infectia urinara, o problema ???

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adiutza spune:

Iepumic, ai nevoie macar de 24 ore in care sa nu fi luat antibiotic pentru a repeta analiza urinei. Daca te incadrezi, eu zic sa o repeti... Ar fi pacat sa iei atat de multe antibiotice...

Eu iti tin pumnii...



Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elliy spune:

Ma alatur si eu voua cu aceeasi problema.De cativa ani buni ma confrunt cu recidive de care m-am saturat, la fel si de pastile, antibiotice etc.Din experienta mea pot sa va mai spun ca in perioadele in care beam foarte mult ceai si apa nu prea mai aveam probleme.
Ideea este ca eu si sotul meu ne dorim tare mult un copil de anul trecut din iulie.Si el inca nu a venit.La medic nu am prea apucat sa facem inca analize multe dar pare ok..pana acum. Totusi vroiam sa va intreb daca credeti ca ar putea fi vreo legatura intre aceste recidive, antibiotice multe si faptul ca inatrzie sa apara o sarcina.

Voi ce stiti? Poate fi asta cauza? Va multumesc la toate. Eli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiutza spune:

elliy, eu mi-am intrebat medicul despre problema asta si mi-a zis ca nu prea au legatura... ai grija in schimb la anexita, ca asta poate fi o problema. Infectia urinara nu duce la infertilitate, dar daca se suprapune cu altceva (anexita), atunci combinatia e nasoala. Fa-ti o ecografie cu sonda transvaginala fiindca acolo se vede totul mai bine si poti afla multe raspunsuri la intrebarile tale.
Initial am crezut si eu ca nu se prinde sarcina din cauza problemelor cu infectia urinara, dar nu e asta. Cred doar ca n-am nimerit noi foarte bine momentul... dar, perseveram...
Asteptam vesti bune


Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiutza spune:

Noutati, ceva? Eu iata ca am o saptamana de cand iau acel gel si... ura!!!!!!!! am si eu cateva zile fara usturimi, frisoane... Doamne ajuta!


Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dasha spune:

Buna fetelor,

Mie pentru infectie urinara mi-au prescris Ciprolen , Cervugid (ovule), Lomexin (unguent) si spalaturi cu Meclon 1000. A functionat

Never say never!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiutza spune:

Dasha, multumim pentru parere. Dupa cum vezi adunam aici experiente cu gramada fiindca din pacate infectiile astea sunt destul de raspandite... Si, apropo Bun Venit!!!


Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Hello, si scuze de absenta.
adiutza chiar de rezultate chestia cu gelul?
Noutate pe care am aflat-o si pe care as fi dispusa sa o incerc: tratament naturist cu injectii impotriva infectiei urinare cu E.Coli. O cunostinta de-a mea a avut aceasta problema-pe care o am si eu- si s-a chinuit luni de zile cu antibiotice dar n-a scapat de ea. Intr-un final a ajuns la clinica Naturalia (sper sa nu se considere reclama) si i s-a prescris un tratament cu niste injectii subcutanate in concetratii diferite. S-a tinut cumintica de el si a scapat definitiv de beleaua asta. Asa ca....am de gand sa incerc si eu. Nu vreau sa recidiveze boala asta in permanenta, mai ales daca voi ramane insarcinata, pt ca nu vreau sa il afectez pe bebe cumva.
Ce parere aveti?


Iepumic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiutza spune:

Iepumic, pt. mine tot ceea ce e naturist este bine venit. La mine vad ca acel gel isi face datoria, dar... sper sa nu fie chestie doar de moment. Recunosc ca mai sunt un pic sceptica... Cam dupa o luna o sa-mi repet urocultura si atunci voi stii mai bine daca a functionat acest tratament. Iti tin pumnii si anunta-ne daca incepi vreun tratament naturist. Descopar pe zi ce trece ca aici la DC gasim raspunsuri la multe intrebari ce ne framanta...


PUP !


Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiutza spune:

Iepumic, ce ai facut? Ai fost? Ai inceput acele injectii si tu? Da-ne vesti...

Pupi multi la toate fetele

Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Buna fetelor,

Hai sa va impartasesc si experienta mea cu infectiile urinare, cam 12 ani de zile m-am confruntat cu ele, recidivau mereu.
Acum de cateva luni iau tratament homeopat,am inceput cu Sarsaparilla 200 remediu constitutional si care mi-a "coborat " infectia , si acum iau Colibacilinum 200 si in fiecare zi de 3 ori 50 de picaturi de extract de muguri de iarba neagra . Tratamentul asta va dura 10 saptamani. Sa vedem ce-o fi dupa, dar deja numai am deloc usturimi si urinez mai mult si mai "clar".

Deci, e o alternativa la antibiotice care mie personal mi-au facut mult rau...

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(4 ani)




Mergi la inceput