Stirile Altfel

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Praf de sus


Pe 15 ianuarie se intoarce acasa misiunea spatiala Stardust.
Sonda va elibera o capsula ce contine particule de praf recoltate din coada cometei Wild-2. Intrarea capsulei in atmosfera va fi vizibila din Nevada, Utah, California, Idaho and Oregon in jurul orei 1000 UTC si online aici



Capsula la cei 10km/s ai sai va fi cel mai rapid obiect care se intoarce acasa. Asta doar pentru ca nimeni nu a cronometrat'o pe soacra'mea pe traseul Bacau - Bucuresti

*segmentation fault*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Celibatari din tata in fiu

Dan Ciachir considera in Ziua drept "decadere" alegerea episcopilor din randul preotilor de mir, practica prezenta doar din BOR.

Problema reala este ca atat la noi cat si in biserica (frate mai mare) rusa cadrele de nadejde ale sfantului sinod sint alese dintre ofiterii superiori.


*segmentation fault*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

quote:
Originally posted by xenocid

quote:
Originally posted by conchita

cine e Florin Salam?


www.cd.ro/pics/2810395.jpg" target="_blank">El cu www.versuri.ro/artist/hih_florin salam.html" target="_blank">repertoriul sau.

*segmentation fault*



No, da' un link pentru un mp3, sa auzim si noi de departe asa geniu !


Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:


Privilegii pe banda rulanta pentru senatori si deputati
* Pensii - 17 milioane pentru un mandat, 25 milioane - doua mandate, 34 milioane- trei mandate
Indemnizatii - 800.000 diuna pentru parlamentarii din provincie
- 400.000 pentru parlamentarii care se deplaseaza in provincie
- gratuitate pentru transportul aerian, naval, cu trenul
- dreptul la masina de serviciu
- decontarea cheltuielilor in cazul folosirii autoturismului personal
- decontarea convorbirilor telefonice pe mobil
- indemnizatia de parlamentar poate fi primita inca sase luni dupa expirarea mandatului
- pastrarea legitimatiei si a insemnului dupa incetarea mandatului
- pasaport diplomatic pentru parlamentar, pentru sot/sotie si copiii aflati in intretinere
- dreptul de a refuza sa depuna marturie in fata instantei asupra faptelor si informatiilor de care au luat cunostinta in exercitarea mandatului parlamentar
- dreptul ca audierea sa ca martor sa fie, la cererea sa, publica.

Din EvZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Mah, io n-am nika mai acatarii de zis momentan, da va citesc pe voi shi ma dixtrez de numa Xeno, mijto sujet

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

de necaz ca nu am si eu o matusa in tbilisi, sper sa moara capra "vecinului"-Nepotul Adrian, luat la ochi si in PSD

"nepotul" are oricum multe surse de inspiratie-www.bbc.co.uk/romanian/news/story/2006/01/060103_rusia_spalare_bani.shtml" target="_blank">Rusia- spalarea banilor ramane o activitate înfloritoare.

in timp ce noi astilalti alimentam statistici de genul www.gandul.info/2006-01-10/cei_mai_nefericiti" target="_blank">Cei mai nefericiti oameni traiesc în Romania, Ucraina si Zimbabwe.

dar se poate si mai rau, pt. ca in www.bbc.co.uk/romanian/news/story/2006/01/060110_top_tari.shtml" target="_blank">Topul tarilor în care este placut sa traiesti figuram pe locul 47 din 194 de tari analizate.


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

din aceleasi motive meschine si rautacioase

quote:
Originally posted by Teodora D.

[font=Comic Sans MS]de necaz ca nu am si eu o matusa in tbilisi,


adaug si www.ziua.ro/caric.php?data=2006-01-12&ziua=3b40ddd0fb4720c83b98f929500cb416" target="_blank">varianta ilustrata a situatiunii.



www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

Porkenstein

Cercetatorii taiwanezi au reusit sa obtina porci fluorescenti care se 'aprind' in intuneric. Purcelusii au fost obtinuti prin introducerea in celulele embrionului de porc a unei proteine fluorescente extrase din meduze.

Aplicatie practica: in felul acesta carnatul va fi mult mai usor de reperat in farfurie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Partidul sta cu Geoana pe Nastase

Presedintele PSD Mircea Geoana extrem de suparat i'a cerut lui Adrian Nastase sa-si justifice in cel mai scurt timp averea. Adrian Nastase a raspuns prompt venind insotit de 4 matusi la conferinta de presa.

Intre timp, ca masura de prevedere, toate matusile membrilor PSD vor fi mentinute in viata artificial pina in ziua in care PSD va ajunge la guvernare.

O noua afacere rentabila pentru familia fostului prim-ministru. Dat fiind ca raposata matusa a fost pomenita cu varf si indesat in presa ultimelor zile, Dana si Adrian nu se mai simt obligati sa'i faca nici o pomana.

EDIT: ca uitai. Pina acum in Anglia au fost incalcate toate legile concepute vreodata...cu exceptia uneia singure - cea care interzice transformarea plumbului in aur.
In Romania acest rol ii revine Legii nr. 115/1996 privind declararea si controlul averii demnitarilor, lege de a carei incalcare nu a reusit nimeni pina acum sa se faca vinovat

*segmentation fault*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

www.cotidianul.ro/index.php?id=3609&art=8056&cHash=8f4d0bc1d0" target="_blank">Copiii, comoara la casa omului

Cum copiii buni sint adevarata avere a unui parinte, nu ar trebui sa ne mire ca unii si i-au trecut in declaratia de avere. Deputatul PRM Paul Magheru a completat rubrica privind casele detinute cu urmatoarele comentarii: „Apartament – cump. fiul Magheru Calin, medic, casatorit, doi copii“ si „casa - fiica Magheru Denisa, asistent universitar, necasatorita“. C.V.-urile celor doi ar fi continuat probabil cu studiile si hobby-urile, dar s-a terminat rubrica. Dat fiind faptul ca si-a trecut copiii la posesii, nu ar fi de mirare ca, daca fiica sa necasatorita se va marita, sa ajunga in urmatoarea declaratie de avere la rubrica „Bunuri mobile si imobile instrainate in ultimul an“.

De la „Cheroche“ la „Solenta“

Faptul ca unii parlamentari conduc masini nu inseamna ca stiu neaparat si cum se numesc. Senatorul PSD Ioan Vargau este convins ca Dacia pe care o detine este marca „Solenta“, si nu „Solenza“. Independentul Dorel Onaca are un Jeep Grand „Cheroche“. Deputatul democrat Ion Gontea conduce un „Peugot“, iar colegul sau Mircea Man un „Daewo“ (probabil varianta pentru parlamentari a masinii al carei nume se termina cu doi o, Daewoo). Tot un „Daewo“ conduce si senatorul liberal Viorel Arion.

fetele de pe DC

Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....

Mergi la inceput