Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (143)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

si eu inainte de stingere...am mai adus ceva poze, ca nu stiu cine se plangea ca nu e si familionul asa ca am luat masuri, ne puteti vedea pe toti aici:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/antandreea/album?.dir=/c9d8&urlhint=actn,ren%3as,1%3af,0

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Neata,
La noi e ultima zi acasa azi, maine dimineata plecam in vacanta Vai de capul meu cata treaba am si m-a prins o contractura musculara la ceafa de toata frumusetea, ma misc ca robocop si tip la fiecare tentativa de a intoarce capul. Nu am dormit toata noaptea din cauza asta, ce sa va mai spun, imi vine sa ma impusc in capatana. Oare de la ce se fac tampeniile astea????
Sunt eu sucarita dar la poze tot m-am uitat... auzi Rox, l-am admirat noi (adica cu tati impreuna) pe Pat aseara, da' mai mult si mai mult l-am admirat pe Mugur, ne-a dat pe spate cu tinuta lui Serios, io am rar parte sa vad oameni asa bine imbracati pe aici Omu meu a zis ca poate nu iau exemplu, ca vrea si el la cravata de acum
Am vazut si pozele Oliviei si pe ale Andreei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza neatzaaaa
am venit si eu la munca. am avut o prezentare in spital de dimineatza. mama ce gheatza eeeee........ingrozitor. mai bine ningea
Olivia hihihi ce misto ca ati facut bradul deja. noi am scos doar instalatia de care Pat e indragostit. daca rezista asta poate o rezista si bradul.
Liliana ce misto vacanta vei avea! sa te distrezi si vorba Andreei, sa iti iei hainutze groase!
fac niste situatii si revin!
sa aveti o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

'Neata fetele...

Si noi ne incadram in categoria copiilor puturosi care nu vor sa mearga pe jos afara...eu cred ca hainele groase sunt de vina, cu toate ca nici eu mo o imbrac prea gros, doar dres, pantaloni dublati, ghetute, body, bluza cu care a stat in casa in ziua respectiva si geaca + caciula...Fular pe gura nu suporta, il pun doar ca sa-i tina gluga bine dar cu manisile am rezolvat ...i-am cumparat unele care au un cap de catelus pe ele si e foarte incantata de ele, de atunci intinde singura mainile si nu isi mai da manusile joi...Dar, la noi e alta problema...cum o scot afara, cum adoarme...scosul afara a devenit la noi metoda rapida de adormit copilul in timpul zilei...si dormind nu o tin prea mult afara...mai mult dureaza imbracatul si dezbracatul ...

Noi am trecut cu bine si de a doua intalnire cu mosul...fiind mai putina lume si mai putina agitatie ca la prima intalnire Alessia a fost in elementul ei, l-a hranit non-stop pe Mos Craciun cu fursecuri pe care le gusta ea inainte , a dansat, a cantat...O sa incerc sa pun poze mai tarziu daca am timp...

Am vazut multe poze...cu cei trei baieti frumosi - Patrick, Luca si Philip - unul mai frumos decat altul...si cu Giulia si cu Ilinca Luminitei ...


Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
ALBUM 1 ALBUM 2
CELE MAI FRUMOASE FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Neatza!
Back la job! Aseara am fost la serbarea de Mosh. Agitatie multa, cupii numerosi, un tati care dupa 15 minute voia sa fuga . Altfel cu greu l-am mai scos pe Vicu de acolo.
Cum mai doarme cupilu? Pai nu ma pot pronunta ca in ultima vreme programul a variat seara din motive de activitati si musafiri. Cu siguranta, insa, adoarme el in patut dupa frichineli obligatorii. De dormit, nu doarme legat toata noaptea, se mai trezeste, dar de obicei adoarme repede la lok (mai putin azi noapte cand s-a trezit pe la 4 -5 cu kef de vorba ).

Am vazut poze cu Giulia, Pat, Philip si bradul, tunsul felegunsul...
Am auzit ca mancare se arde all over the globe...

O zi fericita sa aveti!

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi
altele, daca nu v-ati saturat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza.Raportez a doua zi de supravietuire a bradutului fara nici un incident!In schimb am instalat casuta, asa ca vreo 2 ore am intrat si am iesit din casuta, ca tati a cedat la un moment dat ca-l dureau genunchii!Si tot timpul a boscorodit ca mai bine ii lua aspiratorul, ca facea si curat si el putea sa stea pe spate!!Asa ca trageti invataminte fetelor, din experientele altora! Si a mea a inceput sa vorbeasca prin somn, asa ca azi noapte striga "becuieteie" si " tati in casutza"
pupici si spor la treburi

http://photos.yahoo.com/gorodeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Olivia, ce cuminte a stat Luca la tuns ... sa o fi vazut pe Alessia cum a facut...nu a plans, dar nici nu a stat doo secunde pe scaun, a tuns-o saraca fata din mers ...
Andreea - e vorba de concursul "O brad frumos..." de pe DC...vezi pe prima pagina a forumului...
Corina, pai acu' te-ai imbolnavit, inainte de vacanta ? ...Pupuci si multa sanatate...sa va distrati ...
Carmen, harnicuta ca o ...ai terminat toata curatenia intr-o zi ?...Eu mai am de smotruit bucataria, da' o las pe joi ca azi are Feli lectie deschisa la balet iar maine are concert de Craciun la gradi , asa ca iar sunt ocupata si nu ma incurc cu treburi de-astea ....
AndreeaB, gata bucatareala ?...Da' te-ai pregatit ceva, nu gluma...Nu mai esti la dieta ?
AndreeaM ...spor la treaba azi...trage tare si gandeste-te ca e ultima zi de munca...
Alice si Lia nu mai puneti la suflet ce spun sotii vostrii...le e usor sa comenteze de pe margine, mai implicati-i si pe ei...Eu ca Olivia, cu sotul in categoria exceptiilor ...ma ajuta cu fetele cand poate...la a doua parca s-a implicat si mai mult decat la prima ca a mai capatat experienta...asa ca puneti-o de bb doi, poate se implica si ai vostrii mai mult (nu dati doar glumeam...)

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
ALBUM 1 ALBUM 2
CELE MAI FRUMOASE FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Am uitat sa-l pup pe Patrick si sa-i urez sanatate...sa fie repede in forma si sa escaladeze tot ce prinde ...

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
ALBUM 1 ALBUM 2
CELE MAI FRUMOASE FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

buna dimineata
scuzati absenta, a fost nebunie la birou...
ati scris asa de mult ca nu am putut tine pasul, asa ca m-am uitat pe paginile din urma in mare viteza.
carolina am vazut mesajul referitor la poze. depinde de cat de subexpuse sunt. daca sunt facute cu film iso 100, seara, intr-o sala slab luminata poti sa incepi sa ceri poze de la ceilalti parinti. daca scena era luminata bine si filmul era mai rapid (iso 200, 400) atunci se poate incerca ceva. daca vrei, trimite-mi mesaj pe privat si povestim mai multe.
noi am fost in weekend la ai mei, am stat cu bb si a fost tare frumos. pisicuta mica s-a mai schimbat, nu mai e asa de ascultatoare si e putin suparata pe mine. il iubeste foarte tare pe tati, pe care il pupa si la care se duce si il ia de barba si il mangaie. simt ca s-a rupt ceva din relatia speciala de care va povesteam acum cateva saptamani, dar mergem inainte ca nu avem incotro.
eu mi-am propus sa ma odihnesc, acum ca am copilul la mama... nici o sansa! in fiecare seara am avut program (adica in cele 4 din saptamana pe care le petrecem in bucuresti) si doar intr-o seara am reusit sa ma culc pe la 9. de cele mai multe ori ma prinde aproape miezul noptii in picioare si nu stiu cand o sa mai recuperez orele de somn pe care le-am pierdut anul asta.
am vazut cateva pozici, pupam copii frumosi, ochiosi si nazdravani!

"When the first baby laughed for the first time, the laugh broke into a thousand pieces and they all went skipping about, and that was the beginning of fairies." James M. Barrie

foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Vrabiuta si pe tine si pe Vrabiuta mica. Eu cred ca e normal sa ti se para putin schimbata dupa o pauza, dar uite asa cresc copiii astia, invatand din fiecare experienta. Sunt convinsa ca e iubita si rasfatata, iar pe tine te iubeste la fel de mult ca inainte, chiar daca e si ea putin derutata acum.

Mergi la inceput