Dacia-Logan!

Dacia-Logan! | Autor: dadi_t

Link direct la acest mesaj

Prietena mea vrea sa-si achizitioneze un Logan. Nu am reusit cu cautari pe google sa gasim un dealer in C-ta pt. a sti cati bani tb. sa aiba: pret cu tot cu taxe si casco. Ma poate cineva ajuta? Am gasit cateva link-uri, dar nu stiu daca sunt actualizate. Modelul Loganului l-ar dori Laureatte 1,4 pt. ca are si aer conditionat.Si-a mai luat cineva cu banii in mana...care sunt procedurile?Multumesc!

Poze noiembrie!!

Tania cu Anduta(14 sept'96)+ Bibi (14 febr'04)


Ce nu poti controla...evita!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

http://www.dacia.ro/

Preturile sunt acolo pentru toate modelele.Se duce la un dealer sa faca comanda , ii trebuie pentru avans minim 50 milioane.Se face o comanda in care se trece modelul si ce optionale doreste (alarma,de exp)si culoarea.I se spunde o data aproximativa cand va sosi masina.Cu cateva zile inainte , o sa fie sunata de dealer sa achite restul sumei in contul Dacia.In ziua in care ridica masina trebuie sa-i faca RCA-ul, unde doreste, dar de obicei si dealerul are un birou unde se poate face.Casco il face ea dupa aceea la ce firma de asigurari doreste.Noi pentru Ambitionul nostru am platit full casco la Aliantz in jur de 400 si ceva de euro.Apoi mai sunt taxele de inmatriculare care fac adunate toate cam 1.700.000 lei vechi. Actele necesare le gaseste pe www.politiaromana.ro
Un site foarte folositor este www.daciaclub.ro, forumul posesorilor dacia.Acolo gaseste si pasii care trebuie facuti pentru inmatriculare.
a, ii mai trebuie un extinctor, trusa sanitara si triunghiuri reflectorizante si covorase, dar astea sunt cheltuieli mai marunte.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

si eu iti recomand www.daciaclub.ro . acolo sigur vei gasi raspunsuri la toate intrebarile !!!
succes !

Mergi la inceput