IN BANAT LA NOI ACASA (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

In afara de Chieile Nerei,imi mai place la Valea lui Liman,hai ca fac un album si il vedeti.
mergem acolo in fiecare an,cel putin o data(o saptamana),daca nu cumva mai prindem inca vreun we doua.
Mey fetele,pai ma chinui eu sa fac lista si voi dispareti,eu,ingerash,impreuna si din cand in cand cate una din voi.
Haideti sa facem topul zonelor faine din Banat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Aveti aici valea lui Liman.Ultimele 2 sunt poze din camera unde am stat la motel acolo,iar cea cu nuferii si biserica,sunt de la Manastirea Romanesti,de langa Liman.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Tare faine pozele, parca n-ar fi in Ro:)
Eu am fost demult acolo, cred ca eram prin clasa I, tot cu lic. de muzica, dar nu mai tin minte cum era...


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Angy mersi de partea 2 a subiectului. Ce ne-am face fara tine, motorul subiectului? Tare rapida esti cu pozele. Au iesit f frumos.
Si mie imi place Valea lui Liman, imi aduc aminte cu drag de sarbatoarea ce se tine acolo, nu mai tin exact minte cind, dar stiu ca de acolo imi cumparasera ai mei primul inel si tare faloasa eram. Apoi prefer Herculane si Cheile Nerei, unde de multe ori am mers cu parintii cu cortul si f frumos a fost.
Eu sint ocupata cu lucrul, o sa incerc sa scriu mai des, asa ca nu va las singure.
La noi maine e zi libera asa ca am mai mult timp.


Himmelsduft

calut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

quote:
Originally posted by angy11

Aveti aici valea lui Liman.Ultimele 2 sunt poze din camera unde am stat la motel acolo,iar cea cu nuferii si biserica,sunt de la Manastirea Romanesti,de langa Liman.



Acolo la Romanesti m-am maritat prima data in 1995 ... n-a tinut, da nu-i bai. Am acum in schimb doi copii superbi.

>>Daruieshte lumii un zambet shi toata lumea itzi va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noėl, Yasmin Serena shi Alexandru http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

quote:
Originally posted by Yasmine

quote:
Originally posted by angy11

Aveti aici valea lui Liman.Ultimele 2 sunt poze din camera unde am stat la motel acolo,iar cea cu nuferii si biserica,sunt de la Manastirea Romanesti,de langa Liman.



Acolo la Romanesti m-am maritat prima data in 1995 ... n-a tinut, da nu-i bai. Am acum in schimb doi copii superbi.

>>Daruieshte lumii un zambet shi toata lumea itzi va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noėl, Yasmin Serena shi Alexandru http://www.rhp.ro/Andreasn/


Ai vazut Yasmine,tot raul spre bine,o fi stiut biserica aia ceva,de v-o impreunat provizoriu.
Eu tot am o problema cu zona aia,sunt multi plecati afara,de ce nu investesc in Tomestiul ala,ca de cand s-a dus fabrica de sticla,e jaaale,daca ar fi dupa mine as face o zona turistica sa moara lumea so poate le-ar mai ridica si localnicilor nivelul de trai.
Cand vad cati vin la Liman si e scump de mori(nu pt. noi ca lucra sotul la Petrom)da pt. cei din afara Petromului e super-scump si cu toate astea vine lumea,pai cate Pensiuni ar trai bine la Tomesti pe spatele Piscinei de la Liman
Na asta e!
Continuati cu topul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Silvana:
Craciun Fericit!Srecan Bozic!



Radujte se narodi, kad čujete glas,
da se Isus porodi u blaženi čas.
Svaki narod čuj, čuj,
i Betlemu pristupljuj,
pristupljuj.Vidi Božje otajstvo u podrtoj štalici
I tko trpi uboštvo na toj tvrdoj slamici.
To otajstvo čuj, čuj,
i k jaslicam pristupljuj!
Pristupljuj!
Raduje se Marija s Josipom gledeęi
Anšeo pjeva "Glorija" po zraku leteęi
I ti, svijete čitavi,
Spasitelja pozdravi!
Pozdravi!


ps.e singura care am gasit-o in graba pe net,faza cu gloria,e catolica,dar sorry,promit ca data viitoare ma voi pregati din timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

mie imi place f. mult B.Herculane. pe vremea lui ceasca, fiecare 1 mai il petreceam acolo, chefuind si hoinarind noaptea pe strazi. ne simteam asa de liberi de parca toata lumea era a noastra.
mai tarziu aparuse filmul Glissando a lui Daneliuc! mamma mia ce scandal, de fapt se stia ca Daneliuc avea "probleme" cu regimul de atunci. actiunea se petrece la Herculane si savuram pe marele ecran secventele filmate la bai si prin oras.
oricum, pot sa zic ca gara mai frumoasa ca la Herculane nu am vazut inca.

PS. va recomand sa vedeti filmul "Glissando"
Vio

Tina catelus de catifea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

nu nu nu y sunt de la resita nu de la ORAVITAdesi mi drag k am langa bunici
cel mai frumos in banat nu stiu sa zik desi e fff frumos si la poiana marului.

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

nu mai pot sa scriu asa des ca am niste probleme cu rds-ul asta de imi vine sa ma duc si sa-i strang de gat pe toti angajatii lor. e groaznic!


asa, ca sa intru si eu in subiect, cel mai mutl iubesc Baile Herculane , offff, ce-as mai merge acolo, mi-a placut si la Poiana Marului si mie , dar orasul nostru - Timisoara, nu se pune?

v-am pupat si va rog tine-ti pumnii sa-mi rezolv calculatorul ca sunt disperata!

Nu īnceta niciodata sa zāmbesti, nici chiar atunci cānd esti trist, pentru cć nu se stie cine se poate īndragosti de zāmbetul tću!

Mergi la inceput