai putin curcanul pe varza la care renunt in favoarea sarmalelor. Gustarea calda e super buna la fel si pastravul somonat la gratar, singura chestie care vreau sa o mai discut cu ei este decorul mancarurilor (caci frunza de salata care era omniprezenta la decorarea mancarurilor nu prea mi-a placut). Dar nu scapa dl. Augustin asa usor de mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_1978 spune:

Astept cu nerabdare sa ne spuna Raluca cum a fost la nunta verisoarei ei, care a facut tot la COS.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

Pana va spune Raluca, va spun si eu: decoruri superbe (nu glumesc) in rest nu stiu. Mai multe detalii nu stiu ca nu am stat acolo, dar se trezeste Raluca si va zice ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_1978 spune:

Iti multumesc Radu pentru informatii. Nici nu se putea sa fie altfel decat super decorul daca este realizat de Raluca.
Asteptam detalii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasilv spune:

Buna fetele! felicitari pt restaurantele alese, sint sigura ca o aveti niste nunti de vis. eu voi face la restaurantul La Templu in septembrie si eram curioasa daca are cineva informatii despre el. oricum, nu ma mai pot razgindi ( cu 3 luni inainte de nunta), dar orice informatie e bine venita, macar sa stiu ce tb sa remediez. asa ca daca stiti ceva despre el...please share. merci

Ceva poze...
Mai avem pina la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday spune:

Si eu sunt interesata de pareri despre rest. La Templu. Si eu am nunta in septembrie acolo.
Stiu ca Stangacica a avut nunta acolo de curand. Poate intra pe aici si ne spune si noua cate ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Deeeeeci:
A trecut si nunta verisoarei mele! Ce sa va zic mai intai...A FOST SUPER!!
Pentru toate fetele mele dragi care fac nunta la COS: sa nu va fie frica de ringul de dans separat, pun dovada DVD-ul cu filmarea de la nunta lui Teo: toata noaptea s-a dansat in draci, ringul plin ochi. E drept ca mirii si cu tineretul din familie au topait non stop pe ring, asa incat era imposibil sa stai la masa cand pe ring era asa veselie.
Putin cam cald la un moment dat si ceva curent pt ca a trebuit sa deschidem usa de la intrare si cea de la terasa dar nu am avut plangeri de la invitati.
Primirea am facut-o pe la intrarea principala nu pe terasa din spate si a fost mai bine asa, ca am putut aseza panou de intrare si toti s-au dus frumusel la mese fara sa se foiasca inutil prin saloane.Daca faceam primirea prin terasa, insemna sa ii fortam sa intre in saloane prin usa mica de la terasa si era cam neplacut.

mancarea super ok, insa intervalele de timp au fost cam maricele intre felurile de mancare. la noi nu a contat ca oricum dansam de rupeam ringul. Cel mai apreciat fel - friptura.
Tortul ..buuuun rau rau. Nu stiu ce reteta a fost, era facut chiar de ei, insa puteti intreba ce tort au avut pe 10 iunie (era cu blat subtire, crema de cicolata si ceva caise)
Am ramas cu mult vin (cam 30 litri!!!), fanta, cappy si tarie in schimb am terminat toata apa minerala si toata cola (la apa luasem 7 baxuri de borsec si la cola 5 baxuri) si a trebuit sa mai cumparam peste noapte.
Sef de sala a fost Augustin - super super baiat, i-am pus creierul pe bigudiuri pana la nunta dar a suportat cu stoicism toate sucelile noastre. Eu una ma dadeam afara in locul lui :)))))))))
Au fost 130 de invitati si au incaput foarte bine. In salonul din dreapta mai retras am pus toti parintii, bunicii si pers mai in varsta si nu am avut plangeri ca e muzica prea tare. ai nostri s-au simti mai bine asa, la o masa in forma de U de 22 pers la care erau absolut toate rubedenile apropiate.
Cam asta, sunt inca sub eforia nuntii, pentru ca a fost o nunta superba


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasilv spune:

quote:
Originally posted by sunnyday

Si eu sunt interesata de pareri despre rest. La Templu. Si eu am nunta in septembrie acolo.
Stiu ca Stangacica a avut nunta acolo de curand. Poate intra pe aici si ne spune si noua cate ceva.

Esenta e un snop de amanunte



Salut!
cind in septembrie?
tu cum aranjezi restaurantul? pui baloane,ceva? lucrezi cu tipele recomandate de restaurant sau cu altcineva?
stingacica nu a mai intrat de mult pe aici,dar poate ca pina in septembrie aflam ceva.
week-end placut!

Ceva poze...
Mai avem pina la nunta...

Mergi la inceput