Eco morfologica la Medlife :(

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

quote:
Originally posted by Punktulet

Buna,
Nu, mi-a spus ca nu este necesar acel triplu test!Eu am intrebat-o si a spus sa nu-l fac ca nu este nevoie :(
Si analizele le-am facut cand aveam 6 saptamani;au fost analizele care se fac de obicei: la sange, Pap testul, hiv.... dar nimik deosebit...
dar am inteles ca dupa eco 3D urmeaza un nou set de analize.Aveti idee ce analize se fac?

Pupicei multi,


adynyx :)


Punktulet, tu ce varsta ai?, Ti-a masurat translucenta nucala si osul nazal? Daca da ce valori ai avut?
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Magnetism79: Mersi mult ca mi-ai raspuns. Este prima data cand merg la el si aveam emotii, bine si acum mai am, dar nu privinta doctorului.
Eu voi naste la sf, lunii mai, inceputul lui iunie, inca nu stiu ce este bebicul, nu ne-a lasat deloc sa vedem pana acum, ba picioare alaturate, ba cordon tinut bine in brate; sper sa aflam acum, pe 31.
Voi naste cu dr. Nastase Ana Maria de la CF2, dansa mi-a dat si trimiterea pt. morfo fetala la dr. asta.
Te pup, o zi buna, apropo tu pe la ce "mamici" esti. Eu sunt la mai-iunie.

Lori 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Magnetism,despre preturi,pe PM,zic eu ca-i mai bine.
Prima eco am facut-o la el tot la 13s+4z,n-am intrebat si nici nu s-a pronuntat in legatura cu sexul copilului.L-am aflat ulterior,la 20s. Din cate stiu eu,e cam dificil de spus inainte de 16s...dar,daca a spus 99%,eu l-as crede.
Eu am ajuns la el printr-o prietena,medic ginecolog,care si-a facut rezidentiatul la Filantropia,cu prof Pelinescu si m-a-ntrebat la cine vreu,la prof sau la el. L-am ales pe el,gandindu-ma ca e mai tanar si mai disponibil,pe langa faptul ca stiam ca e bun pe eco.oricum,in cazul meu,s-a consultat si cu prof pe anumite chestiuni,dar nu legate de eco.
O sa-trimit un PM,daca-l ai activat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

azi am fost la eco 4D de trim 3 la Chitescu Rodica si a fost ok, mi-a raspuns la toate intrebarile si a fost chiar dragutza, in ciuda a tot ce am citit despre ea, ca nu ar comunica prea mult cu gravidele..

Luny, in 33+ cu Matei Cristian (iar m-am razgandit:)) DPN 11.03.2008

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

[quote]Originally posted by Lorich

Magnetism79: Mersi mult ca mi-ai raspuns. Este prima data cand merg la el si aveam emotii, bine si acum mai am, dar nu privinta doctorului.
Eu voi naste la sf, lunii mai, inceputul lui iunie, inca nu stiu ce este bebicul, nu ne-a lasat deloc sa vedem pana acum, ba picioare alaturate, ba cordon tinut bine in brate; sper sa aflam acum, pe 31.
Voi naste cu dr. Nastase Ana Maria de la CF2, dansa mi-a dat si trimiterea pt. morfo fetala la dr. asta.
Te pup, o zi buna, apropo tu pe la ce "mamici" esti. Eu sunt la mai-iunie.

Lori 21+
[/quote
Sunt la mamici de mai iunie dar nu mai stiu la ce capitol au ajuns fetele alea, eu m-am inscris pe la cap 26 dar acum s-a ajuns la 30 si ceva, se scrie mult acolo, ce e bebele tau? bebita sau bebic, al meu se pare ca e baiat si sper sa ramana asa pana la sfarsit,Eu o sa nasc dupa jumatatea lunii Iunie sper sa fie bine pana atunci, oricum un sfat, pana la sfarsit sa-ti faci toate program la Eco ca sa nu mai ai probleme cu programarile.Acum am ramas fara loc de munca deoarce angajat. a considerat ca nu are nevoie de o femeie gravida si m-a dat afara, sper sa-mi gasesc cat mai curand ceva .Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coca_ionela spune:

Buna dimineata burtici

Si noi suntem programati la medlife la eco 4D morfologie dar din cate am citit pe aici as vrea sa schimb clinica.
sunt prog la dr Cheles Carmen stie cine ceva despre dansa?
Va rog sa ma sfatuiti daca e ceva de ocolit
multumesc si astept sugestiile voastre
DNP 12.06.2008
cred ca o sa nasc la municipal cu dr Badesccu
19 +

grecu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Magnetism: Buna ! (cred ca avem aceeasi varsta, daca ma iau dupa '79, ala)
S-a ajuns la capitoul 31, intr-adevar se scrie
Eu inca nu stiu ce putzulica are bebe, sper sa aflu ca urmatoarea eco, mi-a zis dr. ca pare a fi baiat, dar nu era sigura, asa ca suntem in suspans.
Vreau sa-ti zic ca nu pot sa cred ca ai ramas fara job, super nemernic de sef, cum sa faca asa ceva, exista legi care sa te protejeze de asemenea abuzuri, mai ales ca te afecteaza si cu astia 2 ani.
Mersic pentru sfat, pe mine m-a mirat cand dr. ginecolog mi-a zis sa ma programez pentru morfo pt saptamana 23 de la 16 saptamani. Mare nebunie!
Te pup si sper sa te vad la mamicile lui iunie...

Lori 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Coca, nu stiu care-i problema cu eco la Medlife, eu am facut 2 acolo, prima la Botica-Radulescu.O sa si nasc acolo... Ce pot sa-ti spun este ca poate nu sunt ff sociabili, dar sunt buni profesionisti, isi fac treaba cum trebuie,sunt atenti la eco, nu te expediaza in 10 min, te ia de dupa umeri, iti zambesc frumos si zic 'du-te cu Dumnezeu ca e bine' si dak spun ca e ok, pai e ok, dak nu, iti vor spune ce problema e...mai ales Chitescu!! Despre Cheles nu stiu prea multe, stiu ca cei mai buni sunt Chitescu, Pelinescu, Botica...

Luny, in 33+ cu Matei Cristian (iar m-am razgandit:)) DPN 11.03.2008

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Si eu am facut eco morfologica la Medlife la dr Chitescu,ca dealtfel toate analizele,am fost multumita de prestatia celor de acolo.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

quote:
Originally posted by Lorich

Magnetism: Buna ! (cred ca avem aceeasi varsta, daca ma iau dupa '79, ala)
S-a ajuns la capitoul 31, intr-adevar se scrie
Eu inca nu stiu ce putzulica are bebe, sper sa aflu ca urmatoarea eco, mi-a zis dr. ca pare a fi baiat, dar nu era sigura, asa ca suntem in suspans.
Vreau sa-ti zic ca nu pot sa cred ca ai ramas fara job, super nemernic de sef, cum sa faca asa ceva, exista legi care sa te protejeze de asemenea abuzuri, mai ales ca te afecteaza si cu astia 2 ani.
Mersic pentru sfat, pe mine m-a mirat cand dr. ginecolog mi-a zis sa ma programez pentru morfo pt saptamana 23 de la 16 saptamani. Mare nebunie!
Te pup si sper sa te vad la mamicile lui iunie...

Lori 22+


Draga mea cred ca avem aceeisi varsta eu 28 de ani Tu? Eu voi merge acum pe 4 feb la el am programare tot la Radulescu dar la Euromed la o alta clinica unde merge el undeva pe mosilor si daca vrei iti dau pe pM nr de acolo, el zice ca e mai bun ecograful, acum o sa vedem....Tot cu el o sa si nasc dar la Filantropia, am vrut la Medlife dar e cam scump , acum ca am ramas fara servici chiar nu imi mai pot permite.Acum am deja 18sapt+ merg pe 19 sapt lunea viitoare deci pe 4 voi avea fix 20 sapt oricum sarcina este mai mare decat varsta , bebe e mai dezvoltat.Pupici si hai sa vb pe mamici de Mai Iunie nu mai stiu ce captol o mai fi pe acolo.Ar fi super daca am naste in aceeiasi perioada.Pupici

Mergi la inceput