Miresele anului 2006 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_trend spune:

quote:
Originally posted by ralu_trancu

eu mni-am luat materialul de marturii. si vroiam sa aud si ce ati gandit voi, cum sa va faceti(care va faceti) marturiile. eu am de gand sa le fac din organza alba si auriesi prinse cu 2 fundite de saten.



Eu am facut anu asta la nunta cumnatei mele.
Am cumparat tull auriu si visiniu, panglica de legat tot aurie si am mai luat niste trandafirasi micuti... care se pun de obicei in piept la invitati... sunt foarte micuti....(gasesti pe lipscani sau in doraly, daca stii unde e)....
Aaaa si am mai cumparat si bombonele.....
Si am facut marturiile alea standard care le gasesti peste tot...
Pt 200buc ne-a costat 3mil.... da pe urma am descoperit preturi mai mici .....
Daca iti iei materialele din doraly cred ca te costa cam 1,5- 2 mil...

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Neata fetele,
Ralu eu te admir si pe toate fetele care au curajul si rabdarea sa-si faca singure marturiile. Eu am zis ca mai bine nu ma bag. Si pt ca am avut o nunta foarte mare, agentia care mi-a aranjat sala s-a ocupat si de marturii. Si pt 320 buc ne-au luat 3,2 mil. Noi am cumparat doar bomboanele...niste "aratari" frumushele-crem si auriu inchis...ma rog, asa cum au fost si husele. Si le-au pus niste cocarde...din cala, evident!
Acum decizia este a ta! Eu zic ca daca ai timp, rabdare si talent se merita!
Bafta oricum!
Pupici la gagici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinush2005 spune:

Buna dimineata!
Am intrat doar 2 min inainte de a ma imbraca si a fugi la servici ca sa va spun ca am pe deget inelushul !!!! E superb!!!
E din aur alb cu aur galben si cu 12 pietricele mici albe!
L-am gasit dimineata intr-o inima ascunsa in beteala, si cu un bilet care spunea ca vreoia sa mi-l puna de Craciun in brad, dar pt ca m-a vazut suparata, isi cere scuze ca m-a facut sa astept, si ma roaga sa-l iert, si ..."(mai) vrei sa te mariti cu mine?"...
Exact asa scria! Eu am completat pe bilet DA ! Si Te iubesc!
Sunt asa:
(in traducere happy!happy!happy!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by krelia
ce trecere aiurea de la un capitol la altul......
.....



Cred ca stiu ce vrei sa spui...

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun ! ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

Neata fetele!
Alinush2005, felicitari pentru inel,ne bucuram pentru tine! Vezi ca si-a dat seama ca erai suparata? Si, mai mult decat atat, si-a dat seama si DE CE erai suparata! Si mai mult, a luat si masuri pentru remedierea situatiei!Sa fiti fericiti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by alinush2005

Buna dimineata!
Am intrat doar 2 min inainte de a ma imbraca si a fugi la servici ca sa va spun ca am pe deget inelushul !!!! E superb!!!
E din aur alb cu aur galben si cu 12 pietricele mici albe!
L-am gasit dimineata intr-o inima ascunsa in beteala, si cu un bilet care spunea ca vreoia sa mi-l puna de Craciun in brad, dar pt ca m-a vazut suparata, isi cere scuze ca m-a facut sa astept, si ma roaga sa-l iert, si ..."(mai) vrei sa te mariti cu mine?"...
Exact asa scria! Eu am completat pe bilet DA ! Si Te iubesc!
Sunt asa:
(in traducere happy!happy!happy!)



Eta si io ca fraiera incep sa bocesc... Ce frumooooooooooossss... Felicitari !!! Din tot sufletul ! Si da-i si lui un pup din partea mea !... Mama, se apropie sarbatorile, incep barbatii sa fie romantici ! Ce v-am zis eu fetelor ?

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun ! ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

[font=Book AntiquaNeatza fetelor
alinush2005 felicitari pt inelush. te invidiez.

La mine azi e ultima zi de munca. De maine...libera pana pe 3 ianuarie. [/font=Book Antiqua]

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by ralu_trancu

eu mni-am luat materialul de marturii. si vroiam sa aud si ce ati gandit voi, cum sa va faceti(care va faceti) marturiile. eu am de gand sa le fac din organza alba si auriesi prinse cu 2 fundite de saten.



Pai n-am zis si nu m-a auzit nimeni ? am luat deocamdata, k poate mai am nevoie, 5 m tull alb si pt k doar atat am gasit, 95 cm tull rosu... ( dar m-am gandit, cu asta rosu fac combinatii doar pt nasi si familie, restul... alb ) si 10 m panglica rosie ( apoi am descoperit ca mai aveam acasa un fel de snur rosu, dragut foc, da' nu's daca-l voi folosi )... si tull-ul a costat 595.000. Tot ! Iar panglica... 60.000 !
Deci vor fi albe cu funda rosie... nu stiu daca mai iau trandafirasi... cred ca nu... in schimb, aseara ma gandeam sa pun niste margelute mici, rosii... da' poate-mi trece ideea...

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun ! ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Alinush...pe principiul, ti-am zis eu! Baiatul a asteptat doar un moment frumos..Craciunul!
Felicitari, sa-l porti sanatoasa si sa fiti mereu fericiti si indragostiti!
Andreea ti-am raspuns pe pm! Si ma repet, daca te pot ajuta cu ceva concret, da-mi de stire! Pup
Pupici la miresici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neazza, va zic si acum...mai libera ca de obicei (slava Domnului!!! )..de maine, ultima zi...program scurt ..iuuuupiiiiii
poimanine, ultima zi de injectziutza..astazi seara poate vien si bradutzu'...si poate dam o fuga pe la "magaza'" sa luam cele necesare...daca om avea timp si kef ...daca nu..facem braduletz pe 26, cand ma intorc....

alinush, felicitari!!! (ai iesit de pe lista neagra! )

Razuca, mda..exact la aia ma refeream....dar..asta e...altii "face" regulile, nu?


Mai stii cum te strigam pe-atunci/Icoana cu picioare lungi...
Veneai pe rau sau rau erai/Curgeai in mine pana-n rai...

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput