Constanta te saluta! (63)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jone spune:

La multi ani Ayla!multa sanatate noroc si un viitor minunat!

jo si alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza!
Mihai Cristian si Ayla LA MULTI ANI!! sa fiti sanatosi si sa aveti numai bucurii in viata! Dana si Ghiulten, sa va traiasca iepurasii!
Cornelia, imi pare rau sa aud de Stefan ca e bolnavior. si eu inclin sa cred ca a fost o reactie urata la ospamox. azi mergeti la medic? la care? cred ca ati inebunit cu plimbatul la ei! tinem pumnii sa fie totul ok si sa se faca bine repede!
pupici!
Tania, teren intravilan asa ieftin...mai greu. pana si in techirghiol au sarit preturile la 50-60 euro/mp. dar daca aful ceva iti spun.
Mada, tu cand ai depus dosarul.ti-au cerut alea adeverinta ca inainte de a naste ai cotizat 12 luni??? ca mie miau cerut in plus asta...ce idiotenie! pai daca nu as fi cotizat 12 luni as mai fi luat indeminizatia aia?? arghhh......de aia am io nervi la maxim pe cretinele astea.
Tatiana, ma mai duc deci odata si azi. tot pe la 3.30. macar e liber....si nu mai stai la cozi! daca vrei sa mergi cu mine da un bip.
va doresc o zi frumoasa si linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Neata!!
La multi ani Ayla!!!!
Noi ne pregatim de parc ...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Cornelia, imi pare tare rau pentru tine, prin ce treci.
LA MULTI ANI! sarbatoritilor si scuze pentru intarziere.
Sa va traiasca copilasii sanatosi si voinici cu multa putere de viata, papa si joaca, deocamdata.
Anca, eu sant in domeniu si-ti recomand Majesticul si bineinteles Mamaia.Lipsea din lista ta hotelul Yaki unde am lucrat si-ti pot spune numai lucruri bune despre el.Posibilitatile din Mamaia nu le mai ai in nici o alta statiune.


Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.webshots.com/user/Madamsadamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Cornelia, imi pare tare rau pentru tine, prin ce treci.
LA MULTI ANI! sarbatoritilor si scuze pentru intarziere.
Sa va traiasca copilasii sanatosi si voinici cu multa putere de viata, papa si joaca, deocamdata.
Anca, eu sant in domeniu si-ti recomand Majesticul si bineinteles Mamaia.Lipsea din lista ta hotelul Yaki unde am lucrat si-ti pot spune numai lucruri bune despre el.Posibilitatile din Mamaia nu le mai ai in nici o alta statiune.


Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.webshots.com/user/Madamsadamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza!
N-am reusit sa mai intru, pt ca ne colcaia compu' de virusi si a trebuit sa-l ducem la "dr"....

La multi ani AYLA si MIHAI-CRISTIAN!!!!!

Am fost sambata cu Sebi la ORL, la dr Loghin (Cornelia, imi pare rau ca nu stiu sa-ti dau adresa, dar este pe undeva prin Tomis Nord- Brotacei, parca, am retinut doar numele strazii> Suceava; iar consultatia costa 400mii lei).
Pe langa injectiile pe care le-a facut Sebi (penicilina si gentamicina) si siropelul Zinnat, dr Loghin ne-a recomandat si Ospen (dupa ce terminam Zinnatul, desigur)+ antialergic sirop si ceva de pus in nasuc (Nostamine). Inca se vedea amigdala stanga inflamata, dupa o saptmana de tratament! Sebi are si polipii cam mari si pt ca a avut deja acest episod f urat de angina pultacee si a mai avut si bronsita prin toamna... dr ne-a zis ca de acum incolo, de la o simpla raceala (apropos, toate "racelile" lui Sebi incep de la nasuc si apoi coboara), putem sa patim iar puroi un gatut sau bronsite sau... sau.... Asa ca, ne-a recomandat sa-i "operam" polipii lui Sebi, in primavara asta, la Bucuresti, la nu stiu ce Prof. Dr., la Spitalul... ( pt moment am uitat). Am intrebat daca nu-i prea mic pt aceasta operatie si ne-a spus ca nu! Ca parerea lui este ca asa ar fi mai bine pt Sebi, desi este posibil ca polipii sa-i reapara intr-un an, doi, trei, dar atunci ar fi mai mare si pana atunci n-ar mai raci asa des si asa rau ca pana acum.... Cica l-ar adormi pt 3 minute (interventia dureaza doar cateva secunde) si am sta in spital doar vreo 2-3 zile (obligatoriu supraveghere 24 de ore dupa anestezia generala).

Altceva, ce sa va mai spun? Am intrat si noi in clubul parintilor care dorm cu copii in acelasi pat! De cand e bolnav, Sebi refuza sa mai doarma singur! Nici macar nu-i mai place in camera lui.... vrea numai cu noi, in special cu MAMI....... Aseara, a adormit starns lipit de pieptul meu, cu o manuta pe dupa gatul meu si cu un picior calare pe mine...... Iar pana dimineata, era suit de tot pe mine si mai si zicea <asa, DA! MAMIIII!>, cuibarindu-se mai bine.....


Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Cornelia, imi pare tare rau pentru tine, prin ce treci.
LA MULTI ANI! sarbatoritilor si scuze pentru intarziere.
Sa va traiasca copilasii sanatosi si voinici cu multa putere de viata, papa si joaca, deocamdata.
Anca, eu sant in domeniu si-ti recomand Majesticul si bineinteles Mamaia.Lipsea din lista ta hotelul Yaki unde am lucrat si-ti pot spune numai lucruri bune despre el.Posibilitatile din Mamaia nu le mai ai in nici o alta statiune.


Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.webshots.com/user/Madamsadamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

Buna, fetelor, si o saptamina usoara va doresc!
Cornelia, cum mai e astazi Stefan? I-a trecut eruptia? Si noi am avut o chestie asemanatoare pe la un an jumate, n-a fost prea clar daca e sau nu rubeola, ganglionii de la ceafa n-au fost in mod evident inflamati si n-am facut nici anticorpii ca sa stim cu siguranta.
Foarte bun ORList de copii este madam Balasanian (are cabinet undeva pe Farului). Sanatate multa, mamica incercata ca tine mai rar!
Ghiulten, mi-as fi dorit si eu sa am taria de a lasa copilul sa plinga un sfert de ora inainte de a adormi - poate ca acum, la trei ani juma ar fi adormit singura si nu cu mine de git. Dar a mea cred ca n-a plins nici in total atit, in toata perioada de sugar - daca nu mi-era mila de ea, mi-era de urechile mele, c-avea un tignal...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna dimineata! Ca pt. noi e tare dimineata.

Sa incep cu vestile bune: Stefan e bine in momentul asta. Sta in fundulet si se joaca (asta nu s-a mai intamplat de miercuri!)

Doar ca suntem dupa o noua noapte de cosmar. Stefan a urlat o ora intraga, in care nu am reusit sa il calmez cu absolut nimic. Intr-un final probabil ca si-a facut efectul Nurofenul si a tacut. Doar ca era epuizat (cred eu acum). Era absent, ochisorii deschisi si privea in tavan, nu reactiona, era moale si respira f. f. ciudat (cu pauze). M-am panicat imedicat. Toata perioada de urlete am fost singura cu el, Doru ajungand acasa chiar cand tacuse. L-am impachetat si am plecat din nou la urgenta, de data asta hotarati sa ramanem internati, cu orice risc, pt. ca ma gandeam ca o sa imi moara copilul acasa, in bratele mele, mama iresponsabila care a refuzat internarea.

Cum am plecat, Stefan si-a revenit si la spital era chiar in forma. Doctorita ne-a zis ca ne-am speriat noi, ca acum e bine. Ca nu are rujeola, ca e alergie, sa continuam noul tratament cu antibiotic si sa mergem acasa (asta a sunat chiar bine), dar cred ca vroia sa ne transmita ca ne-am cam facut norma la urgenta. A, totusi i-a facut o injectie cu hidrocortizon si fenobarbital.

Am ajuns acasa pe la 3-4 cu Stefan care avea un chef de joaca...

Acum ne pregatim sa mergem la doctor, bineinteles.



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

inseamna ca nu ai auzit-o pe alex a mea cum` urla!se aude pana in fata blocului.
dar eu o las ca altfel...nu ma mai inteleg cu ea.cu mine nu ii merge dar reuseste sa pacaleasca pe altii.

stiti cum merge alex mai noi prin casa?
cu sticla!
e ca o baba, merge sprijinindu-se itr-o sticla de plastic de 1,5 l.o ridica o muta mai face cativa pasi si tot asha.

jo si alexandra

Mergi la inceput