Probleme cu Yahoo Mess

Probleme cu Yahoo Mess | Autor: Cristina

Link direct la acest mesaj

Ma apuca disperarea, pls help.
Deci, nu stiu de ce mesajele pe care ar trebui sa le primesc au un delay atat de mare. Ca sa le vad mai repede, trebuie sa ma disconnect/connect. Am cautat calculatorul de virusi, viermi si alte aratari. Am uninstall/install YM-ul. Ce naiba sa mai fac? Mentionez ca l-a apucat nebuneala de vreo 2 saptamani. Contul n-are nika, de acasa nu-s probleme (si in plus, am intrat si cu alt cont si la fel face). Reteaua iar n-are nika, colegei mele ii merge brici.
Ce are fratilor?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

zi mersi ca-ti apar ca mie de multe ori cele lasate of-line nici nu-mi apar

eventul uite-te la Preferences si vezi daca e ceva anormal

sau baga un ochi aici
http://help.yahoo.com/help/us/messenger/wv/im/im-16.html

------------------------
Louisea si Bandit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

daca iesi prin proxy ai toate sansele sa se intample asa. la servici ies prin proxy si sunt zile cand merge ca melcu la mine si la colegi e tzais, sau sunt zile cand o ia razna si imi face ecranul negru si tre sa ma deloghez ca user al calculatorului si sa fac iar log in.

acasa mai imi face figuri dar sa il ia naiba daca stiu de ce. eu inca zic ca e de la ei pt ca nu e versiune finala si rezolvate bugurile.

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

De vreo 2 saptamani, pe calculatorul de la servici nu mai pot folosi cu succes YM, fiindca orice scriu, dupa ce dau Enter, nu mai apare, dar mesajul se transmite. La fel, mesajele-raspuns nu se vad la mine in fereastra.
Azi l-am dezinstalat si reinstalat, dar degeaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deanny spune:

Cristina, si la mine de cateva saptamani incoace merge foarte greu. Mesajele vin cu intarziere foarte mare sau nu mai vin deloc. Posibil sa fie probleme tehnice de-ale lor, altfel nu-mi explic de ce merge prost la mai toata lumea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

yahoo messanger merge foarte bine aici. nu stiu daca are legatura cu tara in care esti sau cu tipul de conexiune pe care o aveti. tin minte ca in ro mergea deseori prost yahoo messanger dar aici nu mi s-a intamplat

Michelle 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Si mie imi merge oribil si-mi face o gramada de fite.M-a zapacit de cateva saptamani.
Pupici.

Sarbatori fericite tuturor!

Judecand prea mult oamenii,uiti sa iubesti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noltic spune:

Hello! Despre YMsg valabile sunt urmatoarele: conexiunea la net in primul rand apoi acuratetzea SO si a aplicatziei specifice(este vba de virushi, adware, spyware, samd) Alte neajunsuri nu vad sa fie, mai ales ca m-am confruntat personal cu pene de semnal de la providerul meu de net in care ymsg era cel mai afectat; altfel nu vad ce ar mai putea fi fara alte explicatzii suplimentare.
Cu respect,
Nick!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

quote:
Originally posted by noltic

Hello! Despre YMsg valabile sunt urmatoarele: conexiunea la net in primul rand apoi acuratetzea SO si a aplicatziei specifice(este vba de virushi, adware, spyware, samd) Alte neajunsuri nu vad sa fie, mai ales ca m-am confruntat personal cu pene de semnal de la providerul meu de net in care ymsg era cel mai afectat; altfel nu vad ce ar mai putea fi fara alte explicatzii suplimentare.
Cu respect,
Nick!



pey nu-i chiar asa..ca netu-mi merge bine..stau bine mersi pe DC,pe chatul de la DC..in schimb messul pica..sau imi da ca s-a logat altcineva pe alt computer cu numele meu..nu-mi face refreshuri..adica cine iese ,cine intra..desi e setat..imi arata persoanele online..desi nu mai sunt de cateva ore..si tot asa..
Aaa..si n-am nici virusi..
Pupici cu lipici.

Sarbatori fericite tuturor!

Judecand prea mult oamenii,uiti sa iubesti!!!

Mergi la inceput