Sex anal. Pro sau cotra?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zina spune:


Pentru sexul anal trebuie un adevarat "ritual" al igienei intime (pentru cei care tin cont de ea), asa ca nu va fi niciodata unul spontan cum poate fi cel normal. Multe lucruri se declara ar fi extraordinare, dar cand ajungi sa le faci...parca nu mai sunt chiar asa. Din cauza promovarii unor filme si a unor femei care pur si simplu "sunt isterice" cand fac sex anal, se crede atunci ca ar fi o "minune", dar am auzit multe femei care spuneau ca in afara de durere ele nu au simtit nimic. Si cand te mai gandesti si d.p.d.v. medical ce se poate intampla...in fine.
Eu personal sunt contra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Dana,ce vorbesti frantz?tu stii cat e kilu de rosii acuma?

"Mare e gradina Domnului si gardul se muta mereu"

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

sa-mi dau si io cu parerea...
e treaba fiecaruia ce si cum face in pat cu sotul, sotia, amantul..amanta si asa mai departe. nu am dreptul sa judec pe nimeni si nici n-o fac. daca eu nu fac un anume lucru sau mie mi se pare "perversiune" asta nu inseamna k cei ce se simt bine asa tre sa gandeasca la fel k mine...bravo lor. fiecare isi stabileste singur limitele ... insa ... sunt chestii atat de intime..incat ar trebui discutate intr-un cadru la fel de intim. stii vorba aia.."nu da din casa"
si cu astea fiind spuse...ma retrag si va urmaresc din umbra

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62428" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Nu toti barbatii se dau in vant dupa sexul anal.
Mie una mi se pare scarbos si nu vad ce placere poate sa-ti produca. Ma rog, fiecare face cum simte.

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns robertta spune:

quote:
Originally posted by Zina


Pentru sexul anal trebuie un adevarat "ritual" al igienei intime (pentru cei care tin cont de ea), asa ca nu va fi niciodata unul spontan cum poate fi cel normal. Multe lucruri se declara ar fi extraordinare, dar cand ajungi sa le faci...parca nu mai sunt chiar asa. Din cauza promovarii unor filme si a unor femei care pur si simplu "sunt isterice" cand fac sex anal, se crede atunci ca ar fi o "minune", dar am auzit multe femei care spuneau ca in afara de durere ele nu au simtit nimic. Si cand te mai gandesti si d.p.d.v. medical ce se poate intampla...in fine.
Eu personal sunt contra.



si eu care credeam ca igiena e foarte importanta in orice fel de sex........of cum mi-am pierdut timpul pana acum, aiurea, spalandu-ma.........

nu mi se pare corecta atitudinea fata de femeile care se bucura de sexul anal......faptul ca eu nu pot sau nu vreau sau ma tine o scama sa o fac, nu cred ca inseamna ca cele care o fac sunt isterice.....sa fim seriosi, fiecare se bucura de sex cum vrea, poate, stie.....atata timp cat nu ii afecteaza pe altii, nu vad de ce "am arunca cu rosii si jigniri"........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Eu sunt foarte contra.
Pe langa ca ma gandesc ca ma aleg cu cine stie ce microbi / bacterii, stiu ca pe perioada mai lunga se slabesc muschii sfincterieni (sper sa nu spun o tampenie, da' intelegeti ideea) care au anumit rol acolo. Urmarea... nici nu vreau sa mi-o imaginez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca2207 spune:

quote:
Originally posted by valentinag

Nu am incercat si nici nu o sa o fac vreodata,mi se pare scirbos!faci clisma inainte?plus de asta daca ai hemoroizi?

"Mare e gradina Domnului si gardul se muta mereu"

poze





Cred ca daca n-ai hemoroizi faci mai mult ca sigur dupa experienta asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

quote:
Originally posted by robertta

quote:
Originally posted by Zina


Pentru sexul anal trebuie un adevarat "ritual" al igienei intime (pentru cei care tin cont de ea), asa ca nu va fi niciodata unul spontan cum poate fi cel normal. Multe lucruri se declara ar fi extraordinare, dar cand ajungi sa le faci...parca nu mai sunt chiar asa. Din cauza promovarii unor filme si a unor femei care pur si simplu "sunt isterice" cand fac sex anal, se crede atunci ca ar fi o "minune", dar am auzit multe femei care spuneau ca in afara de durere ele nu au simtit nimic. Si cand te mai gandesti si d.p.d.v. medical ce se poate intampla...in fine.
Eu personal sunt contra.



si eu care credeam ca igiena e foarte importanta in orice fel de sex........of cum mi-am pierdut timpul pana acum, aiurea, spalandu-ma.........
nu mi se pare corecta atitudinea fata de femeile care se bucura de sexul anal......faptul ca eu nu pot sau nu vreau sau ma tine o scama sa o fac, nu cred ca inseamna ca cele care o fac sunt isterice.....sa fim seriosi, fiecare se bucura de sex cum vrea, poate, stie.....atata timp cat nu ii afecteaza pe altii, nu vad de ce "am arunca cu rosii si jigniri"........

Robertta



Pina acum, esti cam singura care jigneshte, mai bine spus ia "la mijto" ce se posteaza oarecum contra, shi nu-i prima data cind te oftici la o parere contra, dupa ce-ai cerut sfaturi.
Subscriu Zinei, sexul anal cere o igiena impecabila shi muuulte pregatiri inainte, pe cind sexul normal sau oral pot shi spontane, asta in cazul in care-tzi shtii partenerul bine, shi igiena nu mai e pusa sub semnul intrebarii.
Ca sa raspund la intrebare: nu, nu-mi place, am incercat, mi-am dat silintza, dar nu-mi place shi basta! Plus ca am shi hemoroizi...

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

noiembrie
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Robertta, da-mi voie sa cred ca esti una dintre persoanele care se bucura de astfel de sex, avand in vedere ca te-au suparat unele comentarii.
Eu una nu am absolut nimic cu astfel de persoane(sper ca nu te-am suparat si eu cu ceva, doar mi-am dat cu parerea), fiecare face sex cum vrea, cu cine vrea si in ce pozitii vrea. Oricum, cum mai spunea cineva aici, subiectul asta este mult prea intim ca sa-l discuti pe un forum, deci, ma retrag si eu de pe lista si va urmaresc din umbra.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tania21 spune:

Buna Robertta!

E intr-adevar o tema interesanta... Eu o sa incerc sa raspund la subiect, pentru ca nu prea am vazut raspunsuri concrete pina acuma.

Imi era si mie frica sa incerc, gindeam ca o sa ma doara, ca nu e igienic, etc. Dar daca simti ca partenerului ii place si ar vrea sa o incerce cu tine, nu cred ca e bine sa-l refuzi. Nu e nimic iesit din comun, in plus s-ar putea sa-ti placa si tie!
Este foarte important sa aveti lubrifiant la indemina si sa te pregatesti din timp (da, clizma e binevenita!). Sa nu-ti fie frica, sa ai incredere in el si sa fii total relaxata! In privinta pozitiei ideale e greu sa dai un sfat pentru ca asta e individual, insa pot sa-ti spun ca daca esti tu culcata pe spate senzatiile sunt mai tari , dar nu si pentru el. De obicei barbatilor le place sa aiba toate privelistea "in fata". Oricum, nu generalizez. Vorbesc doar din propria experienta si mi-ar fi interesant sa aud si alte opinii.

Daca esti curioasa, incearca, doar asa vei stii ce inseamna

Mergi la inceput