Mastodynon - Vitex Agnus Castus - (2)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Neata,

Marrina iti doresc din suflet sa ai putere sa depasesti situatia asta, ai grija de tatal tau si de tine. Imi pare rau ca trebuie sa treci prin asta, tocmai pt ca stiu prea bine ce inseamna, sper sa i se dea un diagnostic cat mai repede si sa se insanatoseasca. Te pup si daca ai nevoie de ceva stii unde ma gasesti.

Si pentru toate fetele multi pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Marrina, vreau si eu sa-ti spun sa fii tare si sa speri ca totul va fi bine ptr tatal tau. Ii doresc insanatosire grabnica si multa sanatate!

Eu sunt foarte incantata, ca duminica ar trebui sa-mi vina si nu mai am simtome premenstruale!sanii mei sunt cumintei si nu ma mai inteapa deloc!

In schimb, am un alt stres de vreo 2-3 luni: imi iese cate-o galmita,ca un cos d-ala tare care nu se face, cate una la axila, cand pe dreapta, cand pe stanga;ma jeneaza cand ma pipai sau cand strang mana pe langa corp,ma dau cu antibiotic unguent sau cu galbenele si in 2 zile dispare; asta ce-o mai fi, nu stiu?! cand am fost la Medsana, la dr Protopopescu, m-a palpat si pe la axile, cu atentie, si mi-a zis ca n-am nimic..sa fie tot dereglare hormonala? mi-e si teama sa ma mai epilez, sa nu fie ganglionii aia de vina, din zona, in ultima vreme am folosit aparatul de ras .



Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Am gasit un articol mai vechi de pe forum legat de relatia Endometrioza - Vitex:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4311


Speranta moare ultima!

Cununia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

alexia28, andicu Multumesc mult pentru sustinere! Vestea buna in legatura cu tatal meu (pe care am aflat-o acum) este ca rezultatele markerilor tumorali sunt bune, adica in limite normale!!!

andicu Incearca sa schimbi aparatul de ras. Eu cred ca asta ar putea fi cauza. Sau dezinfecteaza-l bine. Si ia niste echinacee. Eu sunt sigura ca nu e ceva grav.

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Marrina, asta da veste buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Marrina, ma bucur mult ptr tatal tau! acum doar insanatosire grabnica!
Cat despre mine,mi-au aparut de cand ma epilam axial. Aparatul de ras l-am tot schimbat, ca folosesc d'alea de plastic. Nu stiu, sper sa scap de ele. O sa iau si echinaceea daca stii ca face bine.



Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

Marrina,ma bucur pt tatal tau !

Asa am sa fac cum spui tu!
Eu iau capsule de 400mg ce contin numai fruct uscat (cam ce iei si tu). Le cumpar de la :http://www.hollandandbarrett.com, dar pe flacon scrie ca sunt produse in USA pt. hollandandbarrett din UK. Numai ca pe flaconul meu scrie ca se iau 2 capsule de 2X/zi si nu pe stomacul gol!
Mi l-a recomandat o prietena turcoaica a carei cumnata ce locuia in Germania ramasese dupa 6 luni de baut licoarea dupa ce doctorii nu-i mai daduse nici o sansa (era vorba de agnolyt (nu stiu daca am scris corect?)). Pe vremea aceea eu eram in timpul tratamentului de FIV si n-am dat prea mare atentie. Mai ales ca dupa FIV-ul nereusit am ramas insarcinata fara tratament! In vara lui 2005 cand ne-am mutat, in timp ce triam hartoagele am gasit prospectul cu pricina si uite asa mi s-a aprins beculetul si-am inceput cautarile pe internet si-n magazine! Aici am gasit si tinctura si capsule dar din comoditate am ales capsulele. Inainte de a le lua am intrebat printre doctori si mi-au spus ca nu e rau pt. ce am eu!

Am facut deja analizele hormonale (mai putin estradiolul pe care ori a uitat dr. sa mi-l prescrie ori nu-l intereseaza pe el) si saptamana viitoare aflu rezultatele si daca imi face histeroscopie sau nu. Mai sunt cateva zile!

Andicu, asa cum zice Marrina poate sa fie de la aparatul ras sau poate de la glandele sudoripare (poate s-au infundat putintel)!?
Iti trimit un pt. finutul cel scumpic si + pt. nasica cea draguta! Si nu pot sa nu te invidiez pt. zapada splendida de la malul marii!!!!!!!!! Vreau si eu !!!!!!!!

Va dulce pe toate,

stu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Marrina ma bucur de vestea buna!
Andicu si eu zic ca si Marrina si Stuart in legatura cu ce ti-a aparut.
pentru toate fetele dragute de aici

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Fetelor, va multumesc si va !
ce m-as face eu fara voi?! cred ca as fi si si si si ! dar datorita voua, sunt si si si si !



Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Multumesc pentru sustinere!

Eu am primit rezultatele analizelor din ziua 3 si vreau sa va cer o parere despre ele:
-FSH 10,91 IU/l (val. de referinta: 3-12 IU/l f.foliculara)
-LH 8,37 IU/l (val. de referinta: 1,9-8 IU/l f.initiala)
-Estradiol 112,9 pmol/l (val. de referinta: 46-607 IU/l f.foliculara)

Ce parere aveti? Cum credeti ca stau cu rezerva ovariana? La LH pare sa fie depasita valoarea de la faza initiala dar stie cineva de ce nu-i zice si la LH faza foliculara ci faza initiala? Mai apareau pe buletinul de analiza valori de referinta pentru faza luteica si faza de varf iar faza de varf stiu sigur ca e in ziua 14, inainte de ovulatie.
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Azi m-am intepat pentru LH, TSH si freeT3. Iar astept doua saptamani pana sunt gata.

andicu Echinaceea creste imunitatea s daca apar infectii frecvente ale pielii e de ajutor.

stuart Pe produsul cu vitex pe care il iei scrie si cat timp se iau 4/zi?

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput