Bebelusi de iulie-august 2005 (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Sa va dau si eu vesti despre noi: am fost azi la dr si avem 71cm si 9.680kg (dar abia mancase deci mai scadem vreo 150g) si sunt f madra ca dr a zis ca-i place tare mult de el, ca arata si se comporta f bine. Dar a zis ca tb sa mai incercam cu lingurita nu numai cu bibe supa si mar asa ca m-am conformat cand am ajuns acasa si a papat f bine vreo 50 ml dupa care s-a plictisit si a inceput sa planga si am trecut la bibe inapoi. Dar e un inceput bun pt ca deschidea gurita si papa tot (inafara de ce scuipa inapoi) Sper sa progresam! Si am inceput cu branza de vaci si de sapt viit si cu carnita si apoi cu galbenus de ou. Am crescut mari, ce sa mai vb!

Acum va pup, merg si eu la culcare! Nopate buna tuturor!

Simona si Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Bb de iulie august- voiam sa trimit un mesaj privat dar vad ca nu pot, nu stiu de ce. Asa ca voi recurge la mesaj normal, sa va rog, cine potae, sa ne treaca si pe noi in listuta cu noile date: la 5 luni- 71cm si 9.680 kg. Multumim frumos! Maine o sa ma uit si eu sa vad cand a fost prima rostogolire si cand s-a jucat prima oara cu o jucarie ca e caietul in camera la bb si nu vreau sa-l deranjez! Printul! Multumim mult de tot!

Simona si Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia2000 spune:

Irina, arata super mandra ta cu cercei, Eu inca ma mai gandesc ce sa fac? Ma bate gandul sa o las pana va dori ea sa-si puna singura....ca si Mamini...
Albinuto, nu stii vorba aia: te intinzi cat ti-e cearceauful? Cu cat ai mai mult, cu atat cheltui mai mult. Merita, oare, sa-ti sacrifici pl;acerea de a-ti vedea puiul cum creste sub ochii tai?

Kulta, nu te ingrijora, veti recupera cand treceti la papa solida

Lia & Gia

http://pg.photos.yahoo.com/ph/lianaarsene/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia2000 spune:

Am tot incercat sa scriu de azi-dimineata, dar de-abia acum am reusit. Am mai si tri8mis mesajul, dar nu am fost logata, asa ca....

Multumiri mamicilor pt' "complemente" si aprecieri. Nu suntem grasalute, dar sunem dragalase.

Cred ca ne-am inscris si la clubul maraielilor de zi, nu numai pe timp de noapte. Acum e pe balcon si doarme de vreo ora, sper sa mai traga inca una, ca azi dimineata nu a vrut. Se pare ca sunt fenomene de masa nesomnul si maraielie....
Speram in vremuri cu soare!
Si ca sa fie tacamul complet, se pare ca nu avem voie la brad natural de Craciun, ca nu care cumva sa ia foc cladirea (de lemn)

Lia & Gia

http://pg.photos.yahoo.com/ph/lianaarsene/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

Mamici nazdravane Sarbatori fericite! Un Craciun cu cozonaci rumeniti si colinde!

Noi am plecat in vacanta de iarna la NY! Maine ne veselim mergem la magazinele romanesti dupa cozonacii comandati...Ce mai de cand brotacelul si-a revenit din viroza sunt alt om... Cum am bolit atata vreme, noi abia acum am trecut la lingurita si primaleguma... si suntem subtirei... 6.800kg... Ata ete... Fat frumoul mameis era tras prin inel!

Adriana sper sa va acomodati bine prin Germania si sa sa aveti zapada de Craciun... asta asa ca sa compenseze vremea gri.

Albinutz sa stii ca eu as fi dat orice sa pot sa stau cu puii mei macar sase luni fara sa-mi pierd job-ul. Acum cu cel mic m-a ajutat mult mama, dar la fetita intre ea, job, doua continente mi-a fost tare aiurea si m-am socotit adesea mama rea... si acum am un job mai leger si nu-l las pe nici unul nici bona, nici la cresa. Ne aranjam cu job-ul part-time, mama ca sa fim cu ei... Si da am cazut si noi la salarii. Castigam de vreo cinci ori mai putin si ne-am decis sa mai stam nitel cu chirie, dar sa fim cu ei...

Andreea si galusca si brotacelul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia2000 spune:

S-a trezit fie-mea dupa vreo 2 ore jumate de somn pe balcon. A fost ok, ca sunt vreo 10C, dar ploua.
Si din pacate e tot maraitaaaaaaaa!!!!!

Pentru ca tocmai vorbeam de incendiu, ne treziram cu vreo 5 masini de pompieri in fata cladirii, ca cica cineva ii chemase pt. o problema la spalatorie (la parterul unieia dintre scari). Si alarma nici macar nu se declansase! Din fericire n-a fost nimic, dar prevad ca vor face controale pt. brazi.

Lia & Gia

http://pg.photos.yahoo.com/ph/lianaarsene/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Adriana, ce canita i-ai cumparat? Din aceea, www.babyage.com/products/686_avent_avent_9_oz_magic_cup_twin_pack.htm" target="_blank">sippy cup ? Ca i-am cumparat si eu Evei sapt trecuta, cu sipperul moale (asa, ca o jucarie de ros pt dintisori), de la Avent, si tot roade la ea cu dintisorii ei de soricutz; inca nu s-a prins cum merge treaba cu ea . I-am dat la inceput apa in canitza, dar cind am vazut ca nu trage, i-am pus formula, asa a vazut ca ii curgea in gurita, dar cred ca avea impresia ca trebuie sa o roada ca sa ii iasa ceva (ca asa sint jucarelele de ros); sper sa se invete cu ea in curind.
Unde i-ai gasit ficatel? Ca si eu caut aici, dar nu gasesc. Ai vazut ca am trecut si noi la Stage 2 si maninca fff bine orice fel de mincare .
Pupici ginerelui de la Eva .





Oana si Eva (29 iunie 2005)
Poze cu Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Anis,nu stiu daca te va ajuta in vre-un fel ceea ce-ti voi spune...dar o fac.
Eu de cand am nascut nu am simtit sani tari.Doar ca la inceput,pana sa se regleze lactatia (cerere si oferta) imi curgeau des sanii.Cand ma mulgeam,fie cu pompa fie cu mana,mai mult de 50 ml nu scoteam.Din ambii sani asta.Intr-o zi intreaga se intampla sa ajung grrreu de tot la 200 ml.
Acum nu mai reusesc 200ml.Si sani sunt moi tot timpul,nu-mi mai curg.Dar,cand il pun pe bebe la san simt imediat acele intepaturi care sunt de la impingerea laptelui in canalele colectoare si simt cum Dani incepe sa suga lacom.Asi avea si eu tendinte de a crede ca este putin lapte pentru ca suge doar de cateva ori lacom,apoi trage el cu putere dar nu stiu cat mai curge.Daca bb creste bine(si o face dupa cum ai vazut),nu ma mai stresez.Asta inseamna ca nimic nu face sa creasca productia precum o face copilul.
Cand am avut problema cu laptele,cand Dani nu se satura si plangea,cu Galactugil-ul,ceaiurile,berea...intr-o saptamana si-a revenit.
Nu te da batuta si mai ales MULTA ODIHNA.Succes si sper din tot sufletul sa-si revina mai ales ca Ingrid nu vrea inca biberonul.




Giana de Dani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">POVESTEA NASTERII
POZELE NOASTRE
VARSTA DANI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Neatza,

am facut si noi ochisori si am zis sa intram sa vedem cine ce a mai scris. Ioana este la mine in pat, ma priveste curioasa si se hlizeste la mine. Pe timpul noptii doarme cuminte la ea in pat iar dimineatza o iau la mine in pat ca mi-e drag sa o vad ca se trezeste langa mine...

Simona, Lia, multumim pentru aprecieri

AC, sa va distrati bine in vacanta si pofta buna la cozonaci!!! Ma bucur ca sunteti bine!!!

Adriana, ce mare este Aidan... maine poimaine incepe sa bea din canutza... super!!!

Va pupam,



Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Fetele care ati inceput cu sucul de fructe.Voi um le dati bebeilor?Cu lingurita?Ca noi am ajuns deja la vre-o 30 ml.Si cand ma gandesc ca mai am de dat si suc de mar tot 30 si de portocala 30...cum o sa-i dau atat cu lingurita?Sau i l-ati bagat in biberon cand a crescut cantitatea?
Amestecati sucurile intre ele?




Giana de Dani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">POVESTEA NASTERII
POZELE NOASTRE
VARSTA DANI


Mergi la inceput