Regimul disociat (1)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana2004 spune:

Alina ,mai greu dupa cezariana dar nu imposibil ;poti sa faci citeva abdomene si dupa ce se mai tonifica muschii sa cresti intensitatea exercitiilor .Din cite mai tin eu minte cind am facut controlul la 6 sapt dupa cezariana dr. mi-a spus ca pot sa fac gimnastica dar sa nu fortez .
Fetelor ,eu seara NU stau cu sotul la masa ;ii pun in farfurie ,ii incalzesc la microunde si plec .Stiu ca i-ar place sa stau cu el ,dar daca vrea sotie supla trebuie sa faca si el sacrificii nu numai eu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Buna fetelor!
Sunt si eu tot pe aici, m-ati uitat asa de repede?
Dadusem si coordonatele si parca nu ma regasesc in listuta, sau am chiorat eu...
Am niste probleme de sanatate care au recidivat urat si ma simt rau, dar sunt tot pe aici...si asta nu e o scuza...ma chinui sa tin in continuare cura, chiar daca iau o tona de medicamente puternice...
Am si dat jos 1 Kg !
Pupici.
O vreme cred ca o sa intru mai rar, pana ma refac, dar nu uitati de mine, ca sunt tot pe aici...

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

quote:
Originally posted by NinaR

Si eu am cateva kg in plus, tot la regimul discociat ma gandisem, DAR vreau sa stiu daca dupa perioada de regim pui pe tine mai repede alte kilograme? Adica, dupa ce slabim, cum ne mentinem? Si pe mine ma intereseaza raspunsul la intrebarea pusa de Mama Lia.

Nina



Nina, eu stiam ca daca ai tinut, de exemplu, 10 zile regimul, urmatoarele 10 zile trebuie sa ia mare grija cum mananci. Adica poti manca orice, dar fara exagerari.

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

quote:
Originally posted by mariamunteanu

Cl, nu ne-ai spus cate kg ai dat jos cu acest regim si in cat timp.

Maria




Maria, am slabit cam 13-14 kilograme (6 kg le-am pierdut dupa nastere, in primele saptamani, datorita noptilor nedormite ). Regimul l-am tinut 10 zile pe luna, pentru ca nu am vrut sa dau kilogramele jos brusc. In prima luna am dat jos cam 6 kilograme (4 kg in primele 5 zile de regim, dar am baut si ceaiuri la greu; daca nu beti lichide, nu ara asa mare eficienta regimul). Apoi am dat jos cam 2-3 kg pe luna. Am tinut regimul 5-6 luni (10 zile pe luna), nu mai stiu sigur. DAR: eu nu am mancat in timpul regimului mezeluri de pui, ci numai carne de pui (piept de pui la gratar; este admisa si carnea de vita). Si stiam ca nu ai voie nici pepene galben. Si am trisat putin cu sarea, care e complet interzisa. Am pus sare, piper si lamaie pe carne, peste si legume.
As mai vrea sa dau si eu jos 7 kg, ca sa am exact greutatea de dinainte de sarcina (aveam 51 kg, la 1,65m; acum am 58 kg), dar inca nu ma apuc de slabit, am zis ca ma apuc de luni si o sa-l tin 5 zile. Ce pot spune este ca daca nu ai vointa, degeaba. Odata ce te-ai hotarat sa faci pasul, fa-l, nu mai da inapoi.
Spor la slabit!

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Si inca ceva, ca uitasem: eu stiam ca nu sunt prea indicate branza topita si cascavalul. E bine sa le evitati sau sa le consumati in cantitati mici.

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

Of...of...of... o sa incerc, daca la voi a functionat, trebuie sa mearga si la mine; din pacate sunt cam gurmanda

Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

As tine si eu dieta 1-1-1, dar fructele pe stomacul gol imi fac rau. Daca mananc chiar si un singur mar inainte de masa, ma tavalesc pe jos de crampe si balonare.
Aveti vreo idee cu ce sa inlocuiesc fructele ?

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Anculina, te rog sa ma ierti. Nu a fost cu intentie. Mai dai datele o data, te rog din suflet! Si promit sa remediez...

mariamunteanu: mananca intai legume (eventual cumva gatite) si dupa aceea, nu mai este stomacul chiar gol, deci ar trebui sa mearga si fructele...

cl: pai eu am mancat branza topita si cascaval, dar evident ca f putin...

NinaR, daca te decizi, dai datele, da???

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Maria, fa-ti compot din fructe, dar in loc de zahar, pui zaharina. Cred ca daca sari peste ziua de fructe, eventual o inlocuiesti cu cea de legume, nu se intampla nimic.

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baicualina spune:

Fetelor,
v-am zis ca nu eram pregatita dar cand v-am vazut pe voi asa ambitionate mi-a venit si mie dor de slabit!vorba aia acusica vine primavara si vreau si eu sa pot intra in rochiile pe care anul trecut sa le mai imbrac ca era burtika cu Diana(am nascut in Septembrie,acum 4 luni)

si azi am papat numai carnita la gratar
maine e a doua zi!

ce vroiam sa va intreb: cat se slabeste dupa prima tura e 3-3-3?
de cate ori se poate repeta?

Fetelor ,eu seara NU stau cu sotul la masa ;ii pun in farfurie ,ii incalzesc la microunde si plec .Stiu ca i-ar place sa stau cu el ,dar daca vrea sotie supla trebuie sa faca si el sacrificii nu numai eu !

diana2004
super!!!!!!! chiar acum i-am zis sotului si e de aocrd asa ca de-acum am inca un motiv in plus sa tin regimul!

sarumana ralnied1ca m-ai pus pe listuta!

Alina
mamica de Diana 4 luni

Mergi la inceput