IN BANAT LA NOI ACASA (2)

IN BANAT LA NOI ACASA (2) | Autor: angy11

Link direct la acest mesaj

Poftiti la capitolul 2:


Angy11 : Timisoara(Chisoda-jud. Timis)
Corina : Caransebes(Carpa,Golet-jud. Caras Severin)
Deya : Resita
dia bi :Timisoara, Dubova(jud. Caras Severin,Clisura Dunarii)
dia codat : Oravita,Timisoara
Himmelsduft : Timisoara
ingerash : Timisoara
impreuna : Timisoara
Silvana : Timisoara,Soca(jud. Timis),Moldova Noua(jud.Caras Severin)
Toria : Lugoj
Valenka : Resita
Viorella Hoff : Timisoara
Yasmine
: Lugoj


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62275&whichpage=1" target="_blank">cap.1

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

La Multi Ani BANATENI SI BANATENCE !!!

Pt. 2006 mi-am luat angajamentul sa nu mai scriu cu "sh" si "tz", ca observ ca vreau sa scriu asa si cind scriu de mana vederi si felicitari, fapt care ii intriga rau pe cei care nu stiu cum se scrie pe net. Deci va rog daca mai vedeti de astea la mine, dati pe mine !

>>Daruieshte lumii un zambet shi toata lumea itzi va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena shi Alexandru http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

yesssssss Capitolul 2
bravo banatencele!

eu acush intru in pita ca ma asteapta bacul si atestatul (deci sunt a 12-a )
brrrrr, nici nu vreau sa ma gandesc, noroc ( ) ca sunt increzatoare si ambitioasa. trebuie sa reusesc! o sa reusesc!
Deya, am vazut ca si tu esti f apropiata de mina la varsta, eu am 18 ani, sa mai scrii la subiect k e fain (mi-s mandra de subiectu' asta )
aaaaa, am uitat sa va spun, azi am terminat cartea , nu m-am putut abtine, acum am trecut la alta carte, de aelasi autor

va pup pe toate

Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Deci sa inteleg ca va place capitolul 2.Eu sunt foarte mandra de el,eu care habar n-am de calculatoare,imi place,dar nu am avut de ce sa ma stresez,ca am sot calculatorist.Ma ajuta el cu una alta da pe forum nu intervine,mi-a zis ca eu m-am inscris e treaba mea.
Va jur ca habar n-aveam cum se deschide un nou capitol,asa ca azi dimineata era cutitul la os si am inceput sa muncesc.
I-am adus modificari chiar si acum seara,dar ma bucur ca am reusit.
O alta performanta o detinem cu toate,spuneam ca a mai existat un topic asemanator,care a trait vreme de vreo patru pagini.Inceputul e mai greu.
Asa ca m-am ambitionat si am scos din postarea fiecaruia locul de bastina si am constatat ca aproape ca acoperim Banatul,ar mai trebui cineva din Herculane,Banatul Sarbesc...
Eu am tot felul de idei,pentru ca chiar si limbajul difera de la un sat la altul,asa ca am asteptat sa ne adunam din toate zonele ca sa schimbam informatii,unele de mult uitate.
Va pup si va felicit totodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

la multi ani 2006!!!
apropos, poti sa scri la mine Timisoara!
Vio

Tina catelus de catifea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Ok,Viorela,asa am sa fac.Chiar m-am tot intrebat ce sa scriu.
Te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

pey cred ca buda=wc se foloseste peste tot in banat, nu?
azi noapte am vista Iosefinul meu drag, cel mai parfuit cartier pe timp de vara, dar era atat de stralucitor in vis si cladirile vechi din preajma pietii, atat de frumoase, opere de arta, doar trebuie sa ridici capul ca sa le privesti!
noapte bunaVio

Tina catelus de catifea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Buna dimineata,Banat!
Am vrut ca la fiecare dintre noi sa apara pe prima pagina in listuta,locul de provenienta,bastina,cel in care stam acum apare oricum la profil.
Am tot verificat dar mi-a scapat ceva,pana la urma.
Deya la tine am gresit,nu vazusem Oravita,si stiam ca trebuie sa fie pe undeva,la cineva Oravita.Sorry.
O sa corectez cat mai curand in lista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Fetelor mi se facu un dor de Banat...
Mi-ar place sa povestiti si voi pe unde ati umblat, ce locuri din Banat va plac cel mai mult Eu am zis: Herculane:)


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Eu zic Cheile Nerei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Si mie imi plac cheile Nerei. Si imi amintesc ca intr-o noapte ni s-a stricat masina pe acolo si era plin de bufnite, eram copil pe atunci si foarte speriata:)


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput