Impreuna, Timisoara (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Dia, la noi se ocupa firma, dar nici asa nu este clar ce se va intampla. De altfel nu stie prea clar nici primaria, care deschide programul cu publicul abia de luni, nici directia muncii care se ocupa de fapt de dosare.
Totul e o mare nebuloasa ...

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Gabi, Katik, Dia, fetele care sunteti in CIC, atentie MARE!Nu va bazati pe firma unde lucrati, cererile trebuie depuse personal la Primarie si asta doar pana in 10 ianuarie, adica marti!!! Aveti nevoie de o copie de pe certificatul de nastere al copilului, de una de pe buletin si de o cerere tip, pe care eu am primit-o de la firma. Luni programul de preluare a cererilor este intre 8,00 si 12,30 iar marti / ultima zi / intre 8-12,30 si 15.00-17.00, la camerele 12 si 13. Exista o notificare in comunicatul de presa prin care se spune ca cererile se pot trimite si prin posta, cel tarziu cu data de 10 ianuarie - asta contrazice putin chestia cu depunerea personala. oricum, tipa care se ocupa la noi de caritle de munca si alte alea mi-a spus ca mi-ar fi depus ea cu placere cererea sa ma scuteasca de un drum dar nu se poate.
Otilia / cunosc pe cineva care ar fi dispus sa stea cu copii, asteptam raspuns de la Mihi pentru ca ea vroia o dadaca unguroaica dar daca te intereseaza spune-mi si iti trimit numar de telefon. Femeia e cumsecade, a lucrat ani de zile impreuna cu mama mea, copii ei s-au stabilit in Ungaria si se simte singura plus ca si-ar mai completa si ea pensia cu ceva...
Doris - multumesc de sfaturile cu insomnia dar am o mirare: eu am luar magneziu si vitamine cand ma simteam lipsita de energie ... Cum a fost cadoul din Quelle, ca am primit si eu, in sfarsit catalogul si m-ar interesa cateva chestii pentru Lori ?

La multi ani, Ioane si Ioni! Craciu fericit sarbilor!

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana
http://community.webshots.com/user/danielactin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Care veti merge luni sa depuneti intrebati va rog ce se intimpla daca se depune mai tirziu cererea.

Am inteles ca daca se depun pina in 10 se vor lua banii normal iar daca o depui mai tirziu se vor doar peste o luna retroactiv. Dar sa stiu macar ca va mai fi deschis ghiseul si luni in 15 ianuarie pentru a depune cererea sau daca nu mai accepta primaria si trebuie sa ma duc direct la directie sa depun.

Merci,

Dia & printesele : Caroline Iulia (14 iulie 2002), Stephanie Daria (09 martie 2004)

http://fr.photos.yahoo.com/ph/dia_codat/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

Salutare.....
Merci mult ca v-ati amintit de mine chiar daca scriu foaaaarte rar.la multi ani si Ioanei(fetita Irinei).
Va urez si eu un an nou minunat cel putin de 10 ori mai bun decat 2005.

Sa va spun noutatile ......?
Inca nu suntem chiar siguri dar s-ar parea ca bb 2 nu se mai lasa asteptat.(avem doar 2 teste cu o liniuta clara si una mai stearsa),va dati seama in ce stare sunt......ma tot agit pe aici pana o sa fiu sigura,cu toate ca o presimtire am eu ca va fii bb,sper doar sa nu ma insel.

Va dati seama ce stari ma incearca...sunt super fericita,as vrea insa sa stiu daca e sau nu.....asa de ciudat ma simt.
Hai ca va las ,mai intru zilele astea sa va spun ce si cum.


Roxi si Rares 9. april.2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:

Buna seara fetelor

In legatura cu concediul de ingrijire copil cererile sunt tipizate si se depun la primarie la camera 12 si 13 pana in data de 10 (cred) ora 12. daca nu depui la timp nu primeti banii decat cu intarziere de 1 luna ..asa stiu eu.
deci Dia trimite pe cineva la primarie sa ia o cerere tip luni dimineata ...si sa o depuna.Atentie trebuie sa stii codul fiscal al firmei unde lucrezi...etc.

Ionela - sa dea Dumnezeu sa fie cum vrei tu !!!

va pup
diana

PS- bb meu a fost pe prima pagina de la 6 saptamani...fotomodel il fac !!! ...se gaseste la galeria eroilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare fetelor!

acum, daca ionela_roxana a inceput cu un anunt, continui si eu, deci:
la noi este pe drum bb2, am primit confirmarea de craciun, acum avem 7 saptamini, sper sa mearga totul bine. ne chinuim putin cu greturile dar nu vomitam si putem minca, cam orice dar cite putin.

otilia, nu stiu pe la alte crese cum este dar unde o duc pe krisztina este un program bine stabilit si nici pe departe nu se sta pe olita o zi intreaga, nici nu se doarme non-stop(nici nu cred ca s-ar putea).pot sa spun ca sunt multumita. la doua saptamini dupa ce am dus-o prima data, fii-mea a inceput sa vorbeasca (pina atunci spunea numai mama, tata, papa, bebe etc.).acum toata ziua cinta, danseaza, spunem povesti etc. se ocupa tot timpul de ei. singura pb. sunt racelile... este bine sa mergi sa vizitezi tu personal citeva, sa vezi cum este live.

diana, puszi pt. fotomodelul lui mami!

dia, sper sa rezolvi cu hirtogaraia cu bine...

danitin, multumim pt. info! din pacate eu lucrez deja din vara cu mult spor. super vacanta ai avut!

gabi, ce face bb mic? cum a petrecut bb mare de revelion???

silvana, ana, mihi, doris, irina, angy pupici voua si la pitici!



http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Salutare, Timisoara!

Asa da... sa incepi ziua citind astfel de vesti frumoase!
Pai ce sa zic,

Felicitari Katik... Doamne ajuta sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos!
Ai o preferinta? Baiat sau tot fetita?
Ionela, m-ai dat gata!
Felicitari si tie!
Te admir, sincer, pentru curaj!
Doamne ajuta sa ajungi cu bine la sfarsit, sa tii in brate bb 2!
Ce zice Rares?
Mey, imi faceti pofta... poate ma molipsiti si pe mine, ca Radu ma tot bate la cap...
Diana, felicitari pentru Micul Fotomodel...
Poate face cariera...
Cand mai creste, iti dau sfaturi in domeniu!
Pupa-l pe Andrei din partea noastra!
Dia, bafta sa rezolvi si nervi de otel...
Danitin, pe mine m-a ajutat mg si fierul, zau...
Cat despre Ouelle, am fost multumita de calitatea jucariilor, caci asta am cumparat, dar nu au venit in 3 saptamani ci cam in 5.
Am colege care au cumparat haine si spuneau ca nu sunt multumite...
Eu una, haine nu as cumpara...
Angi, merci de intrebare, Ines e mai bine...
Felicitari pentru cap 2 la Banateni!
Ti-am promis ca voi scrie si eu, dar Vali m-a last balta cu greturile ei...nu are chef de povestit si de scris...sa stii ca va citesc, oricum!
Irina, Alexa, Anda, Mihi, pe unde v-ati ascuns...???
Haideti sa ne mobilizam, sa fim din nou fruntase,pe prima pagina, ca doar suntem Banatence faloase!
O duminica frumoasa va doresc !

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Buna seara,

Felicitari Katik si Ionela-Roxana pentru bebe no.2!
Ionela-Roxana,cu intarziere "La Multi Ani!" de ziua numelui,sa fi sanatoasa si sa ai parte numai de bine!
Katik,multam' de pupici!

Doris,ma bucur sa citesc ca Ines e mai bine.Ma intrebai la un moment dat de vesti cu tanti.Pai sa sti ca nu prea am vesti.E in regula cu tanti,sunt multumita de ea ,are grija de gorobeti...
Io cum sti:munca,casa...nervi cu tembelicii mei...
Am fost un pic agitata weekendul asta,Marius a facut o criza de durere lombara,nu putea sa stea nicicum,in nici o pozitie,ii dadeau lacrimile de durere.L-am dat cu Ben-Gay si a luat si Ketonal...vad ca s-a mai ameliorat...Si zici ca vreti un bebe?Spor la lucru!

Pai va doresc tuturor sa aveti o saptamana minunata si plina de realizari!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Ana, imi pare rau de Marius...
E bun Ketonalul...si pe mine m-a ajutat...incerca sa-l dai si cu Fastum gel...si are nevoie de repaus...
O astept pe Vali pe la noi, o aduce Mircea cu masina...mey, are deja 8 saptamani, ce-a trecut timpul!
Ma bucur ca esti multumita de Tanti Bona.
Va pup si sanatate multa !


DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Salutare de an nou!

Mai intai multumesc celor care au urat Ioanei de Sf. Ioan, anul asta a constientizat si ea si s-a bucurat de numa' ca sarbatoreste de 2 ori pe an.

Felicitari celor gravidutze proaspete (Ionela, e confirmat la tine??).
Doamne ajuta sa aveti sarcini usoare si bebei sanatosi!

Eu azi am inceput lucrul, meritam si eu o pauza de o saptamana
Inca n-am citit tot dar citesc si mai revin spre seara. Oricum sunt alaturi de voi in continuare si sper pana la urma sa facem intalnire ca avem multe de povestit, nu?

Peste o luna mergem la munte la Straja la schi si sanius , abia astept!!

Va pup si raman prin preajma!

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(4 ani)




Mergi la inceput