Capricoarne, dati cu cornu' :) (3)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Krelia mi-am imaginat eu ca e nebunie la ikea .Cred ca mai aman un pic vizita.Mie mi-ar trebui un dulap pentru lucrusoarele lui Andrei dar cred ca ma voi duce sa-i fac unul la comanda.Vad eu.
Eu cu sora-mea mergeam la cumparaturi si la cascat ochii dar cum ea a nascut de 3 saptamani nu prea am cum cateva sapatamani inca .
Aoleu am fost si eu anul trecut la Antipa dar e nasol mai, poate cand esti copil te impresioneaza ce vezi, un om mare nu vede decat praful de pe exponate si decorurile prost facute.Nu am intrat la expo de serpi ca mi-a fost frica dar in schimb era la etaj expo de pietre mai chiar mi-a placut aia.
Uite ca mi-ai dat o idee cu Zoo...nu am stiut ca au de gand s-o mute.

Anca mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Neatza
Mie imi place Ikea, sunt tot felul de lucruri misto,decorative,iar laditele de care zici tu, Krelia, sunt practice intr-adevar. Eu am unele de rafie, care pot fi asezate si pe o etajera si arata ca niste sertarase.
Anca, intre Zoo si Muzeul Satului,as alege muzeul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Raluk, da, la alea ma gandesc si eu...plus..am mai vazut niste bare pt accesorile de bucatarie...care nu mi se par scumpe...e drept, nu sunt din inox...ca alea "shmekere"...dar...pana la urma, tot practicitatea se urmareste....
ah..si am mai vazut niste chestii interesante..niste "cufere" mici, de plastic, pe care ti le asamblezi singur, normal ..pentru pungile de plastic...si sertarasele acelea din textil...si multe alte "minusculozitati" ...
in concluzie...ai ce sa alegi de la ikea...daca nu te duci musai pentru mobilier ...

acina...asa auzisem si eu, ca vor s-o mute (unde - nu stiu )..ca sa extinda zona pentru case/vile si alte betoane....sa-ti traiasca nepotelul/nepotica!
la Zoo au fost niste prieteni de-ai mei de curand...au prins animalele afara.....elefantul am inteles ca nu mai e (parca a zis si la stiri ca a murit.....oricum, acolo trebuie dezinsectie sanatoasa, taticule..ca e jale mare.....
ah, expo cu pietre am vazut-o si eu, faina, intr-adevar...chair ma gandeam, oare de unde as putea sa iau si eu nsite pietre din alea...sa-mi lumineze prin casa?


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Ralu vom merge in ambele locuri
Krelia mi-am luat eu niste pietre curtoase cand am fost la Chiscau acum cativa ani, dar recunosc ca de cand a inceput Andreis a misune nu stiu cum sa le ascund mai bine prin sertare ca si stativele pt lumanari si lumanarile decorative .Ehe sa mai creasca strumful un pic si ma apuc iar de decorat prin casa .Cristalele de care ziceam nici nu erau scumpe vreo 300 mii ducata si erau de dimensiunea unui pumn.culori alb si crem .

Anca mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Buna dimineata la toata lumea!
Of,of...forumul nostru era pe pagina 3 Ma intreb unde sunt restul cornitzelor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

am intrat acum repejor...sa va salut cu drag...

eu am intrat in niste treburi...ca in mai voi pleca intr-o delegatie..si ca atare trebuie sa pregatim materialele....insa...sutn aici...pe baricade..

acina...pana ajung eu la Chiscau...cred ca mai degraba le iau dintr-un magazin sau de pe vreun site ....

anul asta sper insa, sa putem face un mini-traseu ...prin brasov...sighisoara...o mica ocolire pe la curtea de arges....trebuie sa "construiesc" circuitul ...mai nasol va fi cu cazarea...ca nu stiu pe unde vom dormi...daca plecam asa..in necunoscut..om gasi noi oare, locuri libere la pensiunile din imprejurimi?


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Eu zic ca da,gasiti locuri,dar depinde cati sunteti...E mai interesant asa,pe neve :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Buna dragelor,
Intru si eu un pic ca am multe de facut.
Krelia imi amintesti de noi inainte sa-l avem pe Andrei.Mereu plecam fara sa avem un traseu stabilit si intotdeauna iesea frumos.Inoptam pe unde apucam , pensiune, hotel.Asa am ajuns noi la Chiscau si am vazut Pestera Ursilor, Scarisoara, Focul viu, Cetatile Ponorului, Cheile Gelbenei si multe alte frumuseti din zona .Iti recomand cu mare incredere Apusenii.Ai ce vedea , e f frumos si cazarea nu este scumpa.Anul urmator eram insarcinata in aproape 2 luni si am mers pe Cheile Turzii , initial voiam sa mergem in croatia, pana la Praga.Dar am avut accident si atunci sa nu ne stricam vacanta am mers in tara, a fost frumos asta e nu ne-am stricat planurile de vacanta , doar le-am schimbat.
Anul trecut am plecat in vacanta cu Andrei , atunci el avea 6 luni, initial ne hotarasem sa stam la Bran o perioada de 6 zile dar ia uite cum am ajuns noi prin Moldova si am vazut cateva manastiri, Praid , Durau.Noroc ca avea mami laptic la purtator ca a fost chiar usor pt noi, am tinut cont de programullui si a fost super.S-a comportat excelent puiul la drum lung.Anul asta trebuie sa ajungem la mare neaparat pentru buburuz, dar sunt convinsa ca iar ajungem prin Apuseni ca ne-am indragostit de zona rau de tot.
Daca vrei circuit mai scurt poti sa faci -Cetatile sasesti fortificate, daca iti place ideea si iubi al tau e de acord evident.Sunt in jurul Brasovului cateva destul de bine pastrate. Rucar, Bran .Nu e nevoie sa mergi le toate dar poti sa-ti faci un traseu care sa includa cateva.
Uite aici www.ici.ro/romania/ro/cultura/a_cetati.html" target="_blank">cetatisau da o cautare pe google ca gasesti sigur ceva mai mult.
Ralu suntem pe aici dar cu treburi
Pupicei.

Anca mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Krelia ia National Geographic din aprilie , intamplator are si ceva legat de ce am vorbit mai sus.

Anca mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

acina, super...imi plac cetatile astea vechi...iubi...se conformeaza, ca n-are ce face ...
cu Apusenii, imi aduci aminte de perioada bacului....si de pregatirea pentru....ca un facut...cum se intampla de obicei....au fost singurii munti pe care nu-i invatasem...(ca ramasesera ultimii din lantul carpatic, evident...) si clar ca mi-au picat subiect la bac ...
la bran, iarasi vreau sa ajungem...culoarul rucar-bran, desigur...ehee...trebuie sa-mi fac temele de acasa si sa punctez obiective de vizitat .....
...bine ca stim deja cand va fi concediul....

imi pare rau ca ati avut probleme...sper ca nu a fost nimic grav cu accidentul acela.....

va pupicesc, ma duc sa hranesc sotul venit de la munca...si sa ma calmez ca m-a enervat RDS-u' lu' peshte la culme ...va pove maine...

pupi!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput