infectia urinara, o problema ???

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Stelutza_36 spune:

da, intr-adevar constipatia este un factor care poate influenta aparitia infectiilor urinare, deci trebuie rezolvata. am observat si eu ca in perioadele cand sunt constipata revine f usor infectia.

iepurila, din cate stiu eu coada calului nu este contraindicata in timpul sarcinii, mai mult exista si un ceai Hipp pt gravide care contine aceasta planta.

despre medicamente poti afla mai multe aici:
www.desprecopii.com/info.asp?id=257" target="_blank">http://www.desprecopii.com/info.asp?id=257
www.eva.ro/sanatate/articol107.html" target="_blank">http://www.eva.ro/sanatate/articol107.html
www.fetal-exposure.org/ANTIBIOT.html" target="_blank">http://www.fetal-exposure.org/ANTIBIOT.html

eu am baut foarte multe ceaiuri, un coleg mi le aducea din germania, dar de cand ne-am pus serios pe treaba cu facutul de bebe beau numai apa plata pt ca mi se pare mai sigur. cel mai important e sa bei suficient de multe lichide.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Sarumana mult Steluta


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiutza spune:

Vad ca din pacate subiectul deschis cu ceva vreme in urma este inca activ...of, of, of... Eu trebuie sa recunosc ca de ceva vreme imi este bine si chiar nu am mai avut deloc probleme ( sper sa ramana asa... )Am tot luat acel berry nectar despre care vorbeam in paginile anterioare si chiar imi e bine. Acum sincer nu stiu ce se va intampla cand nu-l voi mai lua, dar deocamdata sunt ok. Ah, sa nu uit: Uricolul e in continuare la loc de cinste in geanta mea!


Va pup dulce


Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Buna fetelor
Ma alatur voua cu infectia mea de 3 ani luata din spital de la o sonda nesterila pe care mi-au pus-o la cezariana. Nu scap de aceasta pacoste de atunci. Am luat antibiotice dupa antibiograma, am facut zeci de antibiograme. penultimul tratament a fost o luna de CEDAX, si ultimul un autovaccin la Cantacizino si NIMIC!!!!!!!
am aceleasi simtome ca si voi. Crap de dureri si stau noapte in apa fierbinte , ceai de musetel si galbenele. Bune sunt sfaturile cu perna in masina si sosete groase in picioare, etc. Va rog, daca ati avut rezultate cu aloe vera , spuneti-mi si mie tratamentul complet. Va pup si poate vom scapa si noi cumva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Buna fetelor. Mie rezultatul la urocultura mi-a iesit STERIL! Adica nici urma de infectie...
Deci problema mea e de la rinichi... Nu stiu ce sa mai cred! oricum de luna asta prestez iar la greu pentru bebe!




Fiecare zi, plina de lumina, ma face sa-mi aduc aminte ca traiesc!

Biby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

bravo biby!ma bucur mult pentru tine ca ai unda verde la bebe
sa speram ca luna asta de vara va aduce bebele mult dorit!

Mcrissa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by mcrissa

bravo biby!ma bucur mult pentru tine ca ai unda verde la bebe
sa speram ca luna asta de vara va aduce bebele mult dorit!

Mcrissa



Iti multumesc din suflet iubita!! Sper sa vina bebe si la tine cat mai repede ca sa mergem impreuna la Odisee!

Multa sanatate tuturor!


Fiecare zi, plina de lumina, ma face sa-mi aduc aminte ca traiesc!

Biby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Mie nu-mi raspunde nimeni?????
si eu as mai face un copil.Dar daca am infectie urinara..........
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiutza spune:

crengu75, nu fii tristutza... o sa apara si la tine cu siguranta. Eu zic sa incerci o varianta naturista de tratament, dar mai intai sa vezi exact ce este. Sincer mie mi-e bine acum dar am tras asa de multi ani...

Sanatate multa si sa-ti dea Bunul Dumnezeu bebele mult dorit!



Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Iata ca ma lovi si pe mine infectia sau ce o fi si deja ma doare capul gandindu-ma ce sa fac, cum sa fac mai bine, avand in vedere ca e duminica azi si nu prea gasesc medic de familie.De ieri am inceput sa am o senzatie de jena la urinat, catre sfarsit, nu pot sa o numesc nici usturime nici mancarime, in fine, o senzatie neplacuta usor dureroasa la sfarsitul urinarii. Nu am urinat des decat dupa ce am baut o cana de ceai de cozi de cirese si matase de porumb, adica mai exact, m-am trezit toata noaptea sa merg la wc, cred ca de vreo 6 ori. Eu nu am mai facut infectie urinara din anul 2000, asa ca acum citindu-va pe voi, ma gandesc asa:- sa nu iau nici un medicament inca, desi senzatia la urinat e tare neplacuta, sa beau ceai mult de coada calului, cozi de cirese, matase de porumb,- sa ma aprovizionez cu urinal si cu albastru de metil (se poat lua impreuna??)-maine sa duc o proba de urina pentru urocultura (unde ar fi mai bine sa fac analiza :medlife, cantacuzino, pol cu plata 3?)Si v-as ruga daca mai aveti sugestii, sfaturi, sa imi spuneti ce mai pot face.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput