Mastodynon - Vitex Agnus Castus - (2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Andicu, Lachi, Alexia multumesc de raspunsuri. Sper sa-si faca efectele cat mai bine si la mine. Va pup

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Nici eu n-am renuntat la berica/vinut si cafea , si tot si-au facut efectul.
Intr-adevar, le iau dimineata cand nu beau alcool si cafeaua o beau cam la o ora dupa si seara inainte de culcare,tot asa dupa ceva timp de la alcool, daca am baut. Nu conteaza cand iei Mastodynonul. Stiu doar ca tinctura de zmeur se ia inainte de masa,cel putin asa am auzit. De Mastodynon , nu stiu, eu l-am luat dupa masa,dar nu stiu sigur cum e bine. In orice caz, efectul se vede! SUnt la 1.2 celei de-a treia sticlute si la 1.2 celei de-a 2 sticlute de tinctura de zmeur.



Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

pai ce, tincturile nu au alcool in ele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Andicu, Lachi am sa iau exemplul vostru. Multumesc de raspunsuri. Imi e greu sa renunt la toate. Mai demult, cand faceam IUI, renuntam si la cafea si la alcool complet. Chiar si la renuntam, incepand la cateva zile dupa IUI. Cred ca din cauza asta nu a mai vrut sotul sa facem IUI. Si tot nu am reusit. Parca nu mai vreau sa renunt la tot pentru tratamente. Daca la voi se vede efectul plantutelor, sper sa se vada si la mine. Ce am observat, ca imi e cam foame de o vreme. Am si pus ceva pe mine, asta nu-mi place, dar nu stiu daca e din cauza FIV-ului sau a plantutelor. Dar ma cantaresc des si am grija sa nu ma fac . Va pup

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

quote:
Originally posted by alexia28

Marrina, Andicu
Eu ma simt destul de rau pentru ca pana la urma nu am scapat si m-au invadat uratii. Eu acum ce sa inteleg ca daca am avut CM de 30 zile ovulatia s-ar fi produs in ziua 16? Oricum o sa vad asta la monitorizari pt ca m-am programat pe 1 feb (ziua 13) la prima monitorizare. De maine incep sa iau din nou extractul de zmeur.


Daca faza luteala este de 14 zile, da. De obicei la CM lungi se lungeste faza preovulatorie.


Pentru mine azi este ziua 3. Am facut FSH, LH si estradiol. Cica dureaza 10 zile lucratoare (estradiolul). Asa vi s-a intamplat si voua?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

quote:
Originally posted by alexia28

Marrina spune-mi te rog tu cate capsule iei pe zi? Pt ca pe prospect scrie sa ia 1 capsula/zi (are 500 mg) dar in link-urile pe care le-ai trimis tu scrie ca se iau intre 1500-3000/zi pana la ovulatie.
Am cumparat si tinctura de branca ursului sa-i dau sotului sa vedem cum il conving sa o si ia. Am citit ca se ia o lingurita de 4 ori pe zi in jumatate de pahar cu apa. Ar putea sa ia 1 lingura de doua ori pe zi ca nu prea are cum sa ia altfel?
Va pup si va doresc un sfarsit de saptamana placut

EPO iau 6 capsule/zi de cate 500 mg deci 3000 mg/zi, asa cum se recomanda pentru mucus cervical fertil. Prospectele sunt facute in general ca sa respecte "legislatia in vigoare" .... Ca supliment alimentar asa se recomanda 1cps/zi.
Eu cred ca sotul tau poate lua 2 linguri de BU pe zi daca n-are altfel cum. Si sunt sigura ca o sa ia asa cum ii zici tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Marrina in legatura cu analizele din ziua 3 cam asa au durat si la mine pt ca stiu ca rezultatele le-am luat cand am fost sa fac analizele din ziua 14.

O sa incerc sa iau si eu mai multe capsule de EPO,nu stiu daca 6 cps/zi dar 3-4 cps/zi sigur. Deocamdata pe al meu sot l-am convins sa ia cate o lingurita de 2 ori pe zi dim si seara pana se mai obisnuieste cu ea si apoi trec la lingura.

Multumesc pt raspunsuri si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Marrina si eu a trebuit sa astept cam 10 zile pentru rezultatele hormonilor din ziua 3. Iti tin pumnii sa iasa bine!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:


...Buna dimineata , eu sunt Stuart si am venit sa urez

LA MULTI ANI

pt. toate romancutele de pretutindeni cu ocazia zilei de 24 ianuarie !!!!!!!!!!


Stu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Multumim stuart

Multumesc alexia28 si crinuta71. Stau linistita si astept atunci sa treaca zilele astea.

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput