La noi la Galati sa veniti ! (14)

La noi la Galati sa veniti ! (14) | Autor: LauraFlo

Link direct la acest mesaj

Poftiti va rog !

Poftiti va rog !
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50508" target="_blank">cap.4,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51655&whichpage=10" target="_blank">cap.5,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53389&whichpage=1" target="_blank">cap.6,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54649&whichpage=1" target="_blank">cap.7,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56275&whichpage=1" target="_blank">cap.8,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57593" target="_blank">cap.9,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58736" target="_blank">cap.10,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60551&whichpage=1" target="_blank">cap.11,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61682&whichpage=10" target="_blank">cap 12,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62978" target="_blank">cap 13
Doamnele din Galati:

AlinaM de Vlad (25.09.2005)
Almy de Elenia (26.09.2005)
Liliac de Andra Maria (29.09.2003)
Korinna de STEFAN OCTAVIAN ( 31.05.2003 ) si de MIHAI ( 25.09.1996 )
Cookie de SABINA IOANA ( 24.12.2004 )
ElizaMiron de VLAD TUDOR ( 03.01.2001 )
Hanavlad de VLAD CRISTIAN (01.03.2004 )
Liliana29S de DAN MIHAI (15.06.2004)
LauraFlo de DARIA ( 15.03.2004 )
Verutza de DALIAN BOGDAN( 1.12.2000 ) si de ALINA DIANA ( 8.04.2003 )
Vilma de ANCA (27.04.2001) si de TUDOR ( 11.12.2003)
Dinedana de ANTONIA (30.09.2003)
Ele de ANA DENISA (26.10.2004)
Lauraspeedy de LAVINIA (04.03.2005)
DanaBoeru : lucreaza la proiectul
Delphin de Sebastien (07.06.2003)
Dana_Danen de bebelusa si scolarita
Dana _Iulia de Vlad Stefan ( 19.10.2004 )
Gitana de Tania
Av_crina de Beatrix (29.08.2005)
Mitoasa de Claudia (08.07.2005)

Poze cu noi: aici aici si aici



bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna!
Eu sunt deacord cu Laura. Sunt pe desprecopii si e normal sa vorbim despre copii iar daca sunt la subiectul cu prieteni dintotdeauna asta inseamna ca da, zicem ca ne bem cafeaua si se creaza deja o atmosfera mai placuta , ca intr-o familie. Acuma ce vreti sa spunem ca sa devina subiectul mai incitant???? Sa cream povesti care mai decare mai deocheate care sa fie pe placul tuturor eventual sa ne tina cu sufletul la gura pana la final??? Daca cineva are o viata atata de palpitanta..foarte bine....si daca vrea sa o faca si publica si mai bine.
deocamdata pentru mine e destul de palpitanta meseria de mamica si pe deasupra mai stau si cu sufletul la gura ..ca na , ba are colici, ba raceste , ba ii ies dintii, ba a facut primii pasi.
Nu scriu zilnic dar stiu ca va citesc si ma bucur alatur de voi si copii vostri.
Nu cred ca e cazul sa devenim rautacioase.Plus ca stiu ca sunt cateva mamici pe care le cunosc personal si doar citesc. Daca nu vor sa posteze asta e. Nu obligam pe nimeni sa intre la subiect.
si acuma ultimul meu stres: imi gauresc casa astia cu gazul de bine ce terminasem curatenia.

Elena si bb Denisa (26 oct 2004)
Deny..si altii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cookie spune:

Eu ma simt tare mahnita...din muuulte motive...

In primul rand, cred ca numele site-ului unde ne petrecem timpul este chiar Despre copii...eu ma bucuram nespus ca exista si un grup de Galati cu care sa discut despre principala mea preocupare a vietii mele, copilul meu. Marturisesc ca am invatat multe de la voi, mamicile cu copii mai mari, pentru ca aveti mai multa experienta, ati trecut prin mai multe cu copilasii vostri si esenta acestui site este ajutorul...
Mie mi se pare firesc, de altfel, ca principalele subiecte de discutie aici sa fie copiii,bucuriile pe care ni le fac ei, sau bolile, doctorii s.a.m.d.

Daca eu, personal, nu m-am ridicat la inaltimea pretentiilor intelectuale ale clubului, sorry!!! Aici aveam senzatia ca toate avem acelasi rang, cel de MAMICI!
Rautatile mi se par complet gratuite!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Imi pare rau ca m-am lasat purtat de val.....Stiti voi fetelor ca ne putem intalni la alte subiecte interesante si departe de ceea ce vorbim noi aici...
Dar pe cuvant daca as vorbi altceva .... De la fetele de aici ( asa cum Liliac spuneai la un alt subiect ) vreau sprijin si ajutor ca sa "ma descurc " in Galati. Doctori, farmacii, intalniri cu bebelacii, vreau sa am cu cine imi bea cafeaua...Pe cuvant.
E adevarat ca nu am timp prea mult sa intru in fineturi si filozofii , nici timp sa intru pe la alte subiecte dar atat cat am intrat si postat am vazut ca lumea vorbeste si despre altele. Eu decat sa ma gandesc daca l-as insela pe sotulache sau el pe mine mai bine ma duc si sar pe el si nu-i dau timp sa se gandeasca la alta, iar daca isi face el timp si eu aflu il las cu ea.
Si eu chiar sunt interesata de ce vorbim aici: astept cu nerabdare sa-mi arate Cookie ce a croit, sa ma lamureasca Alina ce-i cu aspiratorul, sa stabilesc o intalnire cu Hana pt bebelacii nostri, sa vina targul de Craciun si sa ne intalnim cu toatele.....

Nu fiti suparate pe noi si nu ne parasiti ! Voi chiar va asteptati ca pe forum sa gasiti "spectaculosul" ? Eu nu. Si subiectul acesta e citit si de altcineva din Galati ? Eu de exemplu nu intru la fetele din Cluj, Oradea, sau Bucuresti. Daca e sa facem reclama orasului deschidem alt subiect cu tema asta si facem...


bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Uf ! Ce bine ca ati aparut si voi ! ma gandeam ca eu sunt singura care gandeste asa !

bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Se pare ca am dat cu bata-n balta, dar s-a sensibilizat ceva...
Da, imi face mare placere sa citesc despre ce-au facut copiii fiecareia, imi place ca ne ajutam cu sfaturi despre medici, magazine, cluburi, etc...
Imi place si citesc cu sufletul la gura cam ce-a mai facut fiecare de mancare sau ce chestie grozava a facut pentru bebelin...
Si aici sunt de acord cu toata lumea...
Ceea ce e absurd, e sa vin sa scriu 3 randuri, care nu intereseaza lumea larga...nu vreau sa dau exemple.


Liliana& Andra-Maria
Avem 2 ani

poze Andra Ghiberdica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

quote:
Originally posted by liliac1
[Ceea ce e absurd, e sa vin sa scriu 3 randuri, care nu intereseaza lumea larga...nu vreau sa dau exemple.


Liliana& Andra-Maria
Avem 2 ani

poze Andra Ghiberdica




Ma faci sa caut in cele 13 capitole anterioare


Elena si bb Denisa (26 oct 2004)
Deny..si altii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELIZA MIRON spune:

Am intrat de curiozitate in primul capitol deschis de liliac si am citit asa cateva postari in care se discuta despre vreme, despre cate balti a "iertat" copilul la ultima plimbare, alea-alea!!! cred ca postarile Korinnei si a lui liliac nu-si aveau rostul. Nu-ti place ce citesti, nu raspunde si alta data nu mai intra! Eu scriu rar, dar nu pentru ca nu mi-ar placea discutiile care sunt, dimportiva chiar, numai ca mi-e tare urat sa scriu si nici nu ma prea pricep la asta.
Cat despre cele care "refuza" sa posteze aici, ar trebui sa inteleaga sensul acestui subiect "prieteni dintotdeauna". Aici v-am cunoscut pe toate, aici am descoperit cu bucurie o colega de serviciu cu care, de altfel, n-am vorbit prea multe, dar mi-ar placea s-o fac oricand, ne-am intalnit cand s-a putut la o cafea, o pizza sau o sucoritoare si a fost placut si mai vreau si alta data!!!
Daca as fi descoperit acest forum acum 4-5 ani m-as fi simtit foarte bine sa fi povestit aici despre primii pasi ai puiului meu, despre olita-broscuta care a fost folosita doar pe post de palarie, despre dintisorii care ne-au necajit mai mult sau mai putin sau despre laringitele care ne-au dat batai de cap cateodata. Si ma bucur ca l-am descoperit pentru ca, citind despre puiutii mici de aici, am ajuns sa ne dorim sa mai trecem o data prin experienta perintilor de bebelush si pentru ca nu mai putem face noi am hotarat ca in vara sa adoptam o fetita. Din pacate nu putem chiar acum, dar hotararea e luata si in vara speram sa reusim, asa ca am sa scriu si eu atunci despre pipi. kk, si iritatii de la pampers!
si sper sa ne mai vedem pana la craciun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cookie spune:

Pai, Liliac, asta e bine!
Chiar ati alungat monotonia instalata pe aici!

Da' la chestia aia cu interesul lumii largi...pai fiecare dintre noi are postari si mai putin interesante, ca doar nu suntem romanciere...
Da' ce sa facem, traim si noi in umbra celorlalte, mai talentate...
Am glumit, nu ma lua in seama!

Normal ca se mai strecoara si chestii care nu ne intereseaza pe toate in postarile nostre, poate ar fi mai bine sa folosim mai mult optiunea de PM, daca tot s-a semnalat...
Si sa stii ca e bine sa dai si exemple, ca poate se mai corecteaza omul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Eliza ! Uoau ce veste ! Superba idee ! Sa fiti sanatosi , sa vi se indeplineasca dorinta si sa aveti cel mai cuminte, destept si frumos bebe adoptat din lume !

bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

A-ti simtit cutremurul ?
Eu daaaaa ! Am sunat acasa copila e bine, n-au simtit...se alergau !


bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput