Ajutooor!!!Pulover la apa

Ajutooor!!!Pulover la apa | Autor: anelize

Link direct la acest mesaj

Se pare ca am o problema cu puloverele.Nu prea ne intelegem.Ele nu fac ca mine,eu nu fac ca ele.
Am bagat la masina,la 30C, un pulover din lana 100%,barbatesc si am scos un pulovaras de copilasi de 3 ani.Am tras eu de el,dar nu se intinde destul de mult cat sa ii vina.Precizez ca nu l-am mai spalat niciodata (pt cei care ma vor sfatui sa il spal ca data trecuta) si ca e nou-noutz,deci nici nu a apucat sa il poate nici macar o data.Ce sa fac?Mai e vreo sansa de resuscitare?Leacuri babesti,ceva?????

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

nu cred ca mai poti face ceva..decat sa te uiti pe eticheta, si daca scrie ca-l poti spala la masina, la 30 de grade sa te duci cu el frumos inapoi la magazin...Daca crezi ac se rezolva ceva... Mi-am distrus si eu niste bluze ( adika sotu' nu eu) dar in uscator...tot asa au iesit in miniatura:) numai ca erau destul de vechi si nici nu era recomandat uscatorul: greseala mea:)
oricum iti urez succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

sanse= zero!


" Trebuie-n viata sa te grabesti incet de vrei la timp sa-ntirzii - Pavel Stratan, Amintiri din Copliarie, III "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

A fost greseala mea.Pe eticheta scria ca trebuie spalat la mana,cu apa calaie,dar eu nu m-am uitat pt ca m-am grabit sa bag rufele la masina.
Asta e....mor de ciuda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Si eu am patit-o, aveam un pulover super de firma din lana de miel pe care il spalam numai de mana si intr-o zi l-a apucat pe sotul meu cheful de pus la spalat si... l-a bagat in masina. Nu-ti pot spune ce i-am facut , dar era prea tarziu cand l-am descoperit. Tot ce am facut a fost sa-l spal de mana si sa-l pun pe sarma ud, nestors, sa se lase putin de la greutatea apei, apoi sa mai trag de el in toate zarile dupa ce s-a uscat, dar... tot mic a fost, chiar daca si-a mai revenit putin si am reusit sa-l mai port o data, dar nu m-am simtit bine in el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Acum s-a uscat puloverul ,l-am imbracat cu el si am inceput sa trag de saracul iubit al meu de deabea se mai tinea pe picioare.Important e ca cedeaza si ii vine chiar foarte bine.

Mergi la inceput